-
Poslednjih 5 pesama
- S.A.R.S. - Lutka
- Galija - Trube
- Oliver Dragojević - Sto To Bijese Ljubav
- Jelena Tomašević - Radio svira za nas
- Zana - Sto ne znam gde si sad
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Palenta sa semenkama
Ako ste ljubitelj palente sa sirom ili pavlakom možda ćete poželeti da isprobate nešto novo i drugačije... Ako, ipak niste ljubitelj ove vrste obroka ovaj recept može prijatno da vas iznenadi.
Krompir sa slaninom i belim lukom
Pripremite danas zapečeni mladi krompir sa belim lukom i slaninom. Ovo je pravo prolećno jelo koje će uz zelenu salatu i mladi luk biti još ukusnije, a mnoge će vratiti u detinjstvo.
-
Zdravlje
Efekti nedostatka sna na telo!
Nedovoljno sna iscrpljuje mentalne sposobnosti i ugrožava fizičko zdravlje. Nauka je povezala hroničan nedostatak sna sa brojnim zdravstvenim problemima – od gojenja do oslabljenog imunog sistema. Ako ste ikada proveli noć prevrćući se u krevetu, znate kako ćete se osećati sutradan: umorno, razdražljivo i dezorijentisano. Ali, redovno uskraćivanje preporučenih 7 do 9 sati sna ima mnogo ozbiljnije posledice od pukog jutarnjeg umora.
Devet napitaka koje treba da izbegavate ako vodite računa o zdravlju
Neka pića koji mnogi od nas svakodnevno kozumiraju predstavljaju rizik za zdravlje. Možda smatramo da su neka zdravija i bolja opcija od gaziranih pića, ali neki podaci govore suprotno.
-
-
Putovanja
Ovaj gradić proglašen je najlepšim priobalnim mestom na svetu!
Prestižni magazin Architectural Digest sastavio je listu najlepših priobalnih gradova sveta, a na samom vrhu našao se Camogli, slikoviti gradić na severozapadu Italije, nadomak Đenove.
Najdinamičniji gradovi sveta: London opet na vrhu, a evo ko ga prati!
Redakcija magazina Time Out donosi pregled najuspešnijih urbanih sredina na osnovu opsežnog istraživanja IESE Cities in Motion indeksa.
-
Preporučujemo
Koje su to najčešće greške koje pravimo kad peremo veš u veš mašini?
Iako pranje veša deluje kao rutinska aktivnost, mnogi od nas prave uobičajene greške koje utiču na miris, dugotrajnost i izgled odeće. Jedna od najčešćih zabluda ogleda se u korišćenju previše omekšivača ili deterdženta, kao i u pogrešnom izboru temperature pranja.
Pet biljaka za prelepo prolećno dvorište bez mnogo održavanja
Proleće je pravo vreme da udahnete novi život svom dvorištu – bilo da raspolažete prostranim vrtom ili malim zelenim kutkom. Sadnja biljaka koje ne zahtevaju previše nege odličan je način da oplemenite prostor bez dodatnog opterećenja. Donosimo vam pet idealnih biljaka koje će uneti boju, miris i eleganciju u vaše dvorište, a pritom ne traže mnogo pažnje.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.37 117.19 118.01 CHF 124.22 125.10 125.97 USD 102.31 103.04 103.76
-
Jorgovan: Ukras svakog prostora
Jorgovan je biljka koja se koristi u estetske, medicinske i dekorativne svrhe, a ukoliko želite, ovog proleća ga sami možete zasaditi u dvorištu ili terasi.
16-03-2017 | 14:35 | Autor/Izvor: Naxi media
Foto: Bigstockphoto-Syntheticmessiah
Jorgovan se može koristiti kao dekorativna biljka, jer svojom bojom osvežava svaki prostor. Takođe, njegov istančan miris zaslužan je za to što se njegova nota primenjuje u kozmetičkoj industriji, ali i u medicini, jer njegov miris ima opuštajuće i terapeutsko dejstvo.Dakle ova biljka ima višestruku primenu, a ono što je sigurno uneće vedrinu u vaš životni prostor.
Naravno, ukoliko nemate dovoljno prostora, kao zamenu uvek možete iskoristiti buket sveže ubranog jorgovana. Ukoliko se ipak odlučite da se posvetite gajenju jedne ovakve biljke, evo na šta bi sve trebalo da obratite pažnju.
Jorgovan se sadi u proleće ili jesen, i ono što je važno znati, jeste da je to biljka koja ne zahteva mnogo nege. Bitno je na samom početku posaditi je na mesto gde ima dovoljno sunca (izbegavati tle na kojima ima jakih mrazeva), te zemljištu koje je vlažno i dovoljno drenirano. Nakon što iskopate rupu, dodajte kompost i i zasadite jorgovan. U proleće bi trebalo dodati sloj malča i komposta ispod biljke. Potrebno je da se đubri đubrivom koje je bogato fosforom, da bi se podstaklo cvetanje.
Jorgovan cveta u proleće od aprila do maja meseca, pripada porodici maslina, a cvet se može uočiti u beloj, ljubičastoj i žutoj boji.
-
Pročitajte i...
Kako da postignete da vaše sobne biljke budu zdravije i bujnije?
Da bi sobne biljke rasle snažno i izgledale bujno, potrebno je da ih redovno prihranjujemo, a posebnu pažnju zahtevaju tokom hladnijih dana. Stručnjaci preporučuju nekoliko jednostavnih sastojaka iz kuhinje koji mogu poboljšati njihov rast i cvetanje.
Gde nikako ne treba da držimo sobne biljke? Evo koje su najčešće greške koje pravimo!
Ako primetite da ivice listova vaše sobne biljke tamne ili da biljka gubi svežinu, moguće je da joj okruženje ne prija i da joj prete nepovoljni uslovi. Kako biste produžili vek biljke i omogućili joj zdrav rast, važno je da izbegnete ključne greške u njenom postavljanju.
Može li muzika da pomogne biljkama da rastu?
Istraživanje koje je nedavno sprovedeno na Univerzitetu Flinders pokazalo je da monotoni zvuk može da stimuliše aktivnost gljivica koje podstiču rast biljaka. Ovo otkriće otvara mogućnost da zvuci ili muzika mogu koristiti usevima i baštama.
Kako pravilno da negujemo sobne biljke tokom zime?
Sobne biljke nisu imune na izazove koji mogu da ugroze njihov opstanak tokom zime, čak i ako se nalaze u kontrolisanim temperaturnim uslovima. Biljke koje su stalno u zatvorenom prostoru ili one koje unosite unutra da prezime mogu biti pogođene raznim zimskim stres faktorima, uključujući promene temperature između dnevne toplote i večernje hladnoće, suv vazduh i kraće dane koji smanjuju količinu svetlosti koju dobijaju. Da bi vaše biljke uspešno prebrodile hladnije mesece, potrebno je prilagoditi način njihove nege.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: