-
Poslednjih 5 pesama
- Goran Karan - Potrazi
- Boris Rezak - Tako lako
- Oliver Mandić - Nije za nju
- Knez - Mia bella signorina
- Valentino - Oka tvoja dva
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Savršen riblji gulaš!
Tradicionalno najčešće pripremamo riblji paprikaš i riblju čorbu, ali da li ste čuli za riblji gulaš? Ako niste imali priliku da pripremite i probate riblji gulaš obavezno to uradite već danas, jer će vas ukus sigurno oduševiti.
Čizkejk za početnike
Recept za čizkejk koji danas predstavljamo verovatno je jedan od najjednostavnijih, ali istovremeno i najukusnijih koje možete da pronađete na internetu.
-
Zdravlje
Kako da sačuvate zdravlje tokom izuzetno visokih temperatura?
Poslednjih godina uočavamo trend porasta temperature u letnjem periodu što utiče na zdravstveno na naše zdravstveno stanje, može da dovede do pada energije, ali i ozbiljnijih problema.
Moć maline: Letnje voće koje može da učini čuda za vaše zdravlje!
Maline sadrže malo ugljenih hidrata, a bogate su vlaknima, što ih čini odličnim izborom za većinu ljudi. Njihove zdravstvene prednosti su brojne, a kako sezona kratko traje, bila bi šteta ne iskoristiti je.
-
-
Putovanja
Proglašene najbolje destinacije za boravak u prirodi – evo ko je na vrhu liste
Iako gradski život ima svoje čari, mnogi putnici sve češće traže avanture van utabanih staza – u prirodi, među planinama, jezerima, šumama i nacionalnim parkovima.
Putovanja zbog koncerata sve su popularnija, a evo koji gradovi prednjače!
Putovanja na koncerte i muzičke festivale – poznata kao gig-tripping – već neko vreme su jedan od izraženijih trendova u turizmu. Predviđa se da će tržište „muzičkog turizma“ do 2030. godine dostići vrednost od gotovo 263 milijarde dolara.
-
Preporučujemo
Zaboravite usisivač: Stari kineski trik za savršeno čiste podove
I pored redovnog čišćenja i korišćenja savremenih sredstava, sitne čestice prašine brzo se ponovo skupljaju na raznim površinama u domu. Zbog toga se mnogi oslanjaju na jednu staru, ali izuzetno delotvornu tehniku čišćenja – tradicionalni kineski način mokrog brisanja podova.
Saveti koji će pomoći da vam paradajz danima ostane svež i sočan
Paradajz zaista može da ostane svež danima, pa čak i nedeljama, ako nije previše mekan i zreo. Međutim, veoma je važno da obratite pažnju na način na koji skladištite paradjz, jer postoji jedno mesto koje nikako nije povoljno.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.39 117.21 118.03 CHF 123.67 124.55 125.42 USD 100.65 101.36 102.07
-
Nauka kaže da niste stari sve dok se lako oporavljate od mamurluka!
Da li volite da se zabavljate, ali vam je sa godinama sve teže da se oporavite od konzumiranja alkohola na žurkama sledećeg dana?
30-07-2024 | 13:41 | Autor/Izvor: Naxi media, Science of Us
Foto: Bigstock, NinaMalyna
Nije čudo što su se mnoge generacije pre vas susrele sa ovim, a neke svedoče da su došle do toga da im je potrebno nekoliko dana da se oporave od mamurluka, koji je nekada trajao samo nekoliko sati. Razlog je jednostavan: biologija starenja.
Naime, kako starimo, nivoi jetrenih enzima alkohol-dehidrogenaze i aldehid dehidrogenaze, koji su potrebni za razgradnju alkohola i njegovih ostataka, opadaju. Kao rezultat toga, acetaldehid, jedan od ostataka alkohola zbog kojeg se osećate grozno, duže ostaje u vašem telu, otkriva portal Science of Us.
Kako starite, sve teže ćete se oporavljati od svega, kažu naučnici, jer naš imuni sistem postepeno slabi. Vaše telo još uvek zna kako da se izleči i zaštiti, ali ne tako brzo kao kada ste bili mladi.Osim toga, mnoge ozbiljnije obaveze dolaze sa godinama, tako da više ne možete da spavate do jutra ili da ležite ceo dan i da se "razvalčite" kao dok ste studirali. Zbog toga je mnogo teže podneti mamurluk u ozbiljnim godinama nego u mladosti.
Takođe, kako starimo, akumuliramo sve više telesne masti. Masnoća ne upija alkohol i oni koji je imaju više teže podnose posledice pijenja. Žene po pravilu imaju više masti od muškaraca, i to je jedan od razloga zašto ne mogu da popiju koliko i oni i što se brže opijaju i teže se oporavljaju od noćnog izlaska.
Takođe, ako bolujete od neke hronične bolesti, moguće je i da lekovi koje uzimate kao redovnu terapiju utiču na razgradnju alkohola i ometaju ga, pa postoji mogućnost da se duže zadrži u organizmu. -
Pročitajte i...
Da li znate koja je to najređa krva grupa na svetu?
Ako ste ikada istraživali na internetu koja je najređa krvna grupa, verovatno ste naišli na više pitanja nego odgovora. Ukratko, najređa krvna grupa za koju svi znamo je AB.
Naš mozak ima „memoriju obroka“ koje utiče na osećaj gladi!
Naučnici su dugo sumnjali da pamćenje igra ulogu u tim porivima za hranom, ali moždani mehanizmi iza tog procesa do sada nisu bili potpuno jasni.
Da li je za vas petak 13. najstrašniji dan u godini?
Dok su neki današnji dan dočekali potpuno ravnodušno, drugi ipak smatraju da je ovo dan koji treba „preživeti“ - bez nepotrebnih izlazaka, rizika i izazivanja sudbine. Ali zašto baš petak 13. ima tako lošu reputaciju i zbog čega ga mnogi povezuju s nesrećom?
Šta "bebi govor" otkriva o ranom učenju jezika?
Način na koji odrasli govore sa bebama – nežno, usporeno i pevušljivo – poznat kao infant-directed speech (IDS), ili govor usmeren ka bebama, već decenijama privlači pažnju istraživača. Ispostavlja se da ovaj poseban stil komunikacije nije samo simpatično brbljanje, već može igrati važnu ulogu u razvoju jezičkih veština kod dece.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: