-
Poslednjih 5 pesama
- Djordje Balašević - Jaroslava (Princezo javi se)
- Massimo Savic - Sjaj U Tami
- Magnifico - Samo Malo
- Merlin - Ja potpuno trijezan umirem
- Zana - Jabuke i vino
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Krompir sa slaninom i belim lukom
Pripremite danas zapečeni mladi krompir sa belim lukom i slaninom. Ovo je pravo prolećno jelo koje će uz zelenu salatu i mladi luk biti još ukusnije, a mnoge će vratiti u detinjstvo.
Pasta sa lososom
Ovo je pasta koja će vas oduševiti i probuditi sva vaša čula. Uživajte u ovom jednostavnom obroku uz čašu hladne limunade ili kvalitetnog belog vina...
-
Zdravlje
Devet napitaka koje treba da izbegavate ako vodite računa o zdravlju
Neka pića koji mnogi od nas svakodnevno kozumiraju predstavljaju rizik za zdravlje. Možda smatramo da su neka zdravija i bolja opcija od gaziranih pića, ali neki podaci govore suprotno.
Šta tvrdi nauka: Da li je kolagen zaista najmoćniji suplement?
Poslednjih godina kolagen koristi sve veći broj ljudi, a njegovoj popularnosti dodatno doprinose poznate ličnosti i influenseri, svakodnevno promovišući ideju o njegovom čudotvornom dejstvu na nokte, kožu i kosu.
-
-
Putovanja
Najdinamičniji gradovi sveta: London opet na vrhu, a evo ko ga prati!
Redakcija magazina Time Out donosi pregled najuspešnijih urbanih sredina na osnovu opsežnog istraživanja IESE Cities in Motion indeksa.
Ova udaljena italijanska regija biće domaćin „najčarobnije žurke na svetu“ ove godine
Detour Discotheque je do sada organizovao spektakularne žurke na vrhovima planina i udaljenim ostrvima, a sada stiže u Apuliju!
-
Preporučujemo
Koje su to najčešće greške koje pravimo kad peremo veš u veš mašini?
Iako pranje veša deluje kao rutinska aktivnost, mnogi od nas prave uobičajene greške koje utiču na miris, dugotrajnost i izgled odeće. Jedna od najčešćih zabluda ogleda se u korišćenju previše omekšivača ili deterdženta, kao i u pogrešnom izboru temperature pranja.
Pet biljaka za prelepo prolećno dvorište bez mnogo održavanja
Proleće je pravo vreme da udahnete novi život svom dvorištu – bilo da raspolažete prostranim vrtom ili malim zelenim kutkom. Sadnja biljaka koje ne zahtevaju previše nege odličan je način da oplemenite prostor bez dodatnog opterećenja. Donosimo vam pet idealnih biljaka koje će uneti boju, miris i eleganciju u vaše dvorište, a pritom ne traže mnogo pažnje.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.37 117.19 118.01 CHF 124.22 125.10 125.97 USD 102.31 103.04 103.76
-
U iščekivanju nominacija za Oskara: Ovo su zanimljivosti o prestižnoj nagradi
Ceremonija dodele Oskara biće održana 10. marta, a u toku dana ćemo saznati ko će sve biti nominovan. Pre nego što otkrijemo ko sve ulazi u trku za prestižnu nagradu Američke akademije umetnosti donosimo vam neke zanimljive činjenice o ovom značajnom događaju.
23-01-2024 | 13:25 | Autor/Izvor: Naxi media, Buzz Feed
Foto: Bigstock, MidoSemsem
1. Prva dodela Oskara je održana 16. maja 1929. u hotelu Ruzvelt u Holivudu, a vodio ju je glumac Daglas Ferbanks Džunior. Tada je jedini put nagradu za najbolji film dobio nemi film, romansa iz Prvog svetskog rata „Krila“.
2. Eva Mari Saint je trenutno najstarija živa dobitnica Oskara sa 99 godina. Ona je zapravo starija od samih Oskara, koji su počeli da se dodeljuju pet godina nakon njenog rođenja.
3. Najkraći nastup koji je ikada osvojio glumačkog Oskara imala je Beatris Strejt 1976. godine. Bila je na ekranu samo 5 minuta i 2 sekunde.
4. Ukupno jedanaestoro dece nominovano je za takmičarske glumačke nagrade pre svog 12. rođendana. Dvojica od njih (Tatum O'Neal i Anna Pakuin) su čak pobedili.
5. Samo jedna osoba je ikada osvojila dva Oskara za isti performans, a to je Harold Rasel, glumac amater koji je izgubio obe ruke u Drugom svetskom ratu.
6. Jedina osoba koja je ikada dobila Oskara za ulogu dobitnika Oskara iz stvarnog života je Kejt Blanšet, koja je glumila Ketrin Hepbern u Avijatičaru 2004. godine.
7. Ketrin Hepbern drži rekord za najviše glumačkih dobitnika Oskara. Sve četiri nagrade bile su za najbolju glumicu, a dobila je ukupno 12 nominacija za najbolju glumicu.
8. Prvi put kada su dva glumca pobedila za tumačenje istog lika bilo je kada su Marlon Brando i Robert De Niro dobili Oskara za ulogu Vita Korleonea u filmovima Kum i Kum II deo. Drugi put se to dogodilo kada su Hit Ledžer i Hoakin Feniks odneli pobedu za ulogu Džokera na ceremonijama 2009. i 2020. godine.
9. Tri glumca su direktno odbila da prihvate Oskara - najpoznatiji je bio Marlon Brando 1973. nakon što je osvojio nagradu za najboljeg glumca za Kuma. Bojkotovao JE dodelu nezadovoljan time kako se u filmovima i na televiziji prikazuju Indijanci. Sašin Litlfeder, indijanska aktivistkinja, pojavila se tada na pozornici u tradicionalnoj odeći Apača, ali je odbila da primi zlatnu statuu.
10. Tri filma koja su u istoriji dobila najviše Oskara (ukupno 11) su “Ben-Hur” (1959), “Titanik” (1997) i “Gospodar prstenova: Povratak kralja” (2003). Intersantno je da je “Gospodar prstenova: Povratak kralja” dobio Oskara u svim kategorijama u kojima je bio nominovan. -
Pročitajte i...
Zemlja se sve sporije okreće – i to bi moglo da objasni zašto danas imamo kiseonik
Rotacija Zemlje usporava još od njenog nastanka pre oko 4,5 milijardi godina, a dani na našoj planeti postaju sve duži. Iako su te promene gotovo neprimetne na ljudskoj vremenskoj skali, tokom milijardi godina imale su značajne posledice – uključujući i pojavu kiseonika u Zemljinoj atmosferi, pokazuje istraživanje objavljeno 2021. godine.
Kako se određuje cena umetničkih dela? Faktori koji prave razliku
Procena vrednosti umetničkih dela je složen proces koji uključuje analizu različitih faktora koji utiču na varijacije u cenama. Umetnička dela su po prirodi heterogena i razlikuju se prema starosti umetnika, veličini dela, tehnici, žanru, poreklu, kao i pominjanjima u literaturi ili izlaganjima na izložbama.
Naučnici tvrde da su otkrili novu boju koju ljudsko oko nikada ranije nije videlo
Po prvi put, moguće je da su ljudi ugledali deo spektra boja koji se inače nalazi izvan granica naše percepcije – uključujući „plavo-zelenu boju neviđene zasićenosti“.
Slavimo Svetski dan knjige: Koliko često čitate?
Danas, 23. aprila obeležava se Svetski dan knjige i autorskih prava.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: