-
Poslednjih 5 pesama
- Boris Rezak - Tako lako
- Tajči - Hajde Da Ludujemo Ove Noci
- Riblja čorba - Evo ti za taksi
- Hari Mata Hari - Stara Ljubavi
- Prljavo Kazalište - Ne zovi mama doktora
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Krompir sa slaninom i belim lukom
Pripremite danas zapečeni mladi krompir sa belim lukom i slaninom. Ovo je pravo prolećno jelo koje će uz zelenu salatu i mladi luk biti još ukusnije, a mnoge će vratiti u detinjstvo.
Pasta sa lososom
Ovo je pasta koja će vas oduševiti i probuditi sva vaša čula. Uživajte u ovom jednostavnom obroku uz čašu hladne limunade ili kvalitetnog belog vina...
-
Zdravlje
Devet napitaka koje treba da izbegavate ako vodite računa o zdravlju
Neka pića koji mnogi od nas svakodnevno kozumiraju predstavljaju rizik za zdravlje. Možda smatramo da su neka zdravija i bolja opcija od gaziranih pića, ali neki podaci govore suprotno.
Šta tvrdi nauka: Da li je kolagen zaista najmoćniji suplement?
Poslednjih godina kolagen koristi sve veći broj ljudi, a njegovoj popularnosti dodatno doprinose poznate ličnosti i influenseri, svakodnevno promovišući ideju o njegovom čudotvornom dejstvu na nokte, kožu i kosu.
-
Putovanja
Najdinamičniji gradovi sveta: London opet na vrhu, a evo ko ga prati!
Redakcija magazina Time Out donosi pregled najuspešnijih urbanih sredina na osnovu opsežnog istraživanja IESE Cities in Motion indeksa.
Ova udaljena italijanska regija biće domaćin „najčarobnije žurke na svetu“ ove godine
Detour Discotheque je do sada organizovao spektakularne žurke na vrhovima planina i udaljenim ostrvima, a sada stiže u Apuliju!
-
Preporučujemo
Pet biljaka za prelepo prolećno dvorište bez mnogo održavanja
Proleće je pravo vreme da udahnete novi život svom dvorištu – bilo da raspolažete prostranim vrtom ili malim zelenim kutkom. Sadnja biljaka koje ne zahtevaju previše nege odličan je način da oplemenite prostor bez dodatnog opterećenja. Donosimo vam pet idealnih biljaka koje će uneti boju, miris i eleganciju u vaše dvorište, a pritom ne traže mnogo pažnje.
Efikasna rešenja za uklanjanje neprijatnih mirisa u frižideru
Sigurno ste se bar nekad susreli sa neprijatnim mirisima koji dolaze iz frižidera. Čak iako ste prečistili sve i izbacili hranu, moguće je da je frižider zadržao neprijatan miris. Iapk moguće je rešiti se neprijatnih mirisa u frižideru i kanti koristeći prirodne metode koje će vaš dom ispuniti prijatnim mirisom.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.37 117.19 118.01 CHF 124.22 125.10 125.97 USD 102.31 103.04 103.76
-
Zašto žirafa ima dugačak vrat?
Fosilni dokazi sugerišu da je vrat žirafe nešto više od dosezanja visokih grana kako bi mogle da se hrane.
20-03-2025 | 14:28 | Autor/Izvor: Naxi media, Discoverwildlife.com
Foto: Bigstockphoto- shannahs
Studija iz 2022. godine o fosilnim ostacima ranog pretka žirafe daje podršku intrigantnoj ideji da su izuzetno dugi vratovi modernih žirafa evoluirali kako bi pomogli u borbi, kao i u hranjenju.
Dugi vratovi omogućavaju žirafama da se hrane lišćem van domašaja konkurenata. Ali oni su takođe formirani tako da omoguće superiornost tokom borbe za dominaciju, kada mužjaci zamahu oklopljenim glavama jedan drugog prema telu vrat služi kao duga ručka batine i povećava snagu udarca.
Istraživači Kineske akademije nauka su sada pokazali da je predak žirafe star 17 miliona godina, Discokerik kiezhi, posedovao oklop na glavi nalik kacigu i robusne vratne pršljenove, što sugeriše da je scena borbe glava u glavu postavljena za naknadno izduženje vrata.Robert Simons sa Univerziteta u Kejptaunu, koji je 1990-ih predložio hipotezu "vrata za odnos", ali nije bio uključen u najnovije istraživanje, kaže da studija predstavlja „nedvosmislen dokaz da je fosil Discokeryxa lepo prilagođen intenzivnim sukobima glavama.
„Nije lako razlikovati obe hipoteze, ali je vrlo verovatno da su obe igrale ulogu u evoluciji veličanstvenih životinja koje vidimo danas.
Endrju Kičener, glavni kustos za kičmenjake u Nacionalnom muzeju Škotske, koji nije bio uključen u studiju, kaže da iz fosila nije jasno da li je oklop za glavu korišćen agresivno ili odbrambeno, kao rog nosoroga. -
Pročitajte i...
Zemlja se sve sporije okreće – i to bi moglo da objasni zašto danas imamo kiseonik
Rotacija Zemlje usporava još od njenog nastanka pre oko 4,5 milijardi godina, a dani na našoj planeti postaju sve duži. Iako su te promene gotovo neprimetne na ljudskoj vremenskoj skali, tokom milijardi godina imale su značajne posledice – uključujući i pojavu kiseonika u Zemljinoj atmosferi, pokazuje istraživanje objavljeno 2021. godine.
Kako se određuje cena umetničkih dela? Faktori koji prave razliku
Procena vrednosti umetničkih dela je složen proces koji uključuje analizu različitih faktora koji utiču na varijacije u cenama. Umetnička dela su po prirodi heterogena i razlikuju se prema starosti umetnika, veličini dela, tehnici, žanru, poreklu, kao i pominjanjima u literaturi ili izlaganjima na izložbama.
Naučnici tvrde da su otkrili novu boju koju ljudsko oko nikada ranije nije videlo
Po prvi put, moguće je da su ljudi ugledali deo spektra boja koji se inače nalazi izvan granica naše percepcije – uključujući „plavo-zelenu boju neviđene zasićenosti“.
Slavimo Svetski dan knjige: Koliko često čitate?
Danas, 23. aprila obeležava se Svetski dan knjige i autorskih prava.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: