Slušate: Jutro uz Svetu Stefanovića

Pesma: Toše Proeski - Ako me pogledaš u oči

Jutro uz Svetu Stefanovića
Naxi Radio
  • Poslednjih 5 pesama
    1. Toše Proeski - Ako me pogledaš u oči
    2. Oliver Mandić - Odlazim, a volim te
    3. Novi Fosili - Za dobra stara vremena
    4. Djordje Balašević - Andjela (Moja je draga vestica)
    5. Kerber - Bolje da sam druge ljubio
  • Beograd Uzivo
  • Propuštene emisije
    Ostale emisije
    1. Jurica Pađen - Sreda - Mojih 50
    2. 23. april - 1 - Dodir noći
    3. 23. april - 2 - Dodir noći
    4. 23. april - 3 - Dodir noći
    5. Jurica Pađen - Utorak - Mojih 50
  • Preporučujemo
    Recept za starinski slatki kupus Recept za starinski slatki kupus

    Kada stignu hladniji dani svi volimo da pojedemo nešto "na kašiku". Baš zato vam danas donosimo jednostavan recept za slatki kupus sa junetinom, jelo koje mnoge od nas vraća u detinjstvo...

    Najukusnije lovačke šnicle Najukusnije lovačke šnicle

    Mnogima omiljeno jelo iz detinjstva nije teško pripremiti. Dovoljno je samo da pratite recept i uživaćete u najlepšim i najukusnijim lovačkim šniclama.

  • Zdravlje
    Ambliopija ili Ambliopija ili "Lenje oko": Simptomi i na koja stanja sve može da ukaže?

    Lenje oko ili ambliopija je veoma čest problem sa vidom koji utiče na oči. Međutim, to takođe može biti znak ozbiljnih zdravstvenih problema kao što su dijabetes, Parkinsonova bolest i srčana oboljenja.

    Korisni saveti za prevenciju visokog pritiska Korisni saveti za prevenciju visokog pritiska

    Veća je verovatnoća da ćete imati visok krvni pritisak zbog genetike, starosti i ako imate određena pridružena zdravstvena stanja. Lečenje obično uključuje terapiju lekovima,ali postoji mogućnost da regulišete pritisak i prirodnim metodama, takođe postoje i saveti koji mogu da pomognu da održavate normalan krvi pritisak kroz godine.

  • Naxi aplikacija radio 2
  • Putovanja
    Krakov: Raskošna istorija i neodoljivi šarm grada Krakov: Raskošna istorija i neodoljivi šarm grada

    Ovaj grad, nekadašnja prestonica Poljske, danas je epicentar kulture, obrazovanja i turizma u regionu.

    Sedam sjajnih razloga da posetite Bratislavu Sedam sjajnih razloga da posetite Bratislavu

    U Bratislavi, prestonici Slovačke, proleće nudi čarobne doživljaje i nezaboravne trenutke za sve posetioce. Bez obzira da li ste ljubitelj umetnosti, avanture na otvorenom ili istraživanja bogate istorije grada, Bratislava ima mnogo toga da ponudi.

  • Preporučujemo
    Ako želite da vam odeća dugo miriše nakon pranja zapamtite ove savete Ako želite da vam odeća dugo miriše nakon pranja zapamtite ove savete

    Postoje zanimljivi i vrlo jednostavni trikovi uz pomoć kojih možete da sačuvate svežinu i miris odeće.

    Pravo vreme za čišćenje klime: Uradite posao sami uz par saveta Pravo vreme za čišćenje klime: Uradite posao sami uz par saveta

    Možda su nas ove godine vremenske prilike iznenadile, pa su mnogi od nas bili primorani da uključe klimu i ranije. Iskoristite hladnije dane za njeno čišćenje, i imajte na umu da to možete da uradite i sami.

  • Kursna lista
    Kupovni Srednji Prodajni
    EUR 116.34 117.16 117.98
    CHF 119.14 119.98 120.82
    USD 108.68 109.45 110.21
  • Povezani članci
  • Transilvanija: Sve popularnija turistička destinacija

    Transilvanija - pobuđuje razmišljanje o nečem tajanstvenom i nestvarnom. Ovo je jedan od neotrkrivenih evropskih dragulja, čiji jedinstveni gotički dvorci i srednjovjekovni utvrđeni gradovi ostavljaju dubok utisak, jer su obavijeni maglom i kada se iz okolne karpatske šume čuje zavijanje vukova.




    21-08-2015 | 20:04 | Autor/Izvor: Naxi media

    Foto: Bigstockphoto-salajean


    Ovaj istorijski region u centralnom delu Rumunije predstavlja veoma posebnu kulturnu celinu. Transilvanija na istoku i jugu graniči sa Karpatima, ali obuhvata i istorijske celine Krisanu, Maramureš i rumunski deo Banata. Posedujući znakove viševekovnog preplitanja kultura i života Rumuna, Mađara i Nemaca, Transilvanija ima jedinstveno obeležje - nigde u svetu se ne mogu na tako malom prostoru naći dobro očuvane crkve i tvrđave, koje svojim izgledom svedoče o izvanrednim odbrambenim tehnikama.

    Transilvanija na latinskom znači "kroz šumu". Zajedno sa pokrajinama Vlaškom i Moldavijom, čini jezgro današnje Rumunije. Te tri pokrajine čak su u jednom trenutku u istoriji bile ujedinjene.

    Prirodnu granicu između pokrajina Transilvanije i Vlaške čine Karpati ili Transilvanijske Alpe. Nacionalna novčana jedinica je lei.

    Ovo je pravi raj za gurmane. Restorani nude domaću hranu, koja se uglavnom temelji na mesu, a svi se kunu u ćevape, koji se prave isključivo od ovčijeg mesa, spolja su veoma pečeni, dok su iznutra sirovi. Posebno treba izdvojiti restorane koji su u vezi s tematikom Drakule, kao, na primer, onaj koji je smešten u njegovoj rodnoj kući u Sigišoari.

    Krenuvši od zapada prema istoku, prvi spomenik je, ujedno, i jedan od najupečatljivijih. Radi se o gotičkom zamku ugarsko-hrvatskog kralja Matijaša Korvina u mestu Hunedoara. Dvorac nam se tek otkriva kada mu potpuno priđemo, zato što je okružen dimnjacima okolne industrije. Pri spomenu na ime dvorca, većina ljudi zamišlja upravo sliku kakvu pruža ovaj u Hunedoari. Srednjovjekovni zamak okružen je jarkom, a u njega se ulazilo preko rampe. Danas je u njemu muzej feudalizma.

    Devedesetak kilometara severoistočno nalazi se Šasburg, smešten je na brdu i, zbog toga i 19 obrambenih kula, sigurno je najslikovitiji transilvanijski grad. Uprkos toj svojoj silnoj lepoti, turisti masovno dolaze i zbog jednog drugog razloga - Sigišoara je mesto rođenja Vlada Tepeša, poznatijeg kao Drakula.

    Popularizaciji ove istorijske ličnosti uveliko je pridonio irski pisac Bram Stoker, koji je 1897. objavio priču “Drakula”. Njegov lik je izmišljeni vampir, čije karakteristike dobro znamo iz filmova. Izgleda da je Stoker naleteo na ime vojvode Vlada Tepeša dok je pisao svoju knjigu i svidelo mu se što je pisalo o okrutnosti vlaškog vojvode pa se u nekim sitnim pojedinostima poslužio njegovom biografijom. Horde fanova iz celog svieta dolaze u Transilvaniju, a pogotovo na mesta koja se spominju u Stokerovoj knjizi.

    Veliki bum turizma počinje šezdesetih godina, kada turisti dolaze u selo Bran zbog Drakulinog dvorca. Smešten je na litici, tačno na granici između pokrajine Transilvanije i Vlaške. U 12. veku grade ga teutonski vitezovi u strateške svrhe. Zbog svog primamljivog izgleda, nazvan je Drakulinim dvorcem, iako ne postoje nikakvi dokumenti koji bi povezali Vlada Tepeša i dvorac. Ali, to turistima nikada nije bilo bitno zato što dvorac izgleda kao u filmovima. Pravi fanovi znaju da je istinski Drakulin dvorac malo južnije u Karpatima.

  • Pročitajte i...
    Transilvanija Najpopularnija turistička destinacija za Halloween je blizu naše zemlje

    Iz godine u godinu i u našoj zemlji raste broj ljubitelja ovog popularnog praznika, pa ne čudi interesovanje za destinacije koje u ovom periodu organizuju zabave i proslave.

    Vikend Žudite za odmorom bez muškaraca? Ovo ostrvo je rezervisano samo za žene

    Ostrvo na obali Finske u Baltičkom moru je verovatno jedno od najekskluzivnijih na svetu.

    Budimpešta: Grad za uživajte u zimskoj atmosferi Budimpešta: Grad za uživanje u zimskoj atmosferi

    Budimpešta, glavni grad Mađarske, ubraja se među najposećenije destinacije domaćih turista, usled blizine i sjajnog ugođaja koji ova evropska metropola nudi. Ona je posebno magična tokom zime i prazničnog perioda, te predstavlja vikend destinaciju vrednu posete.

    Solun: Grad nepresušne energije Solun: Grad nepresušne energije

    Ukoliko vas put navede u Grčku, iskoristite priliku da posetite Solun, drugi po veličini grad posle Atine, te jednu od najznačajnijih luka Balkana.

  • Komentari

    Komentara: 0

    Postavi komentar: