Slušate: Dodir noći

Pesma: Leo Martin - Ima Vremena

Dodir noći
Naxi Radio
  • Poslednjih 5 pesama
    1. Leo Martin - Ima Vremena
    2. Valentino - Ne daj mi da govorim u snu
    3. Vlado Georgiev - Reci mi da znam
    4. Severina - Virujen u te
    5. Aleksandra Radović - Ni zadnji ni prvi
  • Beograd Uzivo
  • Propuštene emisije
    Ostale emisije
    1. 29. april - 1 - Dodir noći
    2. 29. april - 2 - Dodir noći
    3. 29. april - 3 - Dodir noći
    4. Nađa Dulić - Utorak - Mojih 50
    5. 28. april - 1 - Dodir noći
  • Preporučujemo
    Palenta sa semenkama Palenta sa semenkama

    Ako ste ljubitelj palente sa sirom ili pavlakom možda ćete poželeti da isprobate nešto novo i drugačije... Ako, ipak niste ljubitelj ove vrste obroka ovaj recept može prijatno da vas iznenadi.

    Krompir sa slaninom i belim lukom Krompir sa slaninom i belim lukom

    Pripremite danas zapečeni mladi krompir sa belim lukom i slaninom. Ovo je pravo prolećno jelo koje će uz zelenu salatu i mladi luk biti još ukusnije, a mnoge će vratiti u detinjstvo.

  • Zdravlje
    Efekti nedostatka sna na telo! Efekti nedostatka sna na telo!

    Nedovoljno sna iscrpljuje mentalne sposobnosti i ugrožava fizičko zdravlje. Nauka je povezala hroničan nedostatak sna sa brojnim zdravstvenim problemima – od gojenja do oslabljenog imunog sistema. Ako ste ikada proveli noć prevrćući se u krevetu, znate kako ćete se osećati sutradan: umorno, razdražljivo i dezorijentisano. Ali, redovno uskraćivanje preporučenih 7 do 9 sati sna ima mnogo ozbiljnije posledice od pukog jutarnjeg umora.

    Devet napitaka koje treba da izbegavate ako vodite računa o zdravlju Devet napitaka koje treba da izbegavate ako vodite računa o zdravlju

    Neka pića koji mnogi od nas svakodnevno kozumiraju predstavljaju rizik za zdravlje. Možda smatramo da su neka zdravija i bolja opcija od gaziranih pića, ali neki podaci govore suprotno.

  • Putovanja
    Ovaj gradić proglašen je najlepšim priobalnim mestom na svetu! Ovaj gradić proglašen je najlepšim priobalnim mestom na svetu!

    Prestižni magazin Architectural Digest sastavio je listu najlepših priobalnih gradova sveta, a na samom vrhu našao se Camogli, slikoviti gradić na severozapadu Italije, nadomak Đenove.

    Najdinamičniji gradovi sveta: London opet na vrhu, a evo ko ga prati! Najdinamičniji gradovi sveta: London opet na vrhu, a evo ko ga prati!

    Redakcija magazina Time Out donosi pregled najuspešnijih urbanih sredina na osnovu opsežnog istraživanja IESE Cities in Motion indeksa.

  • Preporučujemo
    Koje su to najčešće greške koje pravimo kad peremo veš u veš mašini? Koje su to najčešće greške koje pravimo kad peremo veš u veš mašini?

    Iako pranje veša deluje kao rutinska aktivnost, mnogi od nas prave uobičajene greške koje utiču na miris, dugotrajnost i izgled odeće. Jedna od najčešćih zabluda ogleda se u korišćenju previše omekšivača ili deterdženta, kao i u pogrešnom izboru temperature pranja.

    Pet biljaka za prelepo prolećno dvorište bez mnogo održavanja Pet biljaka za prelepo prolećno dvorište bez mnogo održavanja

    Proleće je pravo vreme da udahnete novi život svom dvorištu – bilo da raspolažete prostranim vrtom ili malim zelenim kutkom. Sadnja biljaka koje ne zahtevaju previše nege odličan je način da oplemenite prostor bez dodatnog opterećenja. Donosimo vam pet idealnih biljaka koje će uneti boju, miris i eleganciju u vaše dvorište, a pritom ne traže mnogo pažnje.

  • Kursna lista
    Kupovni Srednji Prodajni
    EUR 116.37 117.19 118.01
    CHF 124.22 125.10 125.97
    USD 102.31 103.04 103.76
  • Povezani članci
  • Počinje najveća naučna zabava u zemlji

    Otkrivajući posetiocima svih uzrasta uzbudljivu i zanimljivu stranu nauke, u dvadeset šest gradova širom Srbije danas, 28. septembra od 16h biće održana 13. Evropska noć istraživača, dok će uzbudljivo naučno slavlje u pojedinim gradovima prvi put ove godine biti nastavljeno i u subotu, 29. septembra.




    28-09-2018 | 12:11 | Autor/Izvor: Naxi media-PR tim Noći istraživača

    Foto: Bigstockphoto- kasto

     

    Ovogodišnjim sloganom „Istražuj kroz noć, u znanju je moć“ Evropska noć istraživača nastoji da privuče sve posetioce, kako najmlađe tako i one nešto starije, u najveću naučnu avanturu u zemlji. Sa željom naučnika da predstave i demistifikuju istraživački proces, ali i da bace novo svetlo na način na koji nauka igra važnu ulogu u našim životima i svakodnevno ih menja na bolje, svi sadržaji u Evropskoj noći istraživača biće besplatni tokom oba dana! Naučni zabava odvijaće se u petak, 28. septembra od 16 časova do ponoći kao i u subotu, 29. septembra od 16 do 20 časova.

    Druženje u Beogradu uz uzbudljive eksperimente, „Veliku naučnu avanturu“ i poseban program posvećen ispitivanju i očuvanju kulturnog nasleđa ove godine odvijaće se na čak 16 lokacija među kojima su Big Fashion tržni centar, Biblioteka grada Beograda, Francuski institut, Muzej Vuka i Dositeja, Centar za promociju nauke, Institut Servantes... I Niš će se najrazličitijim sadržajima pridružiti obeležavanju Evropske godine kulturnog nasleđa, oživljavajući vremena mirisnih avlija iz kojih se moglo čuti tradicionalno niško zborenje uz mezetluk pripremljen po staroj recepturi. Kragujevčane očekuje veliki naučni kviz, dok će Leskovčanima biti predstavljeni narodni običaji i gastronomija uz preispitivanje uloge koju je poselo imalo ili pak još uvek ima u ovom kraju.

    Tajne svetlosti, forenzike i matematike biće razotkrivene u Jagodini, dok će se Čačak posvetiti arheološkim lekcijama za početnike i ulozi krajputaša u književnom jezičkom nasleđu. Novi Pazar uvući će sve znatiželjnike u jedinstveni istorijski vremeplov, Svilajnac će posetioce obradovati fosilima za poneti, a najmlađi ljubitelji nauke u Despotovcu naučiće kako sami kod svoje kuće mogu da naprave popularne ljigavce. Stanovnici Uba imaće jedinstvenu priliku da zavire u neverovatni svet najrazličitijih ćelija, dok će se u Kruševcu deliti saveti o tome kako je uz pomoć nauke moguće olakšati, ali i ulepšati našu svakodnevicu.

    Pored toga što se ove godine Evropska noć istraživača osim poslednjeg petka u septembru odvija i naredno veče, prvi put ove godine u Srbiji je održana i svojevrsna Nedelja istraživača koja je u desetak gradova posetioce pripremila na najveće naučno druženje u zemlji. Od putovanja kroz kulturno nasleđe uz izložbe i izlete do najrazličitijih radionica i predavanja, bila je ovo odlična prilika da se prvenstveno najmlađim posetiocima, kroz druženje sa naučnicima, približe najrazličitije naučne discipline u svom punom sjaju.

    Evropska Noć istraživača u Srbiji finansirana je iz programa „HORIZON 2020“ koji predstavlja najveći program Evropske unije za istraživanje i inovacione delatnosti, a u okviru potprograma Marija Sklodovska-Kiri. Sva naučna dešavanja realizuju se kroz tri projekta u sledećim gradovima: Beograd, Novi Sad, Niš, Kragujevac, Ub, Užice, Svilajnac, Ćuprija, Jagodina, Smederevo, Ranovac, Čačak, Leskovac, Novi Pazar, Knjaževac, Despotovac, Kruševac, Trstenik, Negotin, Subotica, Zrenjanin, Inđija, Kikinda, Šabac, Bečej, Zaječar.

    Projekat ReFocuS 2.0 (The Road to Friday of Science), čiji je koordinator Prirodno-matematički fakultet Niš, organizuje Noć istraživača u saradnji sa Institutom za biološka istraživanja „Siniša Stanković“, Centrom za promociju nauke i Zavodom za zaštitu spomenika kulture Kragujevac.

    Projekat SCIMFONICOM 2018-19 (Science in Motion for Friday Night Commotion) koordiniše Institut za molekularnu genetiku i genetičko inženjerstvo Univerziteta u Beogradu u saradnji sa Fakultetom za fizičku hemiju.

    Projekat ReConNeCt (Research, Connections, Networks and Culture) vodi Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu, a partneri na projektu su Prirodno matematički fakultet Novi Sad, Centar za promociju nauke (CPN), Kreativno edukativni centar, Udruženje naučnih komunikatora – Naukom, Visoka tehnička škola strukovnih studija Zrenjanin I Visoka tehnička škola strukovnih studija Subotica.

     

  • Pročitajte i...
    Mikroraptor Zašto su dinosaurusi razvili perje? Razlog nije samo letenje!

    Pre samo nekoliko decenija, pominjanje "dinosaurusa sa perjem" među naučnicima izazvalo bi čudne poglede. Ipak, sada je opštepoznato da su mnoge vrste dinosaurusa evoluirale perje, jer su arheolozi otkrili desetine dinosaurusa prekrivenih perjem ili strukturalno sličnim pokrovima tela.

    Zemlja se sve sporije okreće – i to bi moglo da objasni zašto danas imamo kiseonik Zemlja se sve sporije okreće – i to bi moglo da objasni zašto danas imamo kiseonik

    Rotacija Zemlje usporava još od njenog nastanka pre oko 4,5 milijardi godina, a dani na našoj planeti postaju sve duži. Iako su te promene gotovo neprimetne na ljudskoj vremenskoj skali, tokom milijardi godina imale su značajne posledice – uključujući i pojavu kiseonika u Zemljinoj atmosferi, pokazuje istraživanje objavljeno 2021. godine.

    Naučnici tvrde da su otkrili novu boju koju ljudsko oko nikada ranije nije videlo Naučnici tvrde da su otkrili novu boju koju ljudsko oko nikada ranije nije videlo

    Po prvi put, moguće je da su ljudi ugledali deo spektra boja koji se inače nalazi izvan granica naše percepcije – uključujući „plavo-zelenu boju neviđene zasićenosti“.

    Neobična gljiva koja može da otkrije svrhu naših receptora za gorčinu Neobična gljiva koja može da otkrije svrhu naših receptora za gorčinu

    Gorka gljiva iz roda Amaropostia stiptica verovatno se ne nalazi na tezgi vaše lokalne pijace – i to s dobrim razlogom: njen ukus je, jednostavno rečeno, užasan.

  • Komentari

    Komentara: 0

    Postavi komentar: