-
Poslednjih 5 pesama
- S.A.R.S. - Lutka
- Galija - Trube
- Oliver Dragojević - Sto To Bijese Ljubav
- Jelena Tomašević - Radio svira za nas
- Zana - Sto ne znam gde si sad
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Palenta sa semenkama
Ako ste ljubitelj palente sa sirom ili pavlakom možda ćete poželeti da isprobate nešto novo i drugačije... Ako, ipak niste ljubitelj ove vrste obroka ovaj recept može prijatno da vas iznenadi.
Krompir sa slaninom i belim lukom
Pripremite danas zapečeni mladi krompir sa belim lukom i slaninom. Ovo je pravo prolećno jelo koje će uz zelenu salatu i mladi luk biti još ukusnije, a mnoge će vratiti u detinjstvo.
-
Zdravlje
Efekti nedostatka sna na telo!
Nedovoljno sna iscrpljuje mentalne sposobnosti i ugrožava fizičko zdravlje. Nauka je povezala hroničan nedostatak sna sa brojnim zdravstvenim problemima – od gojenja do oslabljenog imunog sistema. Ako ste ikada proveli noć prevrćući se u krevetu, znate kako ćete se osećati sutradan: umorno, razdražljivo i dezorijentisano. Ali, redovno uskraćivanje preporučenih 7 do 9 sati sna ima mnogo ozbiljnije posledice od pukog jutarnjeg umora.
Devet napitaka koje treba da izbegavate ako vodite računa o zdravlju
Neka pića koji mnogi od nas svakodnevno kozumiraju predstavljaju rizik za zdravlje. Možda smatramo da su neka zdravija i bolja opcija od gaziranih pića, ali neki podaci govore suprotno.
-
Putovanja
Ovaj gradić proglašen je najlepšim priobalnim mestom na svetu!
Prestižni magazin Architectural Digest sastavio je listu najlepših priobalnih gradova sveta, a na samom vrhu našao se Camogli, slikoviti gradić na severozapadu Italije, nadomak Đenove.
Najdinamičniji gradovi sveta: London opet na vrhu, a evo ko ga prati!
Redakcija magazina Time Out donosi pregled najuspešnijih urbanih sredina na osnovu opsežnog istraživanja IESE Cities in Motion indeksa.
-
Preporučujemo
Koje su to najčešće greške koje pravimo kad peremo veš u veš mašini?
Iako pranje veša deluje kao rutinska aktivnost, mnogi od nas prave uobičajene greške koje utiču na miris, dugotrajnost i izgled odeće. Jedna od najčešćih zabluda ogleda se u korišćenju previše omekšivača ili deterdženta, kao i u pogrešnom izboru temperature pranja.
Pet biljaka za prelepo prolećno dvorište bez mnogo održavanja
Proleće je pravo vreme da udahnete novi život svom dvorištu – bilo da raspolažete prostranim vrtom ili malim zelenim kutkom. Sadnja biljaka koje ne zahtevaju previše nege odličan je način da oplemenite prostor bez dodatnog opterećenja. Donosimo vam pet idealnih biljaka koje će uneti boju, miris i eleganciju u vaše dvorište, a pritom ne traže mnogo pažnje.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.37 117.19 118.01 CHF 124.22 125.10 125.97 USD 102.31 103.04 103.76
-
Publici sugerišem da snima srcem
Gibonni je predstavio pesmu "Lažu fotografije", koju su premijerno danas mogli da čuju i slušaoci Naxi radija, a u razgovoru za Naxi proslavljeni kantautor je otkrio koja se ideja krila iza estetike spota i same pesme.
04-10-2021 | 14:50 | Autor/Izvor: Naxi media
Foto: Naxi media, Željka Dimić
"Lažu fotografije" se nalazi na albumu "U Po'Ure", a muziku i tekst potpisuje Gibonni.U čemu ste pronašli inspiraciju za ovu pesmu?
"U meni se pojavio osećaj da neke stvari shvataš drugačije, vreme ti ih drugačije posloži u glavi. Kada gledam fotografije od nekada, imam osećaj da je bilo baš onako kako se ja sećam, a zapravo nekada i nije. To je valjda stvar autosugestije. Čini mi se uvek da je bilo bolje od onoga kako je dokumentovano fotografijom. I danas kada imam koncerte, pa publika krene da snima pametnim telefonima, ja volim da im sugerišem da neke pesme "snimaju srcem". Nekad mi se čini da digitalni aparat ne može naše analogne osećaje zabeležiti. Ponekad, kada gledam snimke sa koncerata, čini mi se da je bilo emotivnije nego što se prikazuje na snimku. Nije isto. Postoje neke stvari koje niti fotograf niti kamerman još uvek ne mogu "uhvatiti"", sugeriše Gibonni.
Pesma je dobila interesantnu ekranizaciju, koja je prikazala i neka od najznačajnijih dela svetske likovne umetnosti, a koju potpisuje Filip Filković Philatz.
"Jako smo se trudili oko spota. Oduvek sam voleo estetiku s kraja 60-ih, 70-ih godina, to je jedna cela kutura koja se reflektovala i na umetnost, pa su se ljudi igrali svačim, a to je znalo da bude dobro, a nekada i duhovito. Moj reditelj i smo želeli da se malo vratimo u prošlost i napravimo nešto što je po našem ukusu, i jako sam zadovoljan."
-
Pročitajte i...
Aleksandar Čović objavio spot za pesmu "Nije me strah"
Pesma "Nije me strah" osvojila nagradu za najbolju kompoziciju na prestižnom festivalu "Beogradsko proleće", koji se prvi put održao davne 1961. godine. Sada nas je Aleksandar obradovao i novim spotom.
''Sve ili ništa'': Toni Cetinski i Adi Šoše predstavljaju sjajan duet i spot
Toni Cetinski, jedan od najpopularnijih muzičara na ovim prostorima i šire predstavlja nam duet sa Adijem Šošeom, „Sve ili ništa“.
"Ne sjećam se": Marija Mirković predstavlja spot za pesmu koja je oduševila publiku
Sjajna kantautorka Marija Mirković nedavno je publici predstavila dva albuma – “Ja sam Marija” i “I to sam ja”, a neke pesme su se već izdvojile kao favoriti publike.
Dva koncerta za pamćenje: Gibonni fascinirao beogradsku publiku
Proslavljeni kantautor Gibonni održao je dva spektakularna koncerta u beogradskoj Areni.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: