-
Poslednjih 5 pesama
- Moby Dick - Nostalgija
- Galija - Skadarska
- Aerodrom - Digni me visoko
- Željko Joksimović - Ljubavi
- Boris Novković - Tamara
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Palenta sa semenkama
Ako ste ljubitelj palente sa sirom ili pavlakom možda ćete poželeti da isprobate nešto novo i drugačije... Ako, ipak niste ljubitelj ove vrste obroka ovaj recept može prijatno da vas iznenadi.
Krompir sa slaninom i belim lukom
Pripremite danas zapečeni mladi krompir sa belim lukom i slaninom. Ovo je pravo prolećno jelo koje će uz zelenu salatu i mladi luk biti još ukusnije, a mnoge će vratiti u detinjstvo.
-
Zdravlje
Efekti nedostatka sna na telo!
Nedovoljno sna iscrpljuje mentalne sposobnosti i ugrožava fizičko zdravlje. Nauka je povezala hroničan nedostatak sna sa brojnim zdravstvenim problemima – od gojenja do oslabljenog imunog sistema. Ako ste ikada proveli noć prevrćući se u krevetu, znate kako ćete se osećati sutradan: umorno, razdražljivo i dezorijentisano. Ali, redovno uskraćivanje preporučenih 7 do 9 sati sna ima mnogo ozbiljnije posledice od pukog jutarnjeg umora.
Devet napitaka koje treba da izbegavate ako vodite računa o zdravlju
Neka pića koji mnogi od nas svakodnevno kozumiraju predstavljaju rizik za zdravlje. Možda smatramo da su neka zdravija i bolja opcija od gaziranih pića, ali neki podaci govore suprotno.
-
Putovanja
Najdinamičniji gradovi sveta: London opet na vrhu, a evo ko ga prati!
Redakcija magazina Time Out donosi pregled najuspešnijih urbanih sredina na osnovu opsežnog istraživanja IESE Cities in Motion indeksa.
Ova udaljena italijanska regija biće domaćin „najčarobnije žurke na svetu“ ove godine
Detour Discotheque je do sada organizovao spektakularne žurke na vrhovima planina i udaljenim ostrvima, a sada stiže u Apuliju!
-
Preporučujemo
Koje su to najčešće greške koje pravimo kad peremo veš u veš mašini?
Iako pranje veša deluje kao rutinska aktivnost, mnogi od nas prave uobičajene greške koje utiču na miris, dugotrajnost i izgled odeće. Jedna od najčešćih zabluda ogleda se u korišćenju previše omekšivača ili deterdženta, kao i u pogrešnom izboru temperature pranja.
Pet biljaka za prelepo prolećno dvorište bez mnogo održavanja
Proleće je pravo vreme da udahnete novi život svom dvorištu – bilo da raspolažete prostranim vrtom ili malim zelenim kutkom. Sadnja biljaka koje ne zahtevaju previše nege odličan je način da oplemenite prostor bez dodatnog opterećenja. Donosimo vam pet idealnih biljaka koje će uneti boju, miris i eleganciju u vaše dvorište, a pritom ne traže mnogo pažnje.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.37 117.19 118.01 CHF 124.22 125.10 125.97 USD 102.31 103.04 103.76
-
Koliko često bi trebalo da menjate posteljinu?
Redovno održavanje čistoće kreveta i spavaće sobe važno je za kvalitetan san, istovremeno, za održavanje preko potrebne higijene. Ukoliko ste se pitali koliko često bi trebalo da menjate vašu posteljinu, odgovor sledi u nastavku teksta.
12-04-2022 | 12:52 | Autor/Izvor: Naxi media
Foto: Bigstock- FollowTheFlow
Naime, posteljinu bi trebalo menjati najmanje jednom nedeljno, ali je preporučljivo dva puta nedeljno. Razlog za to je vrlo logičan - tokom noći se znojimo, u zavisnosti od položaja koji imamo tokom sna, neretko dišemo u jastuk (jastučnice), lučimo prirodna ulja, znoj...a sve to narušava čistoću posteljine. Isto tako, krevet i njegova okolina (ukoliko se ne održava adekvatna higijena) mogu biti izvor alergena poput prašine. Imajte na umu činjenicu da trećinu dana provedemo u krevetu, pa zar to nije dovoljan razlog da posteljinu pravovremeno zamenimo i održavamo adekvatnim pranjem?
Ljudi koji imaju osetljivu kožu, koji su skloni alergijama, trebalo bi jastučnice da menjaju što češće, na svaka 2-3 dana, a po potrebi i uz sugestiju dermatologa ili imunologa i češće.
Jorgan bi, s obzirom na to da ne dolazi direktno u kontakt sa kožom, trebalo prati jednom mesečno, isto važi i za dušek, odnosno podlogu. Kada je reč o jastucima, i njihovo pranje je poželjno na 2-3 meseca, po potrebi i češće.
Nastojite da koristite posteljinu od prirodnih materijala, jer najviše prijaju koži i kako biste izbegli moguće iritacije.
-
Pročitajte i...
Prirodni trikovi za mekšu i svežiju posteljinu
Nakon dužeg korišćenja ili skladištenja, posteljina i pokrivači mogu da izgube svoju mekoću i svežinu, da postanu grubi i manje prijatni na dodir. Umesto da posegnete za kupovnim omekšivačima punim hemikalija, postoji jednostavan i prirodan način da ih osvežite i omekšate koristeći sastojke koje verovatno već imate kod kuće.
Saveti stručnjaka: Evo koliko bi često trebalo da peremo posteljinu!
Pranje posteljine zavisi od nekoliko faktora. Prvi je osnovna higijena – ako vam je stalo do nje, pratićete ih redovno. Drugi zavisi od toga koliko često delite krevet sa nekim. Treći se odnosi na to da li ste mladi student. U tom slučaju higijena vam možda nije prva na listi prioriteta, a trebalo bi da bude.
Tajni trik za meku i svežu posteljinu bez upotrebe omekšivača!
Spavanje u sveže opranoj posteljini za mnoge je pravo uživanje. Međutim, da bi nova posteljina bila mekana i trajna, važno je pravilno je oprati pre prve upotrebe.
Koliko često bi trebalo da menjamo posteljinu tokom letnjih meseci?
S obzirom na to da se tokom letnjih vrućina dosta znojimo, pored redovnog tuširanja i presvlačenja, ne bi trebalo da zaboraavimo i da promenimo posteljinu.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: