-
Poslednjih 5 pesama
- Alka i Željko - Ako odeš
- Animatori - Andjeli nas zovu da im skinemo krila
- Aleksandra Radović - Ziveo Kraj
- Azra - Lijepe Zene Prolaze Kroz Grad
- Zdravko Čolić - Krasiva
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Pljeskavice od šargarepe i krompira
Izuzetno jednostavno jelo, koje možete da pripremite od sastojaka koje svi imamo u kući. Iako ne deluje previše egzotično, ukus može da vas iznenadi...
Zapečena boranija sa pečurkama
Boranija se savršeno uklapa sa pečurkama, pa ovo jelo ima potpuno drugačiji ukus od standardnog. Ako još uvek niste isprobali ovu kombinaciju, uradite to obavezno.
-
Zdravlje
Povrće koje ima više vitamina C nego pomorandža
Vitamin C, ili askorbinska kiselina, poznat je kao snažan antioksidans koji jača imunitet, učestvuje u sintezi kolagena, pomaže u apsorpciji gvožđa i doprinosi zdravlju kože, kostiju, zglobova i krvnih sudova. Iako se često povezuje sa citrusima, poput pomorandže, koja sadrži oko 50 mg vitamina C, pojedine vrste povrća nude ga u još većim količinama, uz dodatne hranljive materije koje povoljno deluju na organizam.
Avokado: Saveznik zdravog srca po preporuci kardiologa
Kardiolozi objašnjavaju zašto bi ovaj zeleni plod trebalo redovno da bude deo vaše ishrane. Bogat je mononezasićenim mastima, vlaknima, kalijumom i antioksidansima, pa doprinosi zdravlju srca tako što snižava LDL („loš“) holesterol, reguliše krvni pritisak i smanjuje upale.
-
-
Putovanja
Nagrade za održivo putovanje: Gradovi koji uvode šemu po uzoru na Kopenhagen
Uskoro bi posetioci evropskih gradova mogli da dobijaju nagrade za svoje putovanje. Berlin, Bremen i Helsinki priključuju se inicijativi koju je prošle godine pokrenuo Kopenhagen, šemi održivog turizma CopenPay.
Notr Dam pretekao Sakreker kao najposećenija atrakcija u Francuskoj
Krajem 2025. godine katedrala Notr Dam očekuje da ugosti čak 12 miliona posetilaca, čime je prestigla baziliku Sakreker i postala najposećenija znamenitost u Francuskoj.
-
Preporučujemo
Pet višegodišnjih biljaka koje nikada ne bi trebalo da sadite u saksijama
Iako sadnja u saksijama ima svojih prednosti, kao što je lakoća premeštanja biljaka, neke višegodišnje biljke jednostavno nisu stvorene za ovakav način gajenja. Saksije mogu ograničiti njihov rast i čak skratiti njihov životni vek, a to može iznenaditi i iskusne baštovane. Baštenski stručnjaci ističu koje višegodišnje biljke nikako ne bi trebalo saditi u saksije, kako biste postigli ravnotežu između biljaka u zemlji i onih u posudama.
Očistite tepih za deset minuta uz ove trikove
Mnogi ljudi angažuju stručnjake za čišćenje kako bi se rešili mrlja na tepihu, čak i onda kada to mogu da urade sami za samo nekoliko minuta.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.35 117.17 117.99 CHF 123.89 124.77 125.64 USD 100.43 101.14 101.85
-
Konačno Oskar za DiKaprija
Na 88. dodeli nagrada Oskar u Los Anđelesu, glumac Leonardo DiKaprio konačno je postao vlasnik ovog prestižnog filmskog priznanja.
29-02-2016 | 11:06 | Autor/Izvor: Naxi media
Foto: Bigstockphoto-DFree
"Povratnik" (The Revenant) doneo je Alehandru Gonzalesu Injarituu i Leonardu Dikapriju Oskare za režiju i glavnu mušku ulogu.
- "Povratnik" je priča o odnosu čoveka sa svetom prirode, svetom koji nam je 2015. dao najtopliju godinu u zabeleženoj istoriji. Klimatska promena je stvarna i dešava se sada. To je najveća opasnost sa kojom se naša vrsta suočava i moramo zajedno da radimo na njenom zaustavljanju. Moramo da podržimo svetske lidere koji ne govore u ime velikih korporacija i zagađivača, već u ime celog čovečanstva, u ime domorodačkih naroda i milijardi neprivilegovanih koji će ovim biti najviše pogođeni. To moramo da uradimo za decu naše dece i one čije glasove guše pohlepni političari. Hajde da ne uzimamo ovu planetu zdravo za gotovo - poručio je Leo sa pozornice Dolbi teatra.
Oskar za najbolji film pripao je drami Toma Makartija, "Pod lupom" (Spotlight), a ostale glumačke nagrade osvojili su Bri Larson (glavna ženska), Alisja Vikander (sporedna ženska) i Mark Rejlans (sporedna muška).
Pesma koju je otpevao Sem Smit za poslednji film o Bondu pobedila je konkurenciju u kategoriji najbolja pesma, a slavni Enio Morikone posle šest nominacija konačno je osvojio Oskara za najbolju muziku.
Film "Pobesneli Maks: Autoput besa" je najveće iznenađenje večeri sa osvojenih šest nagrada (najbolji kostim, najbolja scenografija, najbolja maska, najbolja montaža, najbolja montaža zvuka, najbolji miks zvuka).
Emanuel Lubeski osvojio je svoju treću nagradu za fotografiju Američke akademije. Film "Ex mahina" osvojio je Oskara za najbolje vizuelne efekte.
Oskara za najbolji dugometražni animirani film dobio je "U mojoj glavi", a "Priča o medvedu" za najbolji kratkometražni animirani film. "Devojka na reci: cena oproštaja" je najbolji kratki dokumentarni film, "Ejmi" najbolji dokumentarni film, "Mucanje" je izabrano za najbolji kratkometražni film, a Oskar je otišao u ruke Mađara Lasla Nemeša za najbolji film van engleskog govornog područja.
Pogledajte najinteresantnije backstage i red carpet momente sa sinoćne dodele Oskara. -
Pročitajte i...
Pobednici Oskara 2025: Ko je trijumfovao na 97. dodeli nagrada?
Dodela Oskara je i ove godine donela uzbuđenje i velika priznanja za filmsku industriju. Na 97. ceremoniji dodele, održanoj u Dolbi teatru u Holivudu, najviše pažnje privukao je film Anora, reditelja Šona Bejkera, koji je osvojio čak pet nagrada, uključujući Oskara za najbolji film, režiju, glavnu glumicu, montažu i originalni scenario. Ovim trijumfom, Bejker se izjednačio sa Voltom Diznijem po broju osvojenih Oskara u jednoj večeri.
Revija filmova nominovanih za prestižno filmsko priznanje.
Za manje od mesec dana održaće se tradicionalna ceremonija 97. dodele nagrade Oskar, a u susret svečanom filmskom događaju koji svake godine isprati veliki broj gledalaca širom planete, u nekoliko naših bioskopa uslediće revija ostavrenja nominovanih za čuvenu zlatnuu statuu. Svaki dan, od 13. do 19 februara u salama bioskopa Cine Grand u Beogardu i Nišu, u mts Dvorani i bioskopa Cineplexx Ušće prikazivaće se po jedan veliki naslov koji se trenutno nalazi u trci za nagardu Oskar.
Da li „Oskar“ donosi bogatstvo? Istina o prestižnoj nagradi
Dodela „Oskara“ jedna je od najprestižnijih ceremonija u svetu, događaj koji privlači hiljade učesnika i ogromnu medijsku pažnju. Iako broj gledalaca iz godine u godinu opada, ovaj događaj i dalje ima ogroman značaj za filmsku industriju.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: