-
Poslednjih 5 pesama
- Vlado Georgiev - Mi nismo mi
- Prljavo Kazalište - Marina
- Tap 011 - Zbog tebe
- Bijelo dugme - Nakon svih ovih godina
- Neverne Bebe I Neno Belan - Zajedno
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Palenta sa semenkama
Ako ste ljubitelj palente sa sirom ili pavlakom možda ćete poželeti da isprobate nešto novo i drugačije... Ako, ipak niste ljubitelj ove vrste obroka ovaj recept može prijatno da vas iznenadi.
Krompir sa slaninom i belim lukom
Pripremite danas zapečeni mladi krompir sa belim lukom i slaninom. Ovo je pravo prolećno jelo koje će uz zelenu salatu i mladi luk biti još ukusnije, a mnoge će vratiti u detinjstvo.
-
Zdravlje
Efekti nedostatka sna na telo!
Nedovoljno sna iscrpljuje mentalne sposobnosti i ugrožava fizičko zdravlje. Nauka je povezala hroničan nedostatak sna sa brojnim zdravstvenim problemima – od gojenja do oslabljenog imunog sistema. Ako ste ikada proveli noć prevrćući se u krevetu, znate kako ćete se osećati sutradan: umorno, razdražljivo i dezorijentisano. Ali, redovno uskraćivanje preporučenih 7 do 9 sati sna ima mnogo ozbiljnije posledice od pukog jutarnjeg umora.
Devet napitaka koje treba da izbegavate ako vodite računa o zdravlju
Neka pića koji mnogi od nas svakodnevno kozumiraju predstavljaju rizik za zdravlje. Možda smatramo da su neka zdravija i bolja opcija od gaziranih pića, ali neki podaci govore suprotno.
-
Putovanja
Ovaj gradić proglašen je najlepšim priobalnim mestom na svetu!
Prestižni magazin Architectural Digest sastavio je listu najlepših priobalnih gradova sveta, a na samom vrhu našao se Camogli, slikoviti gradić na severozapadu Italije, nadomak Đenove.
Najdinamičniji gradovi sveta: London opet na vrhu, a evo ko ga prati!
Redakcija magazina Time Out donosi pregled najuspešnijih urbanih sredina na osnovu opsežnog istraživanja IESE Cities in Motion indeksa.
-
Preporučujemo
Koje su to najčešće greške koje pravimo kad peremo veš u veš mašini?
Iako pranje veša deluje kao rutinska aktivnost, mnogi od nas prave uobičajene greške koje utiču na miris, dugotrajnost i izgled odeće. Jedna od najčešćih zabluda ogleda se u korišćenju previše omekšivača ili deterdženta, kao i u pogrešnom izboru temperature pranja.
Pet biljaka za prelepo prolećno dvorište bez mnogo održavanja
Proleće je pravo vreme da udahnete novi život svom dvorištu – bilo da raspolažete prostranim vrtom ili malim zelenim kutkom. Sadnja biljaka koje ne zahtevaju previše nege odličan je način da oplemenite prostor bez dodatnog opterećenja. Donosimo vam pet idealnih biljaka koje će uneti boju, miris i eleganciju u vaše dvorište, a pritom ne traže mnogo pažnje.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.37 117.19 118.01 CHF 124.22 125.10 125.97 USD 102.31 103.04 103.76
-
Da li je "najstariji pas na svetu" zaista zaslužio ovu titulu?
Pas Bobi iz Portugalije postao je poznat u celom svetu nakon što je ušao u Ginisovu knjigu rekorda kao najstariji pas, oborivši rekord koji je njegov prethodnih držao skoro čitav vek.
18-01-2024 | 10:50 | Autor/Izvor: Naxi media, The Guardian
Foto: Bigstock, judwick
Na osnovu dostupnih podataka Bobi, čistokrvni Alentejski pastirski pas rođen je 11. maja 1992. godine, a ceo svoj život je proveo sa porodicom Kosta, koja živi u selu Konkueiros u Leiriji, u Portugalu.
Na osnovu dostupnih podataka Bobi je rođen 11. maja 1992. godine. Preminuo je u oktobru prošle godine.
U trenutku smrti Bobi je, prema pisanju medija imao 31. godinu i 165 dana. Ipak, njegova titula je sada dovedena u pitanje.
Istraga magazina Vired pokazala je da je Bobi u portugalskoj bazi podataka kućnih ljubimaca registrovan kao rođen 1992. godine, ali da nije imao „registraciju ili podatke koji mogu potvrditi ili demantovati ovu izjavu“.
Neki posmatrači su izrazili ozbiljne sumnje u istinitost ovih podataka, a primetili su i da slike Bobija iz 1999. pokazuju da ima šape različitih boja u odnosu na psa koji je uginuo u Portugalu 21. oktobra 2023. godine, dok su veterinari istakli da, iako je njegova starost upisana u nacionalnu bazu podataka kućnih ljubimaca, takvi unosi se obično zasnivaju na o samosertificiranju vlasnika. Nakon toga je urađeno genetsko testiranje koje je potvrdilo da je zaista star, ali nije pokazalo preciznu starost.
„Niko od mojih kolega veterinara ne veruje da je Bobi zapravo imao 31 godinu, rekao je za The Guardian Deni Čejmbers, član Kraljevskog koledža veterinarskih hirurga.Nakon sumnji koje su isplivale, Leonel Kosta, njegov nekadašnji vlasnik, nije krio da je bio delimično revoltiran.
Kosta veruje da je reakcija usledila zato što je Bobijevu dugovečnost pripisao ishrani sličnoj ishrani ljudi, a ne hrani za kućne ljubimce. Tvrdi da je to protivno preporukama mnogih veterinara.
„Sve bi bilo drugačije da smo rekli da je jeo hranu za kućne ljubimce tri decenije“, rekao je Kosta, dodajući da je ispunjeno sve što je Ginisova knjiga rekorda tražila da potvrdi Bobijeve godine.
Prethodni najstariji pas ikada bio je australijski Blui, koji je umro 1939. u dobi od 29 godina i pet meseci. -
Pročitajte i...
Zašto su dinosaurusi razvili perje? Razlog nije samo letenje!
Pre samo nekoliko decenija, pominjanje "dinosaurusa sa perjem" među naučnicima izazvalo bi čudne poglede. Ipak, sada je opštepoznato da su mnoge vrste dinosaurusa evoluirale perje, jer su arheolozi otkrili desetine dinosaurusa prekrivenih perjem ili strukturalno sličnim pokrovima tela.
Zemlja se sve sporije okreće – i to bi moglo da objasni zašto danas imamo kiseonik
Rotacija Zemlje usporava još od njenog nastanka pre oko 4,5 milijardi godina, a dani na našoj planeti postaju sve duži. Iako su te promene gotovo neprimetne na ljudskoj vremenskoj skali, tokom milijardi godina imale su značajne posledice – uključujući i pojavu kiseonika u Zemljinoj atmosferi, pokazuje istraživanje objavljeno 2021. godine.
Kako se određuje cena umetničkih dela? Faktori koji prave razliku
Procena vrednosti umetničkih dela je složen proces koji uključuje analizu različitih faktora koji utiču na varijacije u cenama. Umetnička dela su po prirodi heterogena i razlikuju se prema starosti umetnika, veličini dela, tehnici, žanru, poreklu, kao i pominjanjima u literaturi ili izlaganjima na izložbama.
Naučnici tvrde da su otkrili novu boju koju ljudsko oko nikada ranije nije videlo
Po prvi put, moguće je da su ljudi ugledali deo spektra boja koji se inače nalazi izvan granica naše percepcije – uključujući „plavo-zelenu boju neviđene zasićenosti“.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: