Slušate: Popodne sa Milošem Lazićem

Pesma: Neverne Bebe I Neno Belan - Zajedno

Popodne sa Milošem Lazićem
Naxi Radio
  • Poslednjih 5 pesama
    1. Neverne Bebe I Neno Belan - Zajedno
    2. Merlin - Nešto lijepo treba da se desi
    3. Riblja čorba - Gde si u ovom glupom hotelu
    4. Toše Proeski - Da l' si sretnija
    5. Parni Valjak - Suzama se vatre ne gase
  • Beograd Uzivo
  • Propuštene emisije
    Ostale emisije
    1. 29. april - 1 - Dodir noći
    2. 29. april - 2 - Dodir noći
    3. 29. april - 3 - Dodir noći
    4. Nađa Dulić - Utorak - Mojih 50
    5. 28. april - 1 - Dodir noći
  • Preporučujemo
    Palenta sa semenkama Palenta sa semenkama

    Ako ste ljubitelj palente sa sirom ili pavlakom možda ćete poželeti da isprobate nešto novo i drugačije... Ako, ipak niste ljubitelj ove vrste obroka ovaj recept može prijatno da vas iznenadi.

    Krompir sa slaninom i belim lukom Krompir sa slaninom i belim lukom

    Pripremite danas zapečeni mladi krompir sa belim lukom i slaninom. Ovo je pravo prolećno jelo koje će uz zelenu salatu i mladi luk biti još ukusnije, a mnoge će vratiti u detinjstvo.

  • Zdravlje
    Efekti nedostatka sna na telo! Efekti nedostatka sna na telo!

    Nedovoljno sna iscrpljuje mentalne sposobnosti i ugrožava fizičko zdravlje. Nauka je povezala hroničan nedostatak sna sa brojnim zdravstvenim problemima – od gojenja do oslabljenog imunog sistema. Ako ste ikada proveli noć prevrćući se u krevetu, znate kako ćete se osećati sutradan: umorno, razdražljivo i dezorijentisano. Ali, redovno uskraćivanje preporučenih 7 do 9 sati sna ima mnogo ozbiljnije posledice od pukog jutarnjeg umora.

    Devet napitaka koje treba da izbegavate ako vodite računa o zdravlju Devet napitaka koje treba da izbegavate ako vodite računa o zdravlju

    Neka pića koji mnogi od nas svakodnevno kozumiraju predstavljaju rizik za zdravlje. Možda smatramo da su neka zdravija i bolja opcija od gaziranih pića, ali neki podaci govore suprotno.

  • Putovanja
    Ovaj gradić proglašen je najlepšim priobalnim mestom na svetu! Ovaj gradić proglašen je najlepšim priobalnim mestom na svetu!

    Prestižni magazin Architectural Digest sastavio je listu najlepših priobalnih gradova sveta, a na samom vrhu našao se Camogli, slikoviti gradić na severozapadu Italije, nadomak Đenove.

    Najdinamičniji gradovi sveta: London opet na vrhu, a evo ko ga prati! Najdinamičniji gradovi sveta: London opet na vrhu, a evo ko ga prati!

    Redakcija magazina Time Out donosi pregled najuspešnijih urbanih sredina na osnovu opsežnog istraživanja IESE Cities in Motion indeksa.

  • Preporučujemo
    Koje su to najčešće greške koje pravimo kad peremo veš u veš mašini? Koje su to najčešće greške koje pravimo kad peremo veš u veš mašini?

    Iako pranje veša deluje kao rutinska aktivnost, mnogi od nas prave uobičajene greške koje utiču na miris, dugotrajnost i izgled odeće. Jedna od najčešćih zabluda ogleda se u korišćenju previše omekšivača ili deterdženta, kao i u pogrešnom izboru temperature pranja.

    Pet biljaka za prelepo prolećno dvorište bez mnogo održavanja Pet biljaka za prelepo prolećno dvorište bez mnogo održavanja

    Proleće je pravo vreme da udahnete novi život svom dvorištu – bilo da raspolažete prostranim vrtom ili malim zelenim kutkom. Sadnja biljaka koje ne zahtevaju previše nege odličan je način da oplemenite prostor bez dodatnog opterećenja. Donosimo vam pet idealnih biljaka koje će uneti boju, miris i eleganciju u vaše dvorište, a pritom ne traže mnogo pažnje.

  • Kursna lista
    Kupovni Srednji Prodajni
    EUR 116.37 117.19 118.01
    CHF 124.22 125.10 125.97
    USD 102.31 103.04 103.76
  • Povezani članci
  • Koliko su stare vaše uši? Test od 30 sekundi može da otkrije istinu

    Jednostavan test od 30 sekundi može da otkrije da li potajno patite od gubitka sluha.




    05-03-2024 | 09:39 | Autor/Izvor: Naxi media

    Foto: Bigstock, B-D-S

     

    Provera sluha meri koliko dobro uši korisnika prihvataju visoke tonove. To je zato što se sve više borimo da čujemo više frekvencije kako starimo.

     

    Da bi uradili test, korisnici pritisnu play na video snimku ispod i pauziraju kada više ne mogu da čuju visok ton. Frekvencija tona koje korisnici mogu da čuju (mereno u hercima ili Hz) koristi se za procenu starosti korisnika koji čuje. Zatim možete uporediti svoje uho sa svojim stvarnim godinama.

     

    Test je zasnovan na studiji iz Kine iz 2021. godine, koja je analizirala kako godine utiču na sposobnost da se čuju različite frekvencije. Većina ljudi počinje život sa sposobnošću da čuje zvukove do 20.000 Hz. Ovo se skoro prepolovi na 11.500 Hz kada dostignete 40.

     

     

    Sluh tada još više opada (8.000 Hz) kod odraslih u 60-im godinama, prema istraživanju objavljenom u časopisu Journal of Otolaringology-Head and Neck Surgery.


    To je zato što se sitne čulne ćelije sluha nalik dlakama u unutrašnjem uhu sve više oštećuju kako starite.


    Endi Šenks, stručnjak za zdravlje sluha i suosnivač u Eargim, rekao je: „Većina nas će tokom života doživeti neki oblik gubitka sluha.

     

    "Ali ako možemo rano uočiti znakove i napraviti neke male promene, možemo preduzeti korake da zaštitimo svoj sluh i sprečimo budući gubitak sluha koji se može izbeći."

     

    On predlaže da redovno testirate svoj sluh da biste otkrili bilo kakve abnormalne promene.

     

    „Sigurne prakse slušanja, kao što su upotreba štitnika za uši, utikača i slušalica za poništavanje buke, takođe mogu napraviti veliku razliku kada štitimo naše zdravlje sluha dugo u budućnosti“, dodao je Endi.

     

    „Gubitak sluha je jedan od najvećih faktora rizika za demenciju koji se može promeniti i snažno je povezan sa lošim mentalnim zdravljem i kognitivnim padom.

     

    „Dakle, briga o našem sluhu u svim uzrastima je od suštinskog značaja za zaštitu naših ušiju i umova.

     

    Postoji mnogo mogućih uzroka gubitka sluha, kao što su često izlaganje glasnim zvucima, infekcije, nakupljanje ušnog voska ili starost. Ako primetite znake gubitka sluha, važno je da ne postavljate dijagnozu sami i posetite svog lekara opšte prakse radi detaljnijeg ispitivanja sluha, prenosi The Sun.

     

  • Pročitajte i...
    Efekti nedostatka sna na telo! Efekti nedostatka sna na telo!

    Nedovoljno sna iscrpljuje mentalne sposobnosti i ugrožava fizičko zdravlje. Nauka je povezala hroničan nedostatak sna sa brojnim zdravstvenim problemima – od gojenja do oslabljenog imunog sistema. Ako ste ikada proveli noć prevrćući se u krevetu, znate kako ćete se osećati sutradan: umorno, razdražljivo i dezorijentisano. Ali, redovno uskraćivanje preporučenih 7 do 9 sati sna ima mnogo ozbiljnije posledice od pukog jutarnjeg umora.

    Piće Devet napitaka koje treba da izbegavate ako vodite računa o zdravlju

    Neka pića koji mnogi od nas svakodnevno kozumiraju predstavljaju rizik za zdravlje. Možda smatramo da su neka zdravija i bolja opcija od gaziranih pića, ali neki podaci govore suprotno.

    Namirnice koje smanjuju nadutost i ubrzavaju put ka idealnoj kilaži Namirnice koje smanjuju nadutost i ubrzavaju put ka idealnoj kilaži

    Možda već neko vreme pokušavate da izgubite višak kilograma, ali rezultati izostaju. Topliji dani su savršeni da u jelovnik ubacite lagane i osvežavajuće namirnice koje ubrzavaju metabolizam, smanjuju nadutost i pomažu da se osećate i izgledate bolje. Dodatni plus? Ove namirnice su idealne za visoke temperature – osvežiće vas i prijati organizmu.

    Edem Simptomi koji ukazuju na nedovoljan unos preteina

    Protein je jedan od glavnih gradivnih blokova tela. Igra ključnu ulogu u strukturi i funkciji mišića, kože, enzima i hormona. Neki znaci i simptomi nedostatka proteina uključuju edem, gubitak kose, povećanu glad i teže infekcije, između ostalog. Ovo može da utiče na skoro sve aspekte funkcionisanja tela i dovesti do različitih zdravstvenih problema. Tekst navodi 8 simptoma niskog unosa ili nedostatka proteina.

  • Komentari

    Komentara: 0

    Postavi komentar: