Slušate: Noć uz Naxi

Pesma: Zdravko Čolić - Čija je ono zvijezda

Noć uz Naxi
Naxi Radio
  • Poslednjih 5 pesama
    1. Zdravko Čolić - Čija je ono zvijezda
    2. Merlin - Danas Sam OK
    3. Toše Proeski - Čija si
    4. Djordje Balašević - Još jedna pesma o maloj garavoj
    5. Crvena jabuka - Da Mi Je Do Nje
  • Beograd Uzivo
  • Propuštene emisije
    Ostale emisije
    1. Miloš Nadaždin - Petak - Mojih 50
    2. 25. jul - 1 - Dodir noći
    3. 25. jul - 2 - Dodir noći
    4. 25. jul - 3 - Dodir noći
    5. Miloš Nadaždin - Četvrtak - Mojih 50
  • Preporučujemo
    Čorba sa piletinom i pečurkama Čorba sa piletinom i pečurkama

    Moguće je da čorbu sa piletinom i čorbu sa pečurkama već pripremate, ali ako do danas niste probali da spojite ove ukuse, pravo je vreme da probate.

    Fantastični lešnik mafini! Fantastični lešnik mafini!

    Ljubiteljima mafina posebno će se dopasti fantastična kombinacija lešnika i čokalade. Ako imate dovoljno vremena probajte da pripremite ovaj slatkiš već danas.

  • Zdravlje
    Ambliopija ili Ambliopija ili "Lenje oko": Simptomi i na koja stanja sve može da ukaže?

    Lenje oko ili ambliopija je veoma čest problem sa vidom koji utiče na oči. Međutim, to takođe može biti znak ozbiljnih zdravstvenih problema kao što su dijabetes, Parkinsonova bolest i srčana oboljenja.

    Vaša boja noktiju na nogama kao pokazatelj zdravstvenog stanja Vaša boja noktiju na nogama kao pokazatelj zdravstvenog stanja

    Bledi nokti su uobičajen znak starenja, tako da ljudi stariji od 60 godina ne bi trebalo previše da brinu o tome. Ali takvi nokti ponekad mogu da ukažu na lošu cirkulaciju, anemiju ili neuhranjenost.

  • Naxi aplikacija radio 2
  • Putovanja
    Možda niste znali, ali postoji zemlja u kojoj godina traje 13 meseci! Možda niste znali, ali postoji zemlja u kojoj godina traje 13 meseci!

    Etiopija, zemlja sa 13 meseci u godini, možda nije na vrhu vaše liste turističkih destinacija, ali ima mnogo toga da ponudi. Njena prirodna čuda, bogata istorija i retke vrste divljih životinja čine je idealnom destinacijom za sve avanturiste. Poseta Etiopiji je kao putovanje kroz vreme.

    Stari grad Antalije: Posetite Kaleiči! Stari grad Antalije: Posetite Kaleiči!

    Stari grad u Antaliji, poznat i kao Kaleiçi, predstavlja srce i dušu grada. Ispunjen mnogobrojnim prodavnčicama, gde uglavnom možete kupiti ćilime i suvenire, predivnim restoranima, ali i fantastičnim spomenicima, ovo sjajno mesto oduševljava turiste godinama unazad.

  • Preporučujemo
    Uz pomoć baterijske lampe proverite da li vaš frižider radi pravilno Uz pomoć baterijske lampe proverite da li vaš frižider radi pravilno

    Ako primetite da hrana koja stoji u frižideru nije dovoljno hladna, obavezno proverite efikasnost vašeg frižidera.

    Brzi trik za besprekorno staklo: Rešite se mrlja uz pomoć pirinča Brzi trik za besprekorno staklo: Rešite se mrlja uz pomoć pirinča

    Mrlje na staklenim posudama mogu da budu tvrdokorne i uporne, ali postoji trik koji će vam olakšati posao. Uz samo nekoliko sastojaka koje već imate kod kuće, možete efikasno ukloniti mrlje i osvežiti vaše staklo.

  • Kursna lista
    Kupovni Srednji Prodajni
    EUR 116.25 117.07 117.89
    CHF 121.46 122.32 123.17
    USD 107.04 107.79 108.54
  • Povezani članci
  • Svetski dan bajki, priča i mitova

    Današnji dan posvećen je bajkama, istraživanju mitova i starim pričama.




    26-02-2024 | 13:15 | Autor/Izvor: Naxi media, Days of the year

    Foto: Bigstock, ddraw


    Deljenje magičnih, pa i strašnih priča staro je koliko i vreme. Iako je termin „bajka“ skovala prema predanju 1697. godine d’Aulnoy (conte de fees na njenom maternjem francuskom), verovatno je da su neke bajke nastale još u bronzanom dobu pre više od 6.000 godina. I tokom većeg dela istorije, bajke su se prenosile, ne u pisanoj formi, već putem usmene tradicije, pri čemu je svaka generacija pričala i dramatizovala priče sledećoj.

    Drevni koreni bajki mogu se pratiti širom sveta, od Vikram-Betaala u Indiji i Ezopovih basni u staroj Grčkoj do arapskih noći na Bliskom istoku. Tokom kasnog 17. do 19. veka pojavili su se sakupljači bajki, najpoznatiji Šarl Pero i braća Grim. Dok su braća Grim imala za cilj da sačuvaju narodne priče u njihovoj čistoj formi, dokumentujući ih na način na koji su ih pričali seljaci koji nisu umeli da čitaju ili pišu, Pero i drugi su prerađivali bajke, stvrajući jedinstven literarni i umetnički efekat. Neki pisci kao što je Hans Kristijan Andersen smišljali su svoje autentične priče.

    Jasno je da su bajke i dalje popularne - s obzirom na uspeh Diznijevih filmova, uočljivo je da ove priče nastavljaju da osvajaju naša srca i maštu.


    Zanimljivo je i to da je čuveni Diznijev zamak inspirisan zamkom Nojšvanštajn u Nemačkoj, koji je izgradio niko drugi do Marchenkonig (kralj iz bajke), Ludvig II od Bavarske, lično. Smešten na stenovitom brdu i sa konjskom zapregom do ulaznih vrata, Nojšvanštajn i njegova razrađena unutrašnjost obiluju mitovima i legendama - zamak je čak i dom veštičine pećine!

    Bajke kroz vreme

    Možda je jedan od najzanimljivijih aspekata bajki kako se one menjaju tokom vremena. Jednostavne strukture radnje, motivi i arhetipski likovi koji se ponavljaju u mnogim kulturama čine ove priče bogatim za adaptaciju i reinterpretaciju.

    Iako danas bajke obično povezujemo sa literaturom za decu, možda ćete se iznenaditi kada saznate da mnoge od današnjih omiljenih priča imaju prilično mračno i uznemirujuće poreklo. Zamislite svet u kome nijedan drvoseča ne dolazi da spase Crvenkapu od vučjeg stomaka, ili u kome jedna od ružnih polusestara sebi odseče prste na nogama da joj noga stane u papuču! Od 18. veka pa nadalje mnoge bajke su ublažene i prerađene kako bi bile pogodnije za decu.

    Ove priče i sam žanr su takođe prilagođeni i ponovo osmišljeni za različite vremenske periode i kulture. Pored originalnih savremenih bajki, postoje i razna prepričavanja, na primer u urbanim sredinama ili različitim zemljama.

    Koliko su nam bajke važne?

    Kako se često tvrdi, Albert Ajnštajn je jednom rekao: „Ako želite da vam deca budu inteligentna, čitajte im bajke. Ako želite da budu inteligentniji, čitajte im više bajki.” Možda ne bismo očekivali tako visoke pohvale za bajke od svetski poznatog teoretskog fizičara, ali Ajnštajn je definitivno umeo da prepozna važnost mašte. Bajke su neverovatno dragocene i za decu i za odrasle kada je u pitanju upoznavanje sveta u kome živimo i razvijanje sposobnosti za kreativnost. 

    Uzimajući u obzir vrednost i važnost bajki Naxi radio je na novoj Naxi player aplikaciji osmislio poseban kutak za najmlađe i u njega smestio najlepše bajke, basne i priče za decu. Ove bajke i priče čitaju naši poznati i proslavljeni glumci.

    Poučne, zabavne i edukativne bajke i basne možete da slušate ako preuzmete novu NAXI Player aplikaciju koja je dostupna na Google Play ili App Store. Ovo je idealan način da proslavite ovaj dan!

     

  • Pročitajte i...
    Čovek koji govori 24 jezika Čovek koji govori 24 jezika: Da li je on apsolutni rekorder?

    46-godišnji Vaun Smit, čistač tepiha tečno govori osam jezika (engleski, portugalski, španski, ruski, rumunski, bugarski, slovački i češki), a solidan razgovor može da vodi na čak 24 jezika.

    Etipija Možda niste znali, ali postoji zemlja u kojoj godina traje 13 meseci!

    Etiopija, zemlja sa 13 meseci u godini, možda nije na vrhu vaše liste turističkih destinacija, ali ima mnogo toga da ponudi. Njena prirodna čuda, bogata istorija i retke vrste divljih životinja čine je idealnom destinacijom za sve avanturiste. Poseta Etiopiji je kao putovanje kroz vreme.

    Mesto Mesto na svetu na kojem vam nije dozvoljeno da umrete!

    Umiranje u Longjerbijenu, u Norveškoj je ilegalno od 1950. godine.

    Macka Mačke mogu da pate od zamora brkova: Evo šta to znači

    Verovali ili ne brkovi kod mačaka mogu da budu preopterećeni. Česta stimulacija mačijih brkova zbunjuje mačke jer njihov mozak ne može da razazna koje su poruke značajne, a koje su nebitne. Tako se javlja ovaj fenomen - zamor brkova.

  • Komentari

    Komentara: 0

    Postavi komentar: