-
Poslednjih 5 pesama
- Kiki Lesendric I Piloti - Negde Duboko Tu
- Poslednja igra leptira - Grudi Balkanske
- Colonia - Sve oko mene je grijeh
- Boris Novković - Mi smo jači i od sudbine
- Van Gogh - Neko te ima nocas
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Grčka musaka sa šampinjonima
Vrlo interesantna musaka koja će oduševiti sve ljubitelje šampinjona...
Osvežavajući voćni koktel!
Ovaj koktel je idealan i za nas i za decu jer ne sadrži alkohol. Osvežiće nas tokom vrućina, a svakako je savršena zamena za kupovne, industrijske sokove...
-
Zdravlje
Šest znakova da vam nedostaje kalijum: Evo kako da ga nadoknadite
Kalijum je mineral koji se često zanemaruje, iako ima presudnu ulogu u funkcionisanju tela – od pravilnog rada mišića i srca, do regulacije krvnog pritiska i održavanja ravnoteže tečnosti. Njegov dovoljan unos može imati veći efekat na snižavanje pritiska čak i od smanjenja unosa soli, zbog čega je važno prepoznati signale koje telo šalje kada mu ovog minerala nedostaje.
Tri sporne navike koje povećavaju rizik od dijabetesa
Nije tajna da je hranljiva, uravnotežena ishrana važna komponenta vašeg ukupnog zdravlja.
-
-
Putovanja
Da li je ovo najbolji grad za stanovanje u 2025. godini?
Beč je ponovo dospeo u žižu međunarodne pažnje zahvaljujući izuzetnom kvalitetu života – ali ovog puta sa posebnim naglaskom na stanovanje. Prema najnovijem izdanju prestižnog magazina Monocle, austrijska prestonica proglašena je najboljim gradom na svetu za stanovanje u 2025. godini.
Velika vest: Avio-kompanije u Evropi više neće smeti da naplaćuju ručni prtljag
Putnici u EU uskoro će moći da ponesu kabinski prtljag bez dodatne nadoknade, a evo šta za sada znamo...
-
Preporučujemo
Sunčani dani – idealno vreme za pranje zavesa, ali koliko često bi to trebalo da radimo?
Leto je donelo sunčane i tople dan, što znači da je pravo vreme za pranje zavesa. Ipak, mnogi nisu sigurni koliko često bi trebalo da ih peru. Stručnjaci za čišćenje upozoravaju da prljave zavese mogu zadržavati prašinu, alergene i neprijatne mirise, čineći prostor nezdravim i vizuelno neurednim.
Kako da eliminišete neprijatne mirise iz usisivača uz jednostavne trikove?
Ukoliko ste primetili da vaš usisivač tokom rada širi neprijatan miris, niste jedini – to je čest problem koji može pokvariti utisak svežine u domu. Dobra vest je da postoji nekoliko jednostavnih i pristupačnih rešenja pomoću kojih možete efikasno neutralisati te mirise.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.32 117.14 117.96 CHF 124.52 125.40 126.27 USD 98.69 99.38 100.08
-
Dobra strana kafe
Kafa je pored čaja, jedno od pića koje se najviše konzumira širom sveta, a evo koje sve benefite po organizam ovo piće može imati.
21-11-2018 | 13:21 | Autor/Izvor: Naxi media-brightside
Foto: Bigstock-Wavebreak Media Ltd
Povećano stanje budnosti i koncentracije - Nije nepoznanica da kafa podstiče pažnju, stanje budnosti i koncentraciju, ali to nije sve. Kafa sa dodatkom šećera može pojačati vašu produktivnost, jer kombinacija kofeina i glukoze aktivira određene sektore u mozgu. Ipak, ispijanje kafa na prazan stomak se nikako ne preporučuje, jer može imati kontra efekat.
Podiže krvni pritisak - Manja šolja kafe može pomoći pri niskom pritisku. Ipak, ovde treba biti oprezan, jer se kafa ne preporučuje osobama koje imaju tahikardiju, odnosno kod kojih nakon konzumiranja kafe dolazi do ubrzavanja srčanog ritma.
Jača imuni sistem - Prema istraživanjima iz mnogih zemalja, navodi se da kafa utiče na jačanje imunog sistema, jer svakodnevno konzumiranje pozitivno utiče na rad jetre, srca i sistema za varenje. Ovo se pre svega odnosi na svežu mlevenu kafu, jer instant kafa sadrži manje hranljivih sastojaka i više hemijskih aditiva, što može oštetiti probavne organe.
Smanjuje stres i depresiju - Kafa može uticati na smanjenje stresa usled oslobađanja dopamina i serotonina, koji "pokreću" dobro raspoloženje. Jedna čaša, ili čak samo miris kafe, može imati umirujuće dejstvo. Interesantno je da se ovaj efekat postiže samo sa kofeinom koji se nalazi u kafi, za razliku od kofeina koji se nalazi u čaju, sodi ili čokoladi.
-
Pročitajte i...
Koliko koraka dnevno je potrebno da neutralizujete štetne efekte sedenja?
Verovatno ste čuli da bi odrasli trebalo da pređu 10.000 koraka dnevno. Ovaj univerzalni savet pruža jasnu poruku, ali ne uzima u obzir raznolikost ljudskih stilova života i fizičkih predispozicija.
Zdravstveni problemi koji češće pogađaju žene, a retko su tema razgovora
O pojedinim zdravstvenim stanjima i problemima govori se retko i sa zadrškom, bilo zbog nedostatka informacija, stigme ili zato što se smatraju „neprijatnim“ temama – naročito kada pogađaju žene.
Nakon prve jutarnje kafe ove promene se dešavaju u telu u narednih šest sati
Mozak je složen i zamršen sistem. Što više kafe pijete, formira se više adenozinskih receptora, što znači da ćete možda morati da popijete više kafe da biste ostali budni sada nego kada ste prvi put počeli da je pijete u mladosti.
Efekti nedostatka sna na telo!
Nedovoljno sna iscrpljuje mentalne sposobnosti i ugrožava fizičko zdravlje. Nauka je povezala hroničan nedostatak sna sa brojnim zdravstvenim problemima – od gojenja do oslabljenog imunog sistema. Ako ste ikada proveli noć prevrćući se u krevetu, znate kako ćete se osećati sutradan: umorno, razdražljivo i dezorijentisano. Ali, redovno uskraćivanje preporučenih 7 do 9 sati sna ima mnogo ozbiljnije posledice od pukog jutarnjeg umora.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: