-
Poslednjih 5 pesama
- Denis & Denis - U ritmu me okreni
- Viktorija - Arija
- Parni Valjak - Ostani s njim
- Tijana Bogicevic - Kad Odem
- Meri Cetinić - Potraži me u predgradju
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Švedska krompir salata
Švedska krompir salata je osvežavajuće i lagano jelo koje se često služi uz roštilj ili ribu... Fantastična kao prilog, ali i kao kompletan letnji obrok...
-
Zdravlje
Navike koje treba da izbacite pre 40. godine ako želite da živite duže
Kažu da život počinje u četrdesetoj, ali prema savetima dr Evana Levina, kardiologa iz Njujorka, za dug i zdrav život bilo bi mudro da se određenih navika rešite pre nego što zakoračite u petu deceniju.
Kako poboljšati zdravlje creva?
Zdravlje creva je od suštinskog značaja za celokupno zdravlje organizma, uključujući i zdravlje srca. Nutricionistkinja Viktorija Tejlor razgovara sa stručnjakom za zdravlje creva, dr Megan Rosi.
-
-
Putovanja
Najlepši letnji bioskopi na otvorenom širom Evrope
Od istorijskog trga u Beču do arhitektonske ikone u Barseloni, letnji bioskopi na otvorenom sve su popularniji način da se filmovi dožive na drugačiji, spektakularan način. Gledanje filma više nije rezervisano samo za kišne večeri – sve više ljudi bira projekcije pod vedrim nebom, u prelepim ambijentima širom Evrope.
Kaš: Neistražene lepote Turske
Kaş je mali, slikoviti grad na jugozapadu Turske, smešten na obali Sredozemnog mora u provinciji Antalija. Ovaj šarmantni gradić, nije daleko ni od egejske regije, a poznat je po svojoj autentičnoj atmosferi, bogatoj istoriji, prelepim plažama i kristalno čistom moru.
-
Preporučujemo
Spas od muva: Stavite kriške krastavca na prozore ovog leta
Stručnjaci u Velikoj Britaniji savetuju domaćinstvima da tokom leta stave kriške krastavca na prozorske daske kako bi se zaštitili od dosadnih muva u kući.
Spas za baštu tokom vrelih dana: Ovaj trik pomaže biljkama da prežive sušu
Kako temperature iz dana u dan rastu, mnogi vrtlari i ljubitelji biljaka pitaju se kako da zaštite svoje zelene površine od suše i ekstremne vrućine. Odgovor možda leži u potpuno prirodnom i lako dostupnom rešenju – vodi od gljiva.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.35 117.17 117.99 CHF 124.94 125.82 126.70 USD 99.65 100.35 101.06
-
Počinje prodaja karata
Prodaja ulaznica za 12. Festival nauke, koji se održava od 29. novembra do 2. decembra (10-19h) na Beogradskom sajmu, počinje danas, 25. oktobra.
25-10-2018 | 12:57 | Autor/Izvor: Naxi media-Festival nauke PR
Foto: Bigstock-Bigstockphoto-kasto
Festivalske ulaznice, po ceni od 500 dinara, mogu se kupiti na Eventim prodajnim mestima u celoj Srbiji, a tokom trajanja manifestacije, pored pomenutih prodajnih mesta, ulaznice će moći da se kupe i na samoj lokaciji – Beogradskom sajmu.
Festivalska ulaznica važi za jedan festivalski dan u halama 3, 3A, kao i za halu 5, u kojoj je smeštena eksplozivna Naučno-fantastična bina. Deca do 5 godina starosti, uz pratnju roditelja ili staratelja, ne plaćaju ulaz. Prva tri dana Festivala nauke, četvrtak, petak i subota namenjeni su prvenstveno za školske posete, dok je nedelja Porodični dan.
Festival nauke je najveći naučni festival u regionu, koji se bavi promocijom nauke i obrazovanja. Misija festivala jeste podsticanje obrazovanja u društvu, kroz savremene i zanimljive metode. Kroz brojna predavanja, interaktivne postavke, izložbe, radionice i filmove 12. Festival nauke prirediće najbolju naučnu zabavu za sve uzraste.
Na prošlogodišnjem Festivalu nauke više od 30.000 hiljada zadovoljnih posetilaca upoznalo se jedan na jedan sa brojnim naučnim izazovima i svetom nauke, čime je festival potvrdio svoju poziciju najvećeg događaja koji se bavi promocijom nauke i obrazovanja u jugoistočnoj Evropi.
Generalni sponzor Festivala nauke šestu godinu zaredom je NIS, kompanija koja se svakodnevno u svim segmentima poslovanja oslanja na savremene tehnologije i inovacije. Na ovaj način NIS i Festival nauke zajedno doprinose afirmaciji nauke i obrazovanja kod mladih u Srbiji, što je jedan od strateških ciljeva kompanije koja svoje društveno odgovorne projekte realizuje pod sloganom „Budućnost na delu“.
Deseti put zaredom, Prijatelj manifestacije je mts. Podrška festivalu su Ambasada Sjedinjenih Američkih Država u Beogradu, Francuski institut, Austrijski kulturni forum i Centar za promociju nauke. Suorganizator manifestacije je Beogradski sajam.
-
Pročitajte i...
Kako da budete privlačniji? Šest iznenađujućih lekcija koje donosi nauka
Ljuljaške, bundeva i ljubaznost – nauka kaže da postoji više načina da postanete privlačniji nego što ste mislili. I ne, ne uključuju ni skupe tretmane ni trikove koji su u trendu.
Kako pretrage na Google-u mogu da ograniče vašu kreativnost?
Kada je reč o kreativnosti – naročito tokom osmišljavanja novih i neobičnih načina korišćenja svakodnevnih predmeta – mnogi instinktivno posežu za Google-om. Brzo je, lako i deluje korisno. Ipak, nova studija pokazuje da ova navika može zapravo kočiti kreativnost u grupnom radu.
Da li korišćenje veštačke inteligencije „zaglupljuje“? Evo šta kažu naučnici
Otkad se pojavio ChatGPT pre skoro tri godine, uticaj veštačke inteligencije (AI) na učenje postao je jedna od najvažnijih tema u oblasti obrazovanja. Da li je AI koristan alat za personalizovano učenje – ili prečica do ocene?
Naučnici otkrili novu krvnu grupu - najređu na svetu
Francuskinja sa karipskog ostrva Gvadelupe jedina je poznata osoba na svetu koja nosi novu krvnu grupu, nazvanu "Gwada negativ", saopštila je Francuska agencija za transfuziju krvi (EFS).
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: