-
Poslednjih 5 pesama
- Tap 011 - Reka
- Boris Rezak - Poslije Nas
- Van Gogh - Za Godine Tvoje
- Novi Fosili - Za dobra stara vremena
- Gibonni - Ovo mi je skola
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Palenta sa semenkama
Ako ste ljubitelj palente sa sirom ili pavlakom možda ćete poželeti da isprobate nešto novo i drugačije... Ako, ipak niste ljubitelj ove vrste obroka ovaj recept može prijatno da vas iznenadi.
Krompir sa slaninom i belim lukom
Pripremite danas zapečeni mladi krompir sa belim lukom i slaninom. Ovo je pravo prolećno jelo koje će uz zelenu salatu i mladi luk biti još ukusnije, a mnoge će vratiti u detinjstvo.
-
Zdravlje
Efekti nedostatka sna na telo!
Nedovoljno sna iscrpljuje mentalne sposobnosti i ugrožava fizičko zdravlje. Nauka je povezala hroničan nedostatak sna sa brojnim zdravstvenim problemima – od gojenja do oslabljenog imunog sistema. Ako ste ikada proveli noć prevrćući se u krevetu, znate kako ćete se osećati sutradan: umorno, razdražljivo i dezorijentisano. Ali, redovno uskraćivanje preporučenih 7 do 9 sati sna ima mnogo ozbiljnije posledice od pukog jutarnjeg umora.
Devet napitaka koje treba da izbegavate ako vodite računa o zdravlju
Neka pića koji mnogi od nas svakodnevno kozumiraju predstavljaju rizik za zdravlje. Možda smatramo da su neka zdravija i bolja opcija od gaziranih pića, ali neki podaci govore suprotno.
-
Putovanja
Ovaj gradić proglašen je najlepšim priobalnim mestom na svetu!
Prestižni magazin Architectural Digest sastavio je listu najlepših priobalnih gradova sveta, a na samom vrhu našao se Camogli, slikoviti gradić na severozapadu Italije, nadomak Đenove.
Najdinamičniji gradovi sveta: London opet na vrhu, a evo ko ga prati!
Redakcija magazina Time Out donosi pregled najuspešnijih urbanih sredina na osnovu opsežnog istraživanja IESE Cities in Motion indeksa.
-
Preporučujemo
Koje su to najčešće greške koje pravimo kad peremo veš u veš mašini?
Iako pranje veša deluje kao rutinska aktivnost, mnogi od nas prave uobičajene greške koje utiču na miris, dugotrajnost i izgled odeće. Jedna od najčešćih zabluda ogleda se u korišćenju previše omekšivača ili deterdženta, kao i u pogrešnom izboru temperature pranja.
Pet biljaka za prelepo prolećno dvorište bez mnogo održavanja
Proleće je pravo vreme da udahnete novi život svom dvorištu – bilo da raspolažete prostranim vrtom ili malim zelenim kutkom. Sadnja biljaka koje ne zahtevaju previše nege odličan je način da oplemenite prostor bez dodatnog opterećenja. Donosimo vam pet idealnih biljaka koje će uneti boju, miris i eleganciju u vaše dvorište, a pritom ne traže mnogo pažnje.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.37 117.19 118.01 CHF 124.22 125.10 125.97 USD 102.31 103.04 103.76
-
Koliki je potreban dnevni unos vode?
Da ljudski organizam ne može da preživi bez vode, odavno je poznata činjenica, ali postoje određene nedoumice kada je reč o količini njenog dnevnog unosa.
18-06-2020 | 13:45 | Autor/Izvor: Naxi media-Brightside YouTube
Foto: Bigstock- Maksymiv
Neki stručnjaci preporučuju da je poželjan dnevni unos 8 časa vode dnevno, dok drugi misle da je potrebno konstantno unositi vodu u organzam u manjim količinama.
Voda čini od 55-75% celokupnog ljudskog organizma, a telo muškarca sadrži veći procenat vode u organizmu u odnosu na žene, predočava Brightside.
Gubitak vode u organizmu najviše se vezuje za znojenje i uriniranje, a nedovoljan dnevni unos, odnosno nadoknada izgubljene vode može dovesti do dehidratacije.Koliko je vode potrebno organizmu za normalno funkcionisanje?
Institut za medicinu preporučuje da je odraslom čoveku, odnosno ženama potreban unos vode koji je sadržan u 9 časa, dok je za muškarce preporučena doza 13 časa.
Trudnice bi trebalo da piju veću količinu vode, odnosno ne manje od 10 časa dnevno, dok za dojilje taj broj iznosi 13.
Ova količina se ne odnosi eksplicitno samo na vodu, već bilo koju tečnost koju unosimo poput sokova od sveže ceđenog voća i povrća. Primera radi, krastavac, lubenica , zelena paprika, bobičasto povrće sadrže u sebi veliki procenat vode. I dok se njihov unos preporučuje, unos alkoholnih pića nije proporučljiv.
Ukoliko je osoba više fizički aktivna, preporučuje se veći unos vode, odnosno za dve čaše više od normalno preporučene doze.
Unos potrebne količine vode, pored pola, celokupnog zdravstvenog stanja, uzrasta i životnih navika, zavisi i od klimatskih uslova u kojima osoba živi, pa tako letnja sezona i visoke temperature zahtevaju veći unos vode.
Dovoljan unos vode od suštinskog je značaja za nesputan rad celokupnog organizma, jer se vodom hrani svaka ćelija od koje je organizam sačinjen.
-
Pročitajte i...
Efekti nedostatka sna na telo!
Nedovoljno sna iscrpljuje mentalne sposobnosti i ugrožava fizičko zdravlje. Nauka je povezala hroničan nedostatak sna sa brojnim zdravstvenim problemima – od gojenja do oslabljenog imunog sistema. Ako ste ikada proveli noć prevrćući se u krevetu, znate kako ćete se osećati sutradan: umorno, razdražljivo i dezorijentisano. Ali, redovno uskraćivanje preporučenih 7 do 9 sati sna ima mnogo ozbiljnije posledice od pukog jutarnjeg umora.
Kako pobediti prolećni umor? Pet jednostavnih saveta
Zašto se često osećamo umorno, iscrpljeno i bez energije, uprkos pozitivnoj atmosferi koju sa sobom nosi dugo očekivano proleće? Ovaj fenomen poznat je kao prolećna malaksalost ili prolećni umor.
13 načina da se izborite sa žudnjom za šećerom
Da li često konzumirate slatka peciiva za doručak i primećujete li da baš ta navika može da vas natera da posegnete za još nečim slatkim dva sata kasnije? Da li uzmete čokoladicu kako biste prebrodili popodnevni pad energije – a zatim posegnete za kolom da biste se oporavili od tog „pada nakon pada“?
Šta se dešava s vašim telom kada ne unosite dovoljno vode?
Ako vas ovo što ćete pročitati ne natera da posegnete za čašom vode, ne znamo šta hoće. Ispostavilo se da gotovo dve trećine ljudi ne pije dovoljno vode, a sve one šoljice čaja i piva koje konzumiramo zapravo čine više štete nego koristi.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: