-
Poslednjih 5 pesama
- Kemal i Oliver - Nije htjela
- Bajaga - Zivot je Nekad Siv Nekad Zut
- Crvena jabuka - Tvoga srca vrata
- Sergej Ćetković - Ko Li Te Sad Miluje
- Jelena Tomašević - Kosava
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Palenta sa semenkama
Ako ste ljubitelj palente sa sirom ili pavlakom možda ćete poželeti da isprobate nešto novo i drugačije... Ako, ipak niste ljubitelj ove vrste obroka ovaj recept može prijatno da vas iznenadi.
Krompir sa slaninom i belim lukom
Pripremite danas zapečeni mladi krompir sa belim lukom i slaninom. Ovo je pravo prolećno jelo koje će uz zelenu salatu i mladi luk biti još ukusnije, a mnoge će vratiti u detinjstvo.
-
Zdravlje
Efekti nedostatka sna na telo!
Nedovoljno sna iscrpljuje mentalne sposobnosti i ugrožava fizičko zdravlje. Nauka je povezala hroničan nedostatak sna sa brojnim zdravstvenim problemima – od gojenja do oslabljenog imunog sistema. Ako ste ikada proveli noć prevrćući se u krevetu, znate kako ćete se osećati sutradan: umorno, razdražljivo i dezorijentisano. Ali, redovno uskraćivanje preporučenih 7 do 9 sati sna ima mnogo ozbiljnije posledice od pukog jutarnjeg umora.
Devet napitaka koje treba da izbegavate ako vodite računa o zdravlju
Neka pića koji mnogi od nas svakodnevno kozumiraju predstavljaju rizik za zdravlje. Možda smatramo da su neka zdravija i bolja opcija od gaziranih pića, ali neki podaci govore suprotno.
-
Putovanja
Najdinamičniji gradovi sveta: London opet na vrhu, a evo ko ga prati!
Redakcija magazina Time Out donosi pregled najuspešnijih urbanih sredina na osnovu opsežnog istraživanja IESE Cities in Motion indeksa.
Ova udaljena italijanska regija biće domaćin „najčarobnije žurke na svetu“ ove godine
Detour Discotheque je do sada organizovao spektakularne žurke na vrhovima planina i udaljenim ostrvima, a sada stiže u Apuliju!
-
Preporučujemo
Koje su to najčešće greške koje pravimo kad peremo veš u veš mašini?
Iako pranje veša deluje kao rutinska aktivnost, mnogi od nas prave uobičajene greške koje utiču na miris, dugotrajnost i izgled odeće. Jedna od najčešćih zabluda ogleda se u korišćenju previše omekšivača ili deterdženta, kao i u pogrešnom izboru temperature pranja.
Pet biljaka za prelepo prolećno dvorište bez mnogo održavanja
Proleće je pravo vreme da udahnete novi život svom dvorištu – bilo da raspolažete prostranim vrtom ili malim zelenim kutkom. Sadnja biljaka koje ne zahtevaju previše nege odličan je način da oplemenite prostor bez dodatnog opterećenja. Donosimo vam pet idealnih biljaka koje će uneti boju, miris i eleganciju u vaše dvorište, a pritom ne traže mnogo pažnje.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.37 117.19 118.01 CHF 124.22 125.10 125.97 USD 102.31 103.04 103.76
-
Prirodna sredstva koja pomažu u borbi protiv gripa i prehlade
Ovo su sredstva koja pomažu u borbi protiv gripa i prehlade, pa i mnogobrojni lekari savetuju da ih konzumiramo kada smo bolesni.
11-12-2023 | 14:00 | Autor/Izvor: Naxi media, New York Post
Foto: Bigstock, Subbotina Anna
Sezona prehlade i gripa je počela, a brojni zdravstveni stručnjaci su podelili svoje savete o prirodnim lekovima koje treba uzeti u obzir kada osoba oboli od jedne od ovih bolesti. Kao i uvek, mudro je da se konsultujete sa svojim lekarom ili zdravstvenim radnikom ako imate bilo kakvih pitanja ili zabrinutosti u vezi sa svojim zdravljem ili simptomima koje možda imate, jer je situacija kod svih drugačija, prenosi New York Post.
1. Vitamin C: Oni koji osećaju da im nedostaje energije mogli bi da uzimaju vitaminske suplemente, posebno vitamin C i vitamin D3, predlažu stručnjaci. Vitamin C se nalazi u citrusima i dostupan je u obliku suplemenata, rekao je dr Naval Parikh, šef medicine u Broward Health North, traumatološkom centru. Vitamin C sadrži antioksidante koji "štite naše ćelije od štetnih supstanci zvanih slobodni radikali", rekla je dr Summer Kerly, potpredsednik odeljenja za kliničke operacija Rite Aid-a iz Severne Karoline.Međutim, budite oprezni sa količinama koje uzimate. „Ozbiljne nuspojave od prevelike količine vitamina C su veoma retke, jer telo ne može da skladišti vitamin“, navodi se na veb stranici sistema zdravstvene mreže Mount Sinai u Njujorku, „Međutim, količine veće od 2.000 mg dnevno se ne preporučuju. Tako visoke doze mogu dovesti do stomačnih tegoba i dijareje, a retko do kamena u bubregu. Takođe, visoke doze suplementacije vitamina C se ne preporučuju tokom trudnoće.
2. Vitamin D3: Dr. Kerli je takođe preporučila vitamin D3. "To je kao velika doza dnevnog sunca, a poznato je da pomaže imunološkom sistemu da se bori protiv virusa", rekla je ona. Prevelike doze ipak mogu da budu štetne. „Glavna posledica toksičnosti vitamina D je nakupljanje kalcijuma u krvi (hiperkalcemija), što može da izazove mučninu i povraćanje, slabost i učestalo mokrenje“, prema Klinici Mejo, „toksičnost vitamina D može napredovati do bolova u kostima, a mogu da se jave i problemi sa bubrezima.3. Cink: Esencijalni mineral, cink je još jedan prirodni lek za koji se pokazalo da je efikasan u lečenju simptoma prehlade. "Cink je važan za funkciju imunoloških ćelija, koje podržavaju odbranu tela od infekcije", rekla je Kerli, "Dodavanje cinka može da pomogne u održavanju zdravog imunološkog sistema."
"Uzmite suplemente cinka u prva tri dana od pojave simptoma", rekao je Parikh. Međutim, budite sigurni da pažljivo pratite uputstva. Prekomerna upotreba sprejeva sa cinkom „povezana je sa trajnim gubitkom mirisa“, rekao je dr Bendžamin Džek, lekar u hitnoj pomoći.
4. Med: „Utvrđeno je da je med efikasan u smanjenju kašlja i kod odraslih i kod dece“, rekao je Džek. On je naglasio da je važno zapamtiti da med ne treba davati odojčadi mlađoj od godinu dana - jer može izazvati botulizam.5. Pileća supa: Studija iz 1990-ih koju je sproveo Medicinski centar Univerziteta u Nebraski (UNMC) otkrila je da je pileća supa zapravo efikasan lek za prehladu. Recenzirana studija je prvi put objavljena 1993. i ponovo 2000. godine. dr. Stiven Renar, testirao je u laboratoriji recept za pileću supu bake svoje žene - i otkrio da u uobičajenoj hrani postoje sastojci koji mogu imati antiinflamatorno dejstvo.
-
Pročitajte i...
Efekti nedostatka sna na telo!
Nedovoljno sna iscrpljuje mentalne sposobnosti i ugrožava fizičko zdravlje. Nauka je povezala hroničan nedostatak sna sa brojnim zdravstvenim problemima – od gojenja do oslabljenog imunog sistema. Ako ste ikada proveli noć prevrćući se u krevetu, znate kako ćete se osećati sutradan: umorno, razdražljivo i dezorijentisano. Ali, redovno uskraćivanje preporučenih 7 do 9 sati sna ima mnogo ozbiljnije posledice od pukog jutarnjeg umora.
Devet napitaka koje treba da izbegavate ako vodite računa o zdravlju
Neka pića koji mnogi od nas svakodnevno kozumiraju predstavljaju rizik za zdravlje. Možda smatramo da su neka zdravija i bolja opcija od gaziranih pića, ali neki podaci govore suprotno.
Namirnice koje smanjuju nadutost i ubrzavaju put ka idealnoj kilaži
Možda već neko vreme pokušavate da izgubite višak kilograma, ali rezultati izostaju. Topliji dani su savršeni da u jelovnik ubacite lagane i osvežavajuće namirnice koje ubrzavaju metabolizam, smanjuju nadutost i pomažu da se osećate i izgledate bolje. Dodatni plus? Ove namirnice su idealne za visoke temperature – osvežiće vas i prijati organizmu.
Simptomi koji ukazuju na nedovoljan unos preteina
Protein je jedan od glavnih gradivnih blokova tela. Igra ključnu ulogu u strukturi i funkciji mišića, kože, enzima i hormona. Neki znaci i simptomi nedostatka proteina uključuju edem, gubitak kose, povećanu glad i teže infekcije, između ostalog. Ovo može da utiče na skoro sve aspekte funkcionisanja tela i dovesti do različitih zdravstvenih problema. Tekst navodi 8 simptoma niskog unosa ili nedostatka proteina.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: