-
Poslednjih 5 pesama
- Ana Stanić - Molila sam andjele
- Idoli - Retko te vidjam sa devojkama
- Željko Samardžić - Komps Za Ljubav
- Jakarta - Pozovi Me
- Oliver Dragojević - Dvaput San Umra
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
-
Zdravlje
Oralna higijena preduslov za zdrave zube i desni
Adekvatna oralna nega od velikog je značaja za očuvanje zdravih zuba i desni.
Opuštajuće vežbe istezanja
Vežbe istezanja preporučljivo je raditi na dnevnom nivou. Bilo da ste jutarnji ili večernji tip, odvojite 20-ak minuta dnevno i opustite telo laganim vežbama istezanja.
-
-
Putovanja
Budimpešta: Grad za uživanje u zimskoj atmosferi
Budimpešta, glavni grad Mađarske, ubraja se među najposećenije destinacije domaćih turista, usled blizine i sjajnog ugođaja koji ova evropska metropola nudi. Ona je posebno magična tokom zime i prazničnog perioda, te predstavlja vikend destinaciju vrednu posete.
Kapri: Mesto za odmor iz bajke
Kapri je ostrvo u Napuljskom zalivu, koje važi za mondensko letovalište, te predstavlja destinaciju koja privlači turiste iz celog sveta.
-
Preporučujemo
Posluženje za kreativce
Napravite neodoljivo posluženje, bilo da dočekujete ili idete u goste. Tanjir sa namirnicama poređanim u obliku jelke ili neodoljiv kapreze venac daće svakoj trpezi poseban praznični izgled.
Praznična dekoracija stola
Obogatite vašu prazničnu trpezu detaljima koji će ulepšati celokupnu atmosferu.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.54 117.36 118.18 CHF 116.96 117.79 118.61 USD 107.16 107.92 108.67
-
Žuti kolač sa višnjama
Ukoliko tokom vikenda planirate kraći izlet ili vikend putovanje, evo sjajnog predloga za užinu.
09-08-2019 | 13:53 | Autor/Izvor: Naxi media
Foto: Bigstock- weyo
Sastojci:
- 5 jaja
- 300 g šećera
- 1 vanilin šećer
- 300 g brašna
- 200 ml jogurta
- 150 ml ulja
- 1 kesica praška za pecivo
- 500 g višanja
- 30 g grizaPriprema: Mikserom umutiti jaja dok ne postanu penasta. Postepeno dodati šećer i vanilin šećer. Mutiti dok se šećer ne otopi i lepo sjedini. Dodati postepeno jogurt i nastaviti sa mućenjem. Zatim dodati ulje i mutiti još malo. Smanjiti brzinu miksera na najmanje. Postepeno, kašiku po kašiku, dodati prosejano brašno. Na kraju dodati prašak za pecivo i nastaviti sa mućenjem dok se smesa ne sjedini i ne razbiju grudvice. Smesu sipati u već podmazan i brašnom posut pleh (39x25cm).Višnje očistiti od koštica i ocediti od viška tečnosti. Posuti ih grizom i malo uvaljati. Pripremljene višnje poređati u pleh. Kolač peći u zagrejanoj rerni na 180C oko 30-35 minuta. Posuti prah šećerom.
-
Pročitajte i...
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: