Slušate: Noć uz Naxi

Pesma: Osvajači - Mozda nebo zna

Noć uz Naxi
Naxi Radio
  • Poslednjih 5 pesama
    1. Osvajači - Mozda nebo zna
    2. Željko Joksimović - Ludak kao ja
    3. Indexi - Bacila je sve niz rijeku
    4. Kemal i Oliver - Nije htjela
    5. Rogati & Boris Rezak - Pozelim Ti Srecu
  • Beograd Uzivo
  • Propuštene emisije
    Ostale emisije
    1. Boris Režak - Utorak - Mojih 50
    2. 30. jun - 1 - Dodir noći
    3. 30. jun - 2 - Dodir noći
    4. 30. jun - 3 - Dodir noći
    5. Boris Režak - Ponedeljak - Mojih 50
  • Preporučujemo
    Engleska pita sa jabukama Engleska pita sa jabukama

    Naša domaća pita sa jabukama je savršen desert, ali ako volite da eksperimentišete probajte i englesku, starinsku verziju.

    Grčka musaka sa šampinjonima Grčka musaka sa šampinjonima

    Vrlo interesantna musaka koja će oduševiti sve ljubitelje šampinjona...

  • Zdravlje
    Evo šta se dešava u telu tokom šest sati nakon prve jutarnje kafe Evo šta se dešava u telu tokom šest sati nakon prve jutarnje kafe

    Mozak je izuzetno složen sistem, koji se neprestano prilagođava. Što češće konzumirate kafu, u mozgu se stvara veći broj adenozinskih receptora, zbog čega vam s vremenom može biti potrebno više kofeina da biste ostali budni nego kada ste prvi put počeli da je pijete u mlađim danima.

    Šest znakova da vam nedostaje kalijum: Evo kako da ga nadoknadite Šest znakova da vam nedostaje kalijum: Evo kako da ga nadoknadite

    Kalijum je mineral koji se često zanemaruje, iako ima presudnu ulogu u funkcionisanju tela – od pravilnog rada mišića i srca, do regulacije krvnog pritiska i održavanja ravnoteže tečnosti. Njegov dovoljan unos može imati veći efekat na snižavanje pritiska čak i od smanjenja unosa soli, zbog čega je važno prepoznati signale koje telo šalje kada mu ovog minerala nedostaje.

  • Naxi aplikacija radio 2
  • Putovanja
    Jedan od najpopularnijih evropskih gradova za vikend putovanja uvodi zabranu alkohola Jedan od najpopularnijih evropskih gradova za vikend putovanja uvodi zabranu alkohola

    Od srede, 25. juna, Porto je počeo sa primenom zabrane prodaje alkohola za konzumaciju na javnim mestima u večernjim satima – evo šta to znači za noćni život u ovom portugalskom gradu.

    Da li je ovo najbolji grad za stanovanje u 2025. godini? Da li je ovo najbolji grad za stanovanje u 2025. godini?

    Beč je ponovo dospeo u žižu međunarodne pažnje zahvaljujući izuzetnom kvalitetu života – ali ovog puta sa posebnim naglaskom na stanovanje. Prema najnovijem izdanju prestižnog magazina Monocle, austrijska prestonica proglašena je najboljim gradom na svetu za stanovanje u 2025. godini.

  • Preporučujemo
    Koliko je dovoljno? Proverite da li koristite previše deterdženta prilikom pranja u veš mašini Koliko je dovoljno? Proverite da li koristite previše deterdženta prilikom pranja u veš mašini

    Ako vam se dešava da odeća nakon pranja u veš mašini deluje grubo, kruto ili neprijatno na dodir – iako je naizgled čista i mirišljava – možda niste ni svesni da koristite previše deterdženta. Prekomerna količina praška ili tečnog sredstva ne znači nužno bolje pranje, a često može imati suprotan efekat: vlakna postaju tvrđa, koža iritirana, a mašina se dodatno opterećuje. Vreme je da proverite – možda je manje zapravo više kada je deterdžent u pitanju.

    Sunčani dani – idealno vreme za pranje zavesa, ali koliko često bi to trebalo da radimo? Sunčani dani – idealno vreme za pranje zavesa, ali koliko često bi to trebalo da radimo?

    Leto je donelo sunčane i tople dan, što znači da je pravo vreme za pranje zavesa. Ipak, mnogi nisu sigurni koliko često bi trebalo da ih peru. Stručnjaci za čišćenje upozoravaju da prljave zavese mogu zadržavati prašinu, alergene i neprijatne mirise, čineći prostor nezdravim i vizuelno neurednim.

  • Kursna lista
    Kupovni Srednji Prodajni
    EUR 116.32 117.14 117.96
    CHF 124.52 125.40 126.27
    USD 98.69 99.38 100.08
  • Povezani članci
  • Koja je razlika između napada panike i anksioznog napada?

    „Napad anksioznosti“ nije formalni medicinski termin. Neki ljudi ga mogu da ga koristr za označavanje emocionalnog i fizičkog odgovora na određene stresore. Napadi panike su epizode ​​intenzivne anksioznosti koje dovode do teških kognitivnih, emocionalnih i fizičkih simptoma.




    06-03-2025 | 10:10 | Autor/Izvor: Naxi media, Healthline

    Foto: Bigstock, De Visu

     

    Anksioznost je iskustvo koje je obično povezano sa iščekivanjem, stresnom situacijom i opsesivnim mislima. Može se pojaviti postepeno ili iznenada.


    Simptomi anksioznosti uključuju brigu, nervozu, stres i strah. Kada se ovi simptomi pojave iznenada i intenzivni su, osoba ih može nazvati napadom anksioznosti, a da umesto toga opisuje napad panike ili epizodu teške anksioznosti, prenosi Healthline.

    Šta je napad panike?

    Napadi panike se javljaju iznenada i uključuju intenzivan i često nepodnošljiv strah. Napad prate izazovni fizički simptomi kao što su ubrzani rad srca, kratak dah ili mučnina.


    DSM-5-TR prepoznaje napade panike i kategoriše ih kao neočekivane ili očekivane.


    Neočekivani napadi panike mogu se pojaviti bez očiglednog uzroka. Očekivani napadi panike su izazvani spoljnim stresorima, kao što su fobije.


    Napadi panike mogu se desiti svakome, ali više od jednog može biti znak paničnog poremećaja, stanja mentalnog zdravlja koje karakterišu iznenadni i ponovljeni napadi panike.

    Simptomi napada panike naspram napada anksioznosti


    Pošto napadi anksioznosti nisu formalno stanje ili iskustvo, ne postoje specifični dijagnostički kriterijumi ili simptomi za njih.


    Napad panike može izazvati fizičke i emocionalne simptome, uključujući:

    strepnju i zabrinutost
    strah od smrti ili gubitka kontrole
    osećaj odvojenosti od sveta (derealizacija) ili sebe (depersonalizacija)
    lupanje srca ili ubrzan rad srca
    bol u grudima
    kratak dah
    stezanje u grlu ili osećaj kao da se gušite
    Suva usta
    znojenje
    valunge
    drhtanje
    utrnulost ili peckanje (parestezija)
    mučnina, bol u stomaku ili uznemireni stomak
    glavobolja
    osećaj nesvestice ili vrtoglavice

    Možda je nekada teško utvrditi da imate napad panike. Imajte na umu sledeće:


    Uzrok: Anksioznost je obično povezana sa nečim što se doživljava kao stresno ili preteće. Napadi panike nisu uvek izazvani stresorima. Oni se najčešće javljaju iz vedra neba.


    Nivo uznemirenosti: Dok anksioznost može biti blaga, umerena ili teška, napadi panike su intenzivno iskustvo. Na primer, možda nećete moći da se krećete ili reagujete kada imate napad panike.


    Reakcija „bori se ili beži“: Tokom napada panike, odgovor tela „bori se ili beži“ preuzima kontrolu. Fizički simptomi su često intenzivniji nego kada se samo osećate anksiozno.


    Brzina početka: Napadi panike se obično javljaju naglo i mogu trajati nekoliko minuta ili sati.


    Efekat: Napadi panike mogu da izazovu intenzivne brige ili strahove u vezi sa novim napadom. Ovo može uticati na vaše ponašanje, navodeći vas da izbegavate mesta ili situacije za koje mislite da bi mogli da izazovu napad panike.

    Uzroci napada panike naspram napada anksioznosti


    Svi su različiti i mogu da se jave zbog raznih situacija. Možda ste zabrinuti zbog prvog sastanka, intervjua za posao ili pronalaženja rešenja za neočekivani lični problem. Ova anksioznost može biti blaga do ozbiljna, u zavisnosti od vaših emocionalnih resursa i podrške.


    Napadi panike mogu se pojaviti iz očekivanih ili neočekivanih razloga.

    Neočekivani napadi panike nemaju jasne spoljne okidače. Na primer, možda dremate i budite se sa napadom panike.


    Očekivani napadi panike se dešavaju kada se suočite sa poznatim okidačem. Na primer, ako se plašite letenja, mogli biste imati napad panike pre nego što se ukrcate na let.


    Drugi izvori i uzroci blage do teške anksioznosti, uključujući napade panike, mogu uključivati:

    stresan posao
    vožnju
    društvene situacije
    fobije kao što su agorafobija (strah od gužve ili otvorenih prostora), klaustrofobija (strah od malih prostora) i akrofobija (strah od visine)
    podsećanja ili sećanja na traumatska iskustva
    hronične bolesti poput bolesti srca, dijabetesa, sindroma iritabilnog creva ili astme
    hronični bol
    odvikavanje od alkohola ili droge
    kofein
    lekove i suplemente
    probleme sa štitnom žlezdom

     

  • Pročitajte i...
    Evo šta se dešava u telu tokom šest sati nakon prve jutarnje kafe Evo šta se dešava u telu tokom šest sati nakon prve jutarnje kafe

    Mozak je izuzetno složen sistem, koji se neprestano prilagođava. Što češće konzumirate kafu, u mozgu se stvara veći broj adenozinskih receptora, zbog čega vam s vremenom može biti potrebno više kofeina da biste ostali budni nego kada ste prvi put počeli da je pijete u mlađim danima.

    Šest znakova da vam nedostaje kalijum: Evo kako da ga nadoknadite Šest znakova da vam nedostaje kalijum: Evo kako da ga nadoknadite

    Kalijum je mineral koji se često zanemaruje, iako ima presudnu ulogu u funkcionisanju tela – od pravilnog rada mišića i srca, do regulacije krvnog pritiska i održavanja ravnoteže tečnosti. Njegov dovoljan unos može imati veći efekat na snižavanje pritiska čak i od smanjenja unosa soli, zbog čega je važno prepoznati signale koje telo šalje kada mu ovog minerala nedostaje.

    Hrana Tri sporne navike koje povećavaju rizik od dijabetesa

    Nije tajna da je hranljiva, uravnotežena ishrana važna komponenta vašeg ukupnog zdravlja.

    Vitiligo izbliza: Sve što treba da znate o stanju koje može uticati na život Vitiligo izbliza: Sve što treba da znate o stanju koje može uticati na život

    Vitiligo je stanje koje se na prvi pogled prepoznaje – bele mrlje na koži koje se izdvajaju od ostatka tena. Međutim, iza te neobične pojave krije se složena priča o telu koje reaguje na sopstvene ćelije, a ponekad i o čoveku koji mora da nauči da prihvati svoju jedinstvenost.

  • Komentari

    Komentara: 0

    Postavi komentar: