Slušate: Popodne sa Milošem Lazićem

Pesma: Nina Badrić - Ceznja

Popodne sa Milošem Lazićem
Naxi Radio
  • Poslednjih 5 pesama
    1. Nina Badrić - Ceznja
    2. Moby Dick - Na rubu moje usne
    3. Neki To Vole Vruće - Kakva noć
    4. Petar Grašo - Voli Me
    5. Idoli - Zasto Su Danas Devojke Ljute
  • Beograd Uzivo
  • Propuštene emisije
    Ostale emisije
    1. 29. april - 1 - Dodir noći
    2. 29. april - 2 - Dodir noći
    3. 29. april - 3 - Dodir noći
    4. Nađa Dulić - Utorak - Mojih 50
    5. 28. april - 1 - Dodir noći
  • Preporučujemo
    Palenta sa semenkama Palenta sa semenkama

    Ako ste ljubitelj palente sa sirom ili pavlakom možda ćete poželeti da isprobate nešto novo i drugačije... Ako, ipak niste ljubitelj ove vrste obroka ovaj recept može prijatno da vas iznenadi.

    Krompir sa slaninom i belim lukom Krompir sa slaninom i belim lukom

    Pripremite danas zapečeni mladi krompir sa belim lukom i slaninom. Ovo je pravo prolećno jelo koje će uz zelenu salatu i mladi luk biti još ukusnije, a mnoge će vratiti u detinjstvo.

  • Zdravlje
    Efekti nedostatka sna na telo! Efekti nedostatka sna na telo!

    Nedovoljno sna iscrpljuje mentalne sposobnosti i ugrožava fizičko zdravlje. Nauka je povezala hroničan nedostatak sna sa brojnim zdravstvenim problemima – od gojenja do oslabljenog imunog sistema. Ako ste ikada proveli noć prevrćući se u krevetu, znate kako ćete se osećati sutradan: umorno, razdražljivo i dezorijentisano. Ali, redovno uskraćivanje preporučenih 7 do 9 sati sna ima mnogo ozbiljnije posledice od pukog jutarnjeg umora.

    Devet napitaka koje treba da izbegavate ako vodite računa o zdravlju Devet napitaka koje treba da izbegavate ako vodite računa o zdravlju

    Neka pića koji mnogi od nas svakodnevno kozumiraju predstavljaju rizik za zdravlje. Možda smatramo da su neka zdravija i bolja opcija od gaziranih pića, ali neki podaci govore suprotno.

  • Naxi aplikacija radio 2
  • Putovanja
    Ovaj gradić proglašen je najlepšim priobalnim mestom na svetu! Ovaj gradić proglašen je najlepšim priobalnim mestom na svetu!

    Prestižni magazin Architectural Digest sastavio je listu najlepših priobalnih gradova sveta, a na samom vrhu našao se Camogli, slikoviti gradić na severozapadu Italije, nadomak Đenove.

    Najdinamičniji gradovi sveta: London opet na vrhu, a evo ko ga prati! Najdinamičniji gradovi sveta: London opet na vrhu, a evo ko ga prati!

    Redakcija magazina Time Out donosi pregled najuspešnijih urbanih sredina na osnovu opsežnog istraživanja IESE Cities in Motion indeksa.

  • Preporučujemo
    Koje su to najčešće greške koje pravimo kad peremo veš u veš mašini? Koje su to najčešće greške koje pravimo kad peremo veš u veš mašini?

    Iako pranje veša deluje kao rutinska aktivnost, mnogi od nas prave uobičajene greške koje utiču na miris, dugotrajnost i izgled odeće. Jedna od najčešćih zabluda ogleda se u korišćenju previše omekšivača ili deterdženta, kao i u pogrešnom izboru temperature pranja.

    Pet biljaka za prelepo prolećno dvorište bez mnogo održavanja Pet biljaka za prelepo prolećno dvorište bez mnogo održavanja

    Proleće je pravo vreme da udahnete novi život svom dvorištu – bilo da raspolažete prostranim vrtom ili malim zelenim kutkom. Sadnja biljaka koje ne zahtevaju previše nege odličan je način da oplemenite prostor bez dodatnog opterećenja. Donosimo vam pet idealnih biljaka koje će uneti boju, miris i eleganciju u vaše dvorište, a pritom ne traže mnogo pažnje.

  • Kursna lista
    Kupovni Srednji Prodajni
    EUR 116.37 117.19 118.01
    CHF 124.22 125.10 125.97
    USD 102.31 103.04 103.76
  • Povezani članci
  • Uzbudljive naučne izazove na 11. Festivalu nauke

    Jedan na jedan je ovogodišnjih slogan Festivala nauke, koji se ove godine održava na Beogradskom sajmu od 14. do 17. decembra.




    24-11-2017 | 14:54 | Autor/Izvor: Naxi media

    Foto: Bigstockphoto-kasto


    Jedanaesti Festival nauke predstaviće niz naučnih avantura u halama 5, 7, 8 i 9 Beogradskog sajma. Jedan od najzanimljivijih ovogodišnjih festivalskih noviteta jeste i svojevrsni naučni poligon, zona „Nauka u pokretu“ koja će pred posetioce staviti izazove vezane za kretanje naših tela, ali i sveta oko nas. Tako će oni najhrabriji biti izazvani da pokrenu ceo svet uz pomoć jedne sasvim obične poluge, a oni najspretniji moći će da se poigraju sa ravnotežom na naučnoj klackalici. Ljubitelji košarke uvideće koliko je ovaj sport teži ukoliko se igra „pametnom loptom“, dok će svi zagrejani za vežbanje, ali i oni kojima to deluje kao nemoguća misija, moći da se oprobaju u izvođenju naučnih zgibova.


    Zabavan izazov na Koriolisovoj vrteški, dočaraće deo zadataka kroz koje prolaze kosmonauti tokom priprema za osvajanje svemira, a razigrani laseri poigraće se sa našim refleksima i pokušati da zbune čak i one najkoncentrisanije među posetiocima. Oni koji imaju hrabrosti da se suoče sa granicama imeđu uzbuđenja i straha moći će uz pomoć virtuelne realnosti da se suoče sa svojim strahovima, a najznatiželjniji među njima mogu da pokušaju da zavaraju naš poligraf.


    Ljubitelji životinja biće u prilici izađu na crtu svojim omiljenim drugarima iz sveta divljine i da odmere svoju brzinu sa njima, dok će svi ljubitelji cirkuskih akrobacija moći da savladaju veštine uz pomoć kojih cirkuskim umetnicima kršenje prirodnih zakona ide od ruke. Zainteresovani za tehnologiju, uz obilje izazova iz sveta vrituelne realnosti, moći da se oprobaju i u nekim sasvim jednostavnim zadacima, poput pomeranja kursora samo koristeći sopstvene zenice.


    Psihološke igrice pokušaće da pomute radoznale umove, dok će ih simulacije čeonih sudara otrezniti dovoljno da vezivanje pojasa više nikada ne bude bezbednostna rutina koja se neretko preskače. Geografska avantura bogatija je za izazov sklapanja tektonskih ploča uz izbegavanje svih potencijalnih zemljotresa i ostalih nepogoda. Put kroz istoriju, na krilima arheologije, biće mnogo zanimljiviji kada se zainteresovani upuste u rešavanje arheoloških izazova i prepreka sve do pronalaska blaga zakopanih kako u ovoj, tako i u virtuelnoj realnosti.


    Brojni gosti koji iz celog sveta dolaze na Festival nauke takođe su pripremili zanimljive naučne izazove, a oni koji ih uspešno reše moći će da se pohvale kako su uz pomoć mikroba stvorili pravo umetničko delo u petri šolji, da su naterali grafite da plešu uz pomoć običnog ajpeda ili da su pak pokazali zavidne sposobnosti i dobili titulu tajnog naučnog agenta 007!


    Festivalski program ove godine raspoređen je u četiri hale Beogradskog sajma i na više od 6.000 kvadrata donosi brojne novine. Interaktivne naučne postavke očekuju posetioce u halama 7, 8 i 9, dok je Naučno-fantastična bina ove godine smeštena u halu 5.


    Jedna od novina ovogodišnjeg Festivala nauke jeste poslednji dan, nedelja 17. decembar organizovan kao Porodični dan, specijalno osmišljen za druženje uz naučnu zabavu za celu porodicu. Tog dana posetioce očekuju specijalne naučne igre, izazovi i razgovori sa ciljem razvijanja ljubavi prema nauci kod dece svih uzrasta, ali i kod njihovih roditelja, koji će biti upućeni u to kako da na pravi način podstiču dečje radoznalo naučno mišljenje.


    Festivalske karte, po ceni od 450 dinara, mogu se kupiti na Eventim prodajnim mestima u celoj Srbiji, a tokom trajanja manifestacije, pored pomenutih prodajnih mesta, karte će moći da se kupe i na samoj lokaciji – Beogradskom sajmu. Festivalska karta važi za jedan festivalski dan u halama 7, 8 i 9, kao i za halu 5, u kojoj je smeštena Naučno-fantastična bina.

    Generalni sponzor Festivala nauke petu godinu zaredom je NIS, kompanija koja se svakodnevno u svim segmentima poslovanja oslanja na savremene tehnologije i inovacije. Na ovaj način NIS i Festval nauke zajedno doprinose afirmaciji nauke i obrazovanja kod mladih u Srbiji, što je jedan od strateških ciljeva kompanije.


    Deveti put zaredom, Prijatelj manifestacije je mts. Suorganizator manifestacije je Beogradski sajam. Zemlja partner Festivala nauke je Američka Ambasada. Podrška festivalu su Centar za promociju nauke, Austrijski kulturni forum, Ambasada Izraela i Francuski institut.

  • Pročitajte i...
    Mikroraptor Zašto su dinosaurusi razvili perje? Razlog nije samo letenje!

    Pre samo nekoliko decenija, pominjanje "dinosaurusa sa perjem" među naučnicima izazvalo bi čudne poglede. Ipak, sada je opštepoznato da su mnoge vrste dinosaurusa evoluirale perje, jer su arheolozi otkrili desetine dinosaurusa prekrivenih perjem ili strukturalno sličnim pokrovima tela.

    Zemlja se sve sporije okreće – i to bi moglo da objasni zašto danas imamo kiseonik Zemlja se sve sporije okreće – i to bi moglo da objasni zašto danas imamo kiseonik

    Rotacija Zemlje usporava još od njenog nastanka pre oko 4,5 milijardi godina, a dani na našoj planeti postaju sve duži. Iako su te promene gotovo neprimetne na ljudskoj vremenskoj skali, tokom milijardi godina imale su značajne posledice – uključujući i pojavu kiseonika u Zemljinoj atmosferi, pokazuje istraživanje objavljeno 2021. godine.

    Naučnici tvrde da su otkrili novu boju koju ljudsko oko nikada ranije nije videlo Naučnici tvrde da su otkrili novu boju koju ljudsko oko nikada ranije nije videlo

    Po prvi put, moguće je da su ljudi ugledali deo spektra boja koji se inače nalazi izvan granica naše percepcije – uključujući „plavo-zelenu boju neviđene zasićenosti“.

    Neobična gljiva koja može da otkrije svrhu naših receptora za gorčinu Neobična gljiva koja može da otkrije svrhu naših receptora za gorčinu

    Gorka gljiva iz roda Amaropostia stiptica verovatno se ne nalazi na tezgi vaše lokalne pijace – i to s dobrim razlogom: njen ukus je, jednostavno rečeno, užasan.

  • Komentari

    Komentara: 0

    Postavi komentar: