-
Poslednjih 5 pesama
- Djavoli - Ona nikog nema
- Ana Stanić - Točkovi
- Boris Rezak - Pokora
- Jakarta - Pozovi Me
- Zdravko Čolić - Sto ti dadoh
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Salata sa junetinom!
Salate su idealan prolećni obrok – lagane, sveže i pune ukusa. A uz dodatak junetine, dobijate kompletan obrok koji će prijati i ljubiteljima mesa.
Ljuti pileći štapići
Ako ste ljubitelj pikantnih zalogaja, ovi ljuti pileći štapići u korici od čili čipsa, susama i kornfleksa biće pun pogodak!
-
Zdravlje
Vežbe koje postaju prioritet u zrelim godinama
Istraživanja koja se sprovode poslednjih decinija ukazuju da je fizička aktivnost značajna tokom celog života. Posebno je važno da u nekim ozbiljnijim godinama ne odustanemo od fizičke aktivnosti, a pojedine vežbe donose značajne benefite.
Sedam glavnih koristi od šetnje nakon obroka
Nakon obilnog večernjeg obroka, čak i najblaži oblik fizičke aktivnosti može delovati kao poslednja stvar na svetu koju biste želeli da radite. Ipak, ispostavlja se da šetnja posle jela donosi brojne koristi.
-
-
Putovanja
Ovo su najpovoljnije evropske destinacije za letovanje u 2025. godini
Popularna platforma Which objavila je listu najjeftinijih all-inclusive destinacija za leto 2025. godine. Na ovom prestižnom spisku našlo se deset lokacija koje obećavaju sjajan odmor po povoljnim cenama. Ove destinacije idealne su za one koji žele da uživaju u suncu, luksuzu i opuštanju, bez brige o dodatnim troškovima.
Evropski grad koji prednjači po zdravlju i blagostanju: 2.712 sunčanih sati godišnje!
Prema istraživanju platforme za rezervaciju putovanja Omio, evropski grad koji nudi najbolje uslove za zdravlje i blagostanje svojih stanovnika i posetilaca je — Madrid. Analizom 17 različitih faktora, Madrid je zauzeo prvo mesto sa ukupnom ocenom 78,62 od mogućih 100 poena.
-
Preporučujemo
Jednostavan trik za uklanjanje mrlja od trave bez oštećenja odeće
Kako je stiglo lepo vreme, svi smo željni da više vremena provodimo napolju. Bilo da organizujemo piknike, igramo se na travnjaku ili jednostavno uživamo u prirodi, sunce nas mami da budemo aktivni. I dok uživamo u svim tim trenucima, mrlje od trave često postanu neizbežan pratilac naših omiljenih aktivnosti.
Ostali ste bez praška za pecivo? Ne paničite, postoje adekvatne zamene
Svi posežemo za praškom pecivo kada pripremamo kiflice, proju, čak i uštipke sa mesom... Ipak, imajte na umu da postoje adekvatne zamene za prašak za pecivo, što posebno može da vam znači kada vam nije pri ruci ili vas mrzi da idete do prodavnice.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.40 117.22 118.05 CHF 124.66 125.54 126.41 USD 103.66 104.39 105.13
-
Zemlju budućnosti obišlo više od 30 000 posetilaca
Tokom četiri dana trajanja Festivala nauke na Beogradskom sajmu, ovu naučno-edukativno-zabavnu manifestaciju je posetilo više od 30 000 posetilaca iz cele Srbije i regiona.
03-12-2018 | 12:21 | Autor/Izvor: Naxi media-Festival nauke PR
Foto: Bigstockphoto-kasto
Najveća naučna zabava u ovom delu Evrope, koja je okupila više od 60 naučnih i obrazovnih institucija iz Srbije, sa više od 6000 izvedenih eksperimenata provela je posetioce svih uzrasta kroz naučne izazove, interaktivne postavke i brojne avanture iz ne tako daleke budućnosti. Sa ciljem da pokaže kako bi trebalo da izgleda naša planeta u budućnosti, Festival nauke ove godine je kroz hale 3, 3A i halu 5 otkrio posetiocima i šta bi svako od nas može da uradi da se to ostvari. Posetioca koji su se upustili u putovanje u Zemlju budućnosti dočekalo je preko 700 naučnika i naučnih demonstratora spremnih da svojim znanjem i umećem naprave što lepše, zelenije i bezbednije mesto za život.
Najmlađi posetioci uživali su u eksplozivnim eksperimentima, naučnim pričama i izumima koji prkose granicama fizike. Uz smeh, aplauz i usklike ispratili su više od deset naučnih trupa iz SAD i Evrope koji su nastupali na Naučno-fantastičnoj bini. Oni stariji izučavali su kako će izgledati prevozna sredstva budućnosti, koje će energente koristiti i u kakvim će domovima živeti. Svi zajedno mogli su da se igraju na velikom naučnom igralištu, na kome su uz pomoć reciklaže novi život dobile stare sprave za vežbanje. Kroz životinjsko carstvo vodile su ih male šumske životinje, bili su u prilici da saznaju i pregršt saveta o preživljavanju u divljini, a osnove neuronauka savladali su uz pomoć originalnih uradi sam uređaja.
Prvi put ove godine Festival nauke predstavio je generaciju počasnih Ambasadora nauke, osnovaca i srednjoškolaca iz svih krajeva zemlje čiji su originalni izumi i naučne avanture oduševili posetioce zone Ekspertinejdžera. Njihova misija narednih godinu dana biće da prenose kako znanje, tako i ljubav prema nauci vršnjacima u svojim gradovima, šireći dalje iskustva stečena tokom rada na festivalu.
Generalni sponzor Festivala nauke šestu godinu zaredom je NIS, kompanija koja se svakodnevno u svim segmentima poslovanja oslanja na savremene tehnologije i inovacije. Na ovaj način NIS i Festival nauke zajedno doprinose afirmaciji nauke i obrazovanja kod mladih u Srbiji, što je jedan od strateških ciljeva kompanije koja svoje društveno odgovorne projekte realizuje pod sloganom „Budućnost na delu“.
-
Pročitajte i...
Muškarci se brže zaljubljuju nego žene, pokazuje novo istraživanje
Srce vam brže kuca, imate leptiriće u stomaku, i postajete nesvesni u toku dana – ali to osećanje koje nazivamo ljubavlju nešto je u što muškarci ulaze brže nego žene, prema novom istraživanju.
Aerodromi imaju čudan uticaj na ljudsko ponašanje: Evo zašto
Mnogi od nas su bili svedoci neobičnog, pa čak i antisocijalnog ponašanja na aerodromu ili tokom leta. To može da varira od bezazlenih radnji poput spavanja na podu ili vežbanja joge ispred sistema za prikazivanje informacija o letovima, do ozbiljnih incidenata poput pijanih svađa ujutro ili čak pokušaja otvaranja vrata aviona u sred leta.
Zašto su dinosaurusi razvili perje? Razlog nije samo letenje!
Pre samo nekoliko decenija, pominjanje "dinosaurusa sa perjem" među naučnicima izazvalo bi čudne poglede. Ipak, sada je opštepoznato da su mnoge vrste dinosaurusa evoluirale perje, jer su arheolozi otkrili desetine dinosaurusa prekrivenih perjem ili strukturalno sličnim pokrovima tela.
Zemlja se sve sporije okreće – i to bi moglo da objasni zašto danas imamo kiseonik
Rotacija Zemlje usporava još od njenog nastanka pre oko 4,5 milijardi godina, a dani na našoj planeti postaju sve duži. Iako su te promene gotovo neprimetne na ljudskoj vremenskoj skali, tokom milijardi godina imale su značajne posledice – uključujući i pojavu kiseonika u Zemljinoj atmosferi, pokazuje istraživanje objavljeno 2021. godine.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: