Slušate: Noć uz Naxi

Pesma: Vlado Georgiev - Ako mi lose krene

Noć uz Naxi
Naxi Radio
  • Poslednjih 5 pesama
    1. Vlado Georgiev - Ako mi lose krene
    2. ITD bend - Lagano Umirem
    3. Kemal Monteno - Vratio Sam Se Zivote
    4. Ana Stanić - Suncan dan
    5. Kerber - Bolje da sam druge ljubio
  • Beograd Uzivo
  • Propuštene emisije
    Ostale emisije
    1. 29. april - 1 - Dodir noći
    2. 29. april - 2 - Dodir noći
    3. 29. april - 3 - Dodir noći
    4. Nađa Dulić - Utorak - Mojih 50
    5. 28. april - 1 - Dodir noći
  • Preporučujemo
    Palenta sa semenkama Palenta sa semenkama

    Ako ste ljubitelj palente sa sirom ili pavlakom možda ćete poželeti da isprobate nešto novo i drugačije... Ako, ipak niste ljubitelj ove vrste obroka ovaj recept može prijatno da vas iznenadi.

    Krompir sa slaninom i belim lukom Krompir sa slaninom i belim lukom

    Pripremite danas zapečeni mladi krompir sa belim lukom i slaninom. Ovo je pravo prolećno jelo koje će uz zelenu salatu i mladi luk biti još ukusnije, a mnoge će vratiti u detinjstvo.

  • Zdravlje
    Efekti nedostatka sna na telo! Efekti nedostatka sna na telo!

    Nedovoljno sna iscrpljuje mentalne sposobnosti i ugrožava fizičko zdravlje. Nauka je povezala hroničan nedostatak sna sa brojnim zdravstvenim problemima – od gojenja do oslabljenog imunog sistema. Ako ste ikada proveli noć prevrćući se u krevetu, znate kako ćete se osećati sutradan: umorno, razdražljivo i dezorijentisano. Ali, redovno uskraćivanje preporučenih 7 do 9 sati sna ima mnogo ozbiljnije posledice od pukog jutarnjeg umora.

    Devet napitaka koje treba da izbegavate ako vodite računa o zdravlju Devet napitaka koje treba da izbegavate ako vodite računa o zdravlju

    Neka pića koji mnogi od nas svakodnevno kozumiraju predstavljaju rizik za zdravlje. Možda smatramo da su neka zdravija i bolja opcija od gaziranih pića, ali neki podaci govore suprotno.

  • Putovanja
    Ovaj gradić proglašen je najlepšim priobalnim mestom na svetu! Ovaj gradić proglašen je najlepšim priobalnim mestom na svetu!

    Prestižni magazin Architectural Digest sastavio je listu najlepših priobalnih gradova sveta, a na samom vrhu našao se Camogli, slikoviti gradić na severozapadu Italije, nadomak Đenove.

    Najdinamičniji gradovi sveta: London opet na vrhu, a evo ko ga prati! Najdinamičniji gradovi sveta: London opet na vrhu, a evo ko ga prati!

    Redakcija magazina Time Out donosi pregled najuspešnijih urbanih sredina na osnovu opsežnog istraživanja IESE Cities in Motion indeksa.

  • Preporučujemo
    Koje su to najčešće greške koje pravimo kad peremo veš u veš mašini? Koje su to najčešće greške koje pravimo kad peremo veš u veš mašini?

    Iako pranje veša deluje kao rutinska aktivnost, mnogi od nas prave uobičajene greške koje utiču na miris, dugotrajnost i izgled odeće. Jedna od najčešćih zabluda ogleda se u korišćenju previše omekšivača ili deterdženta, kao i u pogrešnom izboru temperature pranja.

    Pet biljaka za prelepo prolećno dvorište bez mnogo održavanja Pet biljaka za prelepo prolećno dvorište bez mnogo održavanja

    Proleće je pravo vreme da udahnete novi život svom dvorištu – bilo da raspolažete prostranim vrtom ili malim zelenim kutkom. Sadnja biljaka koje ne zahtevaju previše nege odličan je način da oplemenite prostor bez dodatnog opterećenja. Donosimo vam pet idealnih biljaka koje će uneti boju, miris i eleganciju u vaše dvorište, a pritom ne traže mnogo pažnje.

  • Kursna lista
    Kupovni Srednji Prodajni
    EUR 116.37 117.19 118.01
    CHF 124.22 125.10 125.97
    USD 102.31 103.04 103.76
  • Povezani članci
  • Dan zaštite životne sredine: Klimatska akcija u Beogradu

    U petak, 5. juna, na Dan zaštite životne sredine, dr Tanja Adanđević predstavila je klimatsku akciju koju Centar za promociju nauke sprovodi tokom leta uz podršku Sekretarijata za životnu sredinu i građana Beograda. Sa interaktivnom mapom upoznati su i posetioci skupa u Botaničkoj bašti Jevremovac, koji je organizovalo Ministarstvo zaštite životne sredine




    08-06-2020 | 12:44 | Autor/Izvor: Centar za promociju nauke PR

    Foto: Bigstock-Laymanzoom

     

    U petak, 5. juna, na Svetski dan zaštite životne sredine, u parku Kalemegdan predstavljen je projekat URBforDan, čiji fokus je upravljanje i korišćenje šuma kao prirodnog nasleđa u gradovima dunavskog regiona.

    Ovaj projekat u ime grada Beograda realizuje Sekretarijat za zaštitu životne sredine, a tokom događaja predstavljen je i projekat TeRRIFICA (Territorial RRI Fostering Innovative Climate Action), koji se odvija istovremeno u šest evropskih gradova i regiona sa fokusom na klimatske promene na lokalnom nivou.

    Centar za promociju nauke realizuje ovaj projekat u Srbiji na teritoriji Beograda, uz podršku Grada, odnosno Sekretarijata za zaštitu životne sredine. Dr Tanja Adnađević, rukovodilac projekta, zahvalila se Gradu na podršci i pozvala prisutne da, kao građani Beograda, kroz projekat TeRRIFICA ovog leta mapiraju izazove nastale usled klimatskih promena, i to u kontekstu našeg životnog okruženja.

    Svi građani biće tokom leta u prilici da na interaktivnoj mapi, uz prethodno kreiranje naloga, označe određene lokacije na kojima ih vrućina najviše pogađa, uz objašnjenje da li je klimatski izazov dobro ili loše rešen i šta se može učiniti. Na taj način, kako je objasnila dr Adanđević, oni postaju deo ogromne istraživačke mreže, daju doprinos nauci i postaju i sami naučni istraživači. Volonteri su ovom prilikom zainteresovanima predstavili mapu koja će tokom leta poslužiti kao odgovor Beograđana na klimatske promene.

    Ministarstvo zaštite životne sredine je ovaj značajan datum obeležilo skupom u Botaničkoj bašti Jevremovac, a volonteri projekta TeRRIFFICA su interaktivnu mapu predstavili i posetiocima ovog skupa. Svetski dan zaštite životne sredine Ministarstvo je tradicionalno obeležilo, kako bi svi zajedno upozorili na neophodnost i značaj zaštite životne sredine i prirode. 

    Ovogodišnje obeležavanje Svetskog dana zaštite životne sredine posvećeno je očuvanju biodiverziteta i prirode koju moderan čovek iscrpljuje preko njenih granica. Procenjeno je da je danas potrebna 1,6 planeta Zemlja ljudima u zadovoljavanju njihovih potreba. Uz slogan „Vreme je za prirodu“, svetu se poručuje da su očuvani i funkcionalni ekosistemi i zdrava životna sredina uslov naše budućnosti, i da danas, više nego ikada, svet mora da istupi i ujedini se u akcijama za ozdravljenje Planete.

    Još jedan događaj organizovan je povodom Dana životne sredine: strukovno udruženje „Ambasadori održivog razvoja i životne sredine“, u partnerstvu sa Privrednom komorom Srbije organizovalo je 16. konferenciju „Životna sredina ka Evropi“. Konferencija je realizovana onlajn, a na njoj su predstavljeni dosadašnji rezultati i dostignuća u razvoju građanske nauke u Srbiji. Kao deo koncepta građanske nauke, koja je u Srbiji tek u razvoju, projekat TeRRIFFICA je na njoj takođe našao svoje mesto.

    Svetski dan zaštite životne sredine obeležava se u preko 100 država, a tim povodom organizuju se akcije koje imaju za cilj promenu ekološke svesti vlada, privrede i stanovništva u celini, u pravcu odgovornijeg ponašanja prema svom okruženju. U ovim akcijama, svake godine učestvuje više od pola milijarde ljudi. Na ovaj način skreće se pažnja na posledice pojedinih ljudskih aktivnosti koje ugrožavaju život na planeti, kao što su zagađivanje vazduha, voda, uništavanje šuma, ili nestanak velikog broja vrsta.

    Klimatske posledice su globalni izazov. Rešenja traže, države, gradovi, ali i stanovnici.

     

  • Pročitajte i...
    art+science 2021: Svetovi veštačke inteligencije art+science 2021: Svetovi veštačke inteligencije

    Šesto izdanje art+science programa Centra za promociju nauke ove jeseni donosi nove i uzbudljive sadržaje inspirisane veštačkom inteligencijom na lokacijama u Beogradu i Novom Sadu, a u ponedeljak, 7. juna, manifestaciji prethodi pokretanje virtuelne platforme artandscience.rs, koja će objediniti sve aktivnosti Centra kada su u pitanju spojevi nauke i umetnosti, kao i aktuelnosti, dešavanja i otvorene pozive na nacionalnom, evropskom i globalnom nivou

    Кlimatske promene: Svi možemo da pomognemo Кlimatske promene: Svi možemo da pomognemo

    Кlimatske promene, nekada smatrane problemom daleke budućnosti, postale su deo naše sadašnjosti. Iz borbe protiv sve bržih promena klime niko nije izuzet, a jedan od najvažnijih zadataka današnjice jeste da, pored globalnog ujedinjenja država i političkih sporazuma, svaki građanin ovu priču doživi kao svoj lični problem, na koji je u stanju da utiče i kao pojedinac – sam, ali i udružen sa drugima. U trenutku kada planetarna klimatska kriza dostiže vrhunac, razgovarali smo sa dr Nevenom Buđevac, psihološkinjom, i dr Vladimirom Đurđevićem, klimatologom, o podizanju svesti i ličnoj odgovornosti građana kada je reč o klimatskoj akciji u našem neposrednom okruženju, saopštavaju iz Centra za promociju nauke.

     Za lepši i zdraviji Beograd: Građani u klimatskoj akciji Za lepši i zdraviji Beograd: Građani u klimatskoj akciji

    Na nedavno održanoj radionici o klimatskim izazovima u Beogradu, koju su organizovali Centar za promociju nauke i Sekretarijat za zaštitu životne sredine, u Gradskoj upravi grada Beograda, pokazalo se da građani vrlo aktivno učestvuju u mapiranju klimatskih izazova u svom okruženju i nude realistični osvrt na moguća rešenja.

    Mobilna meteostanica na nekoliko lokacija u Beogradu ovog vikenda Mobilna meteostanica na nekoliko lokacija u Beogradu ovog vikenda

    Tokom vikenda, Centar za promociju nauke gostuje sa svojom malom meteorološkom stanicom na nekoliko lokacija u Beogradu, sa ciljem da uključi građane u konstruktivnu borbu protiv posledica klimatskih promena u našem gradu.

  • Komentari

    Komentara: 0

    Postavi komentar: