-
Poslednjih 5 pesama
- Colonia - Oduzimaš mi dah
- Djordje Balašević - Namćor
- Tony Cetinski - Kao U Snu
- Riblja čorba - Dobro jutro
- Sergej Ćetković - Nazovi me
-
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
-
-
Kuća
Koje kozmetičke preparate ne bi trebalo da držite u vašem kupatilu?
U kupatilu na policama i odložnim delovima nameštaja uglavnom držimo različitu kozmetiku, odnosno različite preparate za održavanje higijene, čišćenje, negu. Možda niste znali, ali neke od preparata poput parfema ne bi trebalo držati u kupatilu, jer im ta sredina ne prija i šteti njihovoj strukturi.
Praznična dekoracija stola: Ključ je u detaljima
Praznična trpeza okuplja porodicu i prijatelje u vreme proslava, a sveukupna situacija u svetu uslovila je da će ljudi Novu godinu dočekati u svojim domovima. Zato, potrudite se da napravite čaroban novogodišnji ambijent, te detaljima odgovorite na tematski zadatak Nove godine i Božića.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.75 117.58 118.40 CHF 108.26 109.03 109.79 USD 96.20 96.88 97.56
-
Rešite se lošeg zadaha
Loš zadah može imati različite uzročnike - od loše higijene, preko postojanja gljivica i bakterija, do unošenja hrane koja ima neprijatan miris, kao i velike količine duvana. Evo na koje načine donekle možete da neutralizujete neprijatan zadah. Budite dosledni u primenjivanju ovih navika i rezultati ne bi trebalo da izostanu.
21-07-2020 | 13:40 | Autor/Izvor: Naxi media
Foto: Bigstock-Krakenimages.com
Redovna oralna higijena i odlazak zubaru - Podrazume pranje zuba ujutru i uveče, te koriščenje konca za zube i antibakterijske tečnosti za ispiranje usta. Ostaci hrane neretko mogu ostati u delovima između zuba, zbog čega se preporučuje korišćenje konca za zube. Pod održavanjem oralne higijene podrazumeva se i redovan kontrolni odlazak zubaru.
Alkohol, duvan, slatkiši povećavaju mogućnost nastanka kisele sredine koja je odlična za razvijanje bakterija i gljivica, koje mogu biti uzročnik lošeg zadaha. Trudite se da izbegavate njihovo konzumiranje ili ga makar svedite na minimalne količine.
Soda bikarbona - Ispiranje usta sodom bikarbonom može pomoći u uništavanju povećanog broja bakterija ili gljivica, odnosno smanjivanju kiselosti u ustima.
Peršun i nana - Žvakanje peršuna ili lista nane, može poboljšati zadah.
Pijte dovoljno vode - Trudite se da popijete barem 2l vode dnevno. Izbegavajte zaslađena pića, pogotovo pred spavanje, jer mogu uticati na nastanak i razvoj bakterija tokom noći.
Ukoliko je reč o dugoročnom lošem zadahu, najpre posetite zubara i lekara kako biste na vreme otkrili pravi uzrok njegovog nastanka. Nekada loš zadah može ukazivati i na nastanak nekog obolenja.
-
Pročitajte i...
Namirnice koje oslobađaju neprijatne mirise
Higijena je pola zdravlja, a ove namirnice su pravi saveznici iz prirode koji pomažu u smanjenju neprijatnih mirisa.
Napitak za jesenju detoksikaciju
Jesen je pravo vreme za detoksikaciju organizma, pa ukoliko već organizam niste očistili od toksina koje umosimo hranom, isprobajte ovaj prirodni napitak.
Kako popraviti loš zadah?
Loš zadah može biti neprijatan kako po samu osobu, tako i po njenu okolinu. Adekvatna oralna higijena preduslov je svežeg zadaha, ali postoje i drugi razlozi zbog čega vaš zadah može biti neprijatan. Ukoliko imate ovaj problem, u nastavku teksta se krije moguće rešenje.
Colgate obeležava Mesec oralnog zdravlja
Tokom meseca oktobra kompanija Colgate-Palmolive uz partnerstvo sa Udruženjem privatnih doktora stomatologije Srbije preko Misije za zdravu usnu šupljinu obeležava Mesec oralnog zdravlja u cilju edukacije i preventive održavanja oralne higijene.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: