-
Poslednjih 5 pesama
- Djordje Balašević - Jaroslava (Princezo javi se)
- Idoli - Cokolada
- Colonia - Njeno ime ne zovi u snu
- Nevena I Boris - Laz
- Aleksandra Radović - Gde Ces Ovu Noc
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Prolećni kolač sa jagodama!
Sunčani dani su stigli i vreme je da počnemo maksimalno da uživamo u njima. Zato obradujte sebe laganim kolačem sa jagodama, a za dodatni ugođaj ovaj desert upotpunite svežim ceđenim sokom od istog voća...
Ideja za ručak: Ćuretina u vinu
Ako ne pripremate ćuretinu dovoljno često postoji velika verovatnoća da će vas ovaj recept oduševiti. Ovako spremljena ćuretina izuzetno je sočna i aromatična...
-
Zdravlje
Kako pobediti prolećni umor? Pet jednostavnih saveta
Zašto se često osećamo umorno, iscrpljeno i bez energije, uprkos pozitivnoj atmosferi koju sa sobom nosi dugo očekivano proleće? Ovaj fenomen poznat je kao prolećna malaksalost ili prolećni umor.
Simptomi nedostatka vitamina C
Vitamin C je esencijalan za rast i razvoj organizma. Nedostatak ovog vitamina, poznat kao skorbut, nastaje kada telo ne dobija dovoljno vitamina C iz ishrane. Budući da telo ne proizvodi vitamin C, neophodno je unositi ga putem hrane, prvenstveno voća i povrća.
-
-
Putovanja
Gde sunce najviše sija? Ovo su najsunčanije prestonice Evrope!
Nova studija rangirala je 46 evropskih prestonica prema broju sunčanih sati koje imaju tokom godine – a ovo je top pet!
Najlepše lisabonske bašte ovog proleća otvorene za posetioce
U okviru festivala Jardins Abertos, najlepše zelene oaze Lisabona otvoriće svoja vrata svim ljubiteljima prirode tokom četiri vikenda u maju – i to bez ikakve ulaznice. Inicijativa ima za cilj da „podstakne snažnu i pozitivnu vezu s prirodom“, spajajući održivost sa urbanim načinom života.
-
Preporučujemo
Ofarbajte jaja ove godine uz pomoć sode bikarbone
Ako još uvek ne znate kojom tehnikom ćete farbati uskršnja jaja, ovaj način će vam se sigurno veoma dopasti. Veoma je lako, a rezultat će vas oduševiti.
Trik sa čašom koji može da nam pomogne da se rešimo vinskih mušica
Vinske, odnosno voćne mušice, uskoro će se pojaviti u našim domovima. Ako ih primetite kako lete oko kante za smeće ili posude s voćem i povrćem, isprobajte jednostavan trik sa čašom.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.42 117.24 118.06 CHF 124.84 125.72 126.60 USD 100.97 101.68 102.39
-
Počinje prodaja ulaznica za 13. Festival nauke
Prodaja ulaznica za 13. Festival nauke, koji se održava od 5-8. decembra (10-19h) na Beogradskom sajmu, počinje danas! Festivalske ulaznice, po ceni od 500 dinara, mogu se kupiti na Ticket vision prodajnim mestima u celoj Srbiji.
08-11-2019 | 10:57 | Autor/Izvor: Naxi media-Festival Nauke PR
Foto: Bigstock/gan chaonan
Festivalska ulaznica važi za jedan festivalski dan u halama 3, 3A, kao i za halu 5, u kojoj je smeštena eksplozivna Naučno-fantastična bina. Deca do 5 godina starosti, uz pratnju roditelja ili staratelja, ne plaćaju ulaz.
Više od polovine publike čine organizovane školske posete, pa je tako program u prva tri dana - četvrtak, petak i subota, prilagođen školskom programu i namenjen prvenstveno za školske posete. Cena grupne đačke ulaznice je 450 dinara po učeniku. Jedna ulaznica važi za jedan festivalski dan. Učenicima će se pružiti prilika da uživo učestvuju u eksperimentima o kojima uče u udžbenicima. Na taj način najmlađi posetioci će zajedno sa preko 600 naučnih demonstratora iz zemlje i sveta i na preko 60 interaktivnih postavki učestvovati u istraživanju celog jednog univerzuma satkanog od nauke i najnovijih naučnih dostignuća. Nedelja je i ove godine Porodični dan festivala.
Tema ovogodišnjeg 13. festivala je Razotkrivanje i posvećen je upravo razotkrivanju zabluda i mitova uz pomoć nauke i naučnih dostignuća. Prethodnih 13 godina festival je inspirisao brojne škole, fakultete i naučne institucije u Srbiji da učestvuju u svakom sledećem festivalu sa uvek drugačijim i inovativnim postavkama, a po ugledu na ovu manifestaciju nastalo je više od 20 školskih festivala nauke širom Srbije.
Festival nauke je najveći događaj koji se bavi promocijom nauke i obrazovanja u regionu. Misija festivala jeste podsticanje obrazovanja u društvu, kroz savremene i zanimljive metode. Kroz brojna predavanja, interaktivne postavke, izložbe i radionice 13. Festival nauke prirediće najbolju naučno-edukativnu zabavu za sve uzraste.
Na prošlogodišnjem Festivalu nauke više od 30.000 hiljada zadovoljnih posetilaca upoznalo se jedan na jedan sa brojnim naučnim izazovima i svetom nauke.
Generalni sponzor i ovogodišnjeg Festivala nauke je NIS, kompanija koja podržava profesionalno usavršavanje mladih, obrazovanje i korišćenje savremenih tehnologija i inovacija. Sedmu godinu zaredom, NIS i Festival nauke zajedno doprinose popularnosti nauke među mladima, ovaj put razotkrivajući svet koji nas okružuje uz pomoć naučnih dostignuća. Podrška Festivalu nauke deo je strateškog usmerenja kompanije NIS koja svoje društveno odgovorne projekte realizuje pod sloganom „Budućnost na delu“.
-
Pročitajte i...
Neobična gljiva koja može da otkrije svrhu naših receptora za gorčinu
Gorka gljiva iz roda Amaropostia stiptica verovatno se ne nalazi na tezgi vaše lokalne pijace – i to s dobrim razlogom: njen ukus je, jednostavno rečeno, užasan.
Kako ljudski mozak stvara i priziva uspomene? Naučnici su to otkrili
Naučnici već dugo istražuju kako mozak ažurira sebe novim informacijama i uspomenama. Neke teorije se fokusiraju na hemijske promene u određenim neuronima, dok druge proučavaju strukturne promene među moždanim ćelijama.
Nocebo efekat: Možemo li sebe da nateramo da se osećamo loše?
Skoro svi su čuli za placebo efekat — kada ljudi osete povoljne efekte od leka koji uopšte nema uticaj na određeno stanje. Međutim, malo ko zna za njegovu suprotnost, takozvani nocebo efekat. U ovom slučaju, osobe koje uzimaju lek, bilo pravi ili placebo, doživljavaju neželjene, negativne efekte. Medical News Today razgovarao je sa stručnjacima o osnovama ovog fenomena i o tome šta se može učiniti kako bi se njegov uticaj na lečenje i klinička ispitivanja sveo na minimum.
Zašto pećinski pauci ostaju slepi? Novo istraživanje otkriva razloge
Mnogi pauci vrste Tegenaria pagana naseljavaju pećine i imaju slab vid, dok drugi žive u osvetljenijim područjima. Ova razlika privukla je pažnju naučnika koji istražuju kako geni utiču na razvoj vida kod ove vrste, među kojima je i dr Efrat Gaviš-Regev iz Prirodnjačke zbirke Hebrejskog univerziteta u Jerusalimu.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: