-
Poslednjih 5 pesama
- Bijelo dugme - Nakon svih ovih godina
- Neverne Bebe I Neno Belan - Zajedno
- Merlin - Nešto lijepo treba da se desi
- Riblja čorba - Gde si u ovom glupom hotelu
- Toše Proeski - Da l' si sretnija
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Palenta sa semenkama
Ako ste ljubitelj palente sa sirom ili pavlakom možda ćete poželeti da isprobate nešto novo i drugačije... Ako, ipak niste ljubitelj ove vrste obroka ovaj recept može prijatno da vas iznenadi.
Krompir sa slaninom i belim lukom
Pripremite danas zapečeni mladi krompir sa belim lukom i slaninom. Ovo je pravo prolećno jelo koje će uz zelenu salatu i mladi luk biti još ukusnije, a mnoge će vratiti u detinjstvo.
-
Zdravlje
Efekti nedostatka sna na telo!
Nedovoljno sna iscrpljuje mentalne sposobnosti i ugrožava fizičko zdravlje. Nauka je povezala hroničan nedostatak sna sa brojnim zdravstvenim problemima – od gojenja do oslabljenog imunog sistema. Ako ste ikada proveli noć prevrćući se u krevetu, znate kako ćete se osećati sutradan: umorno, razdražljivo i dezorijentisano. Ali, redovno uskraćivanje preporučenih 7 do 9 sati sna ima mnogo ozbiljnije posledice od pukog jutarnjeg umora.
Devet napitaka koje treba da izbegavate ako vodite računa o zdravlju
Neka pića koji mnogi od nas svakodnevno kozumiraju predstavljaju rizik za zdravlje. Možda smatramo da su neka zdravija i bolja opcija od gaziranih pića, ali neki podaci govore suprotno.
-
Putovanja
Ovaj gradić proglašen je najlepšim priobalnim mestom na svetu!
Prestižni magazin Architectural Digest sastavio je listu najlepših priobalnih gradova sveta, a na samom vrhu našao se Camogli, slikoviti gradić na severozapadu Italije, nadomak Đenove.
Najdinamičniji gradovi sveta: London opet na vrhu, a evo ko ga prati!
Redakcija magazina Time Out donosi pregled najuspešnijih urbanih sredina na osnovu opsežnog istraživanja IESE Cities in Motion indeksa.
-
Preporučujemo
Koje su to najčešće greške koje pravimo kad peremo veš u veš mašini?
Iako pranje veša deluje kao rutinska aktivnost, mnogi od nas prave uobičajene greške koje utiču na miris, dugotrajnost i izgled odeće. Jedna od najčešćih zabluda ogleda se u korišćenju previše omekšivača ili deterdženta, kao i u pogrešnom izboru temperature pranja.
Pet biljaka za prelepo prolećno dvorište bez mnogo održavanja
Proleće je pravo vreme da udahnete novi život svom dvorištu – bilo da raspolažete prostranim vrtom ili malim zelenim kutkom. Sadnja biljaka koje ne zahtevaju previše nege odličan je način da oplemenite prostor bez dodatnog opterećenja. Donosimo vam pet idealnih biljaka koje će uneti boju, miris i eleganciju u vaše dvorište, a pritom ne traže mnogo pažnje.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.37 117.19 118.01 CHF 124.22 125.10 125.97 USD 102.31 103.04 103.76
-
Dve najslabije posećene države na svetu predstavljaju raj na zemlji: Pravo je čudo što ih turisti zaobilaze
Mnogi sanjaju o udaljenim destinacijama poput Japana i Australije, ali šta kažete na avanturu na najmanjem ostrvu na svetu, Nauruu?
05-09-2023 | 10:46 | Autor/Izvor: Naxi media, Travelchannel
Foto: Bigstock, youmotion
Iako su Nuuru i Tuvalu među najmanje posećenim zemljama na svetu, ovi rajski otoci zaslužuju ogromnu pažnju. Gunar Garfors, strastveni svetski putnik od 43 godine, deli svoju preporuku o skrivenim blagima koja vas čekaju na sledećem putovanju.
Nauru, najmanja ostrvska država na svetu, privlači pažnju svojom jedinstvenošću. U 2017. godini, svega 130 avanturista odlučilo se da istraži ovaj biser u Tihom okeanu, čineći ga jednom od najmanje posećenih zemalja na svetu. Nauru se nalazi severoistočno od Australije i dostupan je putem četvorosatnog direktnog leta iz Brizbejna. Na ostrvu su dostupna samo dva hotela, pa se savetuje iznajmljivanje automobila kako biste slobodno istraživali. Posetite Komandni greben, najvišu tačku na ostrvu, gde se nalazi ostatak japanske postaje iz Drugog svetskog rata. Alternativno, zaputite se do zaliva Anibare s njegovim belim peščanim plažama, koralnim grebenima i bogatstvom ribljeg sveta. Imajte na umu da je za posetu Nauruu potrebna turistička viza, koju treba dobiti putem pošte pre nego što krenete na ovo neobično putovanje, piše Travelchannel.
Na stranici World Population Review, navodi se da je najmanje posećena država na svetu 2019. godine bila Tuvalu.Tuvalu je tropska ostrvska država smeštena u južnom Pacifiku, koja se sastoji od devet prelepih ostrva i koralnih atola. Iako je Tuvalu destinacija koja će vas oduševiti svojom prirodnom lepotom i jedinstvenom kulturom, 2017. godine samo je 800 srećnika imalo priliku da je poseti. Većina njih istraživala je glavno ostrvo Funafuti, koje je srce ove čarobne zemlje. Letovi do Tuvalua su dostupni dva puta nedeljno iz Nadija, Fidžija.
View this post on InstagramZbog relativno malog broja posetilaca, Tuvalu nema razvijene turističke centre ili profesionalne turističke vodiče. Međutim, to vam omogućava da istražujete ostrva u svom ritmu i otkrijete autentičnu lepotu Tuvalua. Iznajmljivanje motora može biti odličan način da samostalno istražite ova čarobna ostrva. Dodatna prednost je što većina lokalnih stanovnika govori engleski, a svi natpisi su na engleskom jeziku, olakšavajući komunikaciju i navigaciju.
Ne propustite priliku da organizujete jednodnevni izlet čamcem do zaštićenog područja Funafuti, gde ćete moći da uživate u kupanju i ronjenju među raznobojnim tropskim ribama. Za posetu Tuvaluu potrebna je turistička viza, ali je dobra vest da je možete jednostavno dobiti po dolasku u ovaj rajski biser Sred Južnog Pacifika.
-
Pročitajte i...
Zašto su dinosaurusi razvili perje? Razlog nije samo letenje!
Pre samo nekoliko decenija, pominjanje "dinosaurusa sa perjem" među naučnicima izazvalo bi čudne poglede. Ipak, sada je opštepoznato da su mnoge vrste dinosaurusa evoluirale perje, jer su arheolozi otkrili desetine dinosaurusa prekrivenih perjem ili strukturalno sličnim pokrovima tela.
Zemlja se sve sporije okreće – i to bi moglo da objasni zašto danas imamo kiseonik
Rotacija Zemlje usporava još od njenog nastanka pre oko 4,5 milijardi godina, a dani na našoj planeti postaju sve duži. Iako su te promene gotovo neprimetne na ljudskoj vremenskoj skali, tokom milijardi godina imale su značajne posledice – uključujući i pojavu kiseonika u Zemljinoj atmosferi, pokazuje istraživanje objavljeno 2021. godine.
Kako se određuje cena umetničkih dela? Faktori koji prave razliku
Procena vrednosti umetničkih dela je složen proces koji uključuje analizu različitih faktora koji utiču na varijacije u cenama. Umetnička dela su po prirodi heterogena i razlikuju se prema starosti umetnika, veličini dela, tehnici, žanru, poreklu, kao i pominjanjima u literaturi ili izlaganjima na izložbama.
Naučnici tvrde da su otkrili novu boju koju ljudsko oko nikada ranije nije videlo
Po prvi put, moguće je da su ljudi ugledali deo spektra boja koji se inače nalazi izvan granica naše percepcije – uključujući „plavo-zelenu boju neviđene zasićenosti“.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: