Slušate: Jutro uz Svetu Stefanovića

Pesma: Aleksandra Radović - Ne, Hvala

Jutro uz Svetu Stefanovića
Naxi Radio
  • Poslednjih 5 pesama
    1. Aleksandra Radović - Ne, Hvala
    2. Crvena jabuka - Ako Ako
    3. Bebi Dol - Brazil
    4. Bijelo dugme - Ružica si bila
    5. U Škripcu - Izgleda Da Nismo Sami
  • Beograd Uzivo
  • Propuštene emisije
    Ostale emisije
    1. Nađa Dulić - Utorak - Mojih 50
    2. 28. april - 1 - Dodir noći
    3. 28. april - 2 - Dodir noći
    4. 28. april - 3 - Dodir noći
    5. Nađa Dulić - Ponedeljak - Mojih 50
  • Preporučujemo
    Krompir sa slaninom i belim lukom Krompir sa slaninom i belim lukom

    Pripremite danas zapečeni mladi krompir sa belim lukom i slaninom. Ovo je pravo prolećno jelo koje će uz zelenu salatu i mladi luk biti još ukusnije, a mnoge će vratiti u detinjstvo.

    Pasta sa lososom Pasta sa lososom

    Ovo je pasta koja će vas oduševiti i probuditi sva vaša čula. Uživajte u ovom jednostavnom obroku uz čašu hladne limunade ili kvalitetnog belog vina...

  • Zdravlje
    Devet napitaka koje treba da izbegavate ako vodite računa o zdravlju Devet napitaka koje treba da izbegavate ako vodite računa o zdravlju

    Neka pića koji mnogi od nas svakodnevno kozumiraju predstavljaju rizik za zdravlje. Možda smatramo da su neka zdravija i bolja opcija od gaziranih pića, ali neki podaci govore suprotno.

    Šta tvrdi nauka: Da li je kolagen zaista najmoćniji suplement? Šta tvrdi nauka: Da li je kolagen zaista najmoćniji suplement?

    Poslednjih godina kolagen koristi sve veći broj ljudi, a njegovoj popularnosti dodatno doprinose poznate ličnosti i influenseri, svakodnevno promovišući ideju o njegovom čudotvornom dejstvu na nokte, kožu i kosu.

  • Naxi aplikacija radio 2
  • Putovanja
    Najdinamičniji gradovi sveta: London opet na vrhu, a evo ko ga prati! Najdinamičniji gradovi sveta: London opet na vrhu, a evo ko ga prati!

    Redakcija magazina Time Out donosi pregled najuspešnijih urbanih sredina na osnovu opsežnog istraživanja IESE Cities in Motion indeksa.

    Ova udaljena italijanska regija biće domaćin „najčarobnije žurke na svetu“ ove godine Ova udaljena italijanska regija biće domaćin „najčarobnije žurke na svetu“ ove godine

    Detour Discotheque je do sada organizovao spektakularne žurke na vrhovima planina i udaljenim ostrvima, a sada stiže u Apuliju!

  • Preporučujemo
    Pet biljaka za prelepo prolećno dvorište bez mnogo održavanja Pet biljaka za prelepo prolećno dvorište bez mnogo održavanja

    Proleće je pravo vreme da udahnete novi život svom dvorištu – bilo da raspolažete prostranim vrtom ili malim zelenim kutkom. Sadnja biljaka koje ne zahtevaju previše nege odličan je način da oplemenite prostor bez dodatnog opterećenja. Donosimo vam pet idealnih biljaka koje će uneti boju, miris i eleganciju u vaše dvorište, a pritom ne traže mnogo pažnje.

    Efikasna rešenja za uklanjanje neprijatnih mirisa u frižideru Efikasna rešenja za uklanjanje neprijatnih mirisa u frižideru

    Sigurno ste se bar nekad susreli sa neprijatnim mirisima koji dolaze iz frižidera. Čak iako ste prečistili sve i izbacili hranu, moguće je da je frižider zadržao neprijatan miris. Iapk moguće je rešiti se neprijatnih mirisa u frižideru i kanti koristeći prirodne metode koje će vaš dom ispuniti prijatnim mirisom.

  • Kursna lista
    Kupovni Srednji Prodajni
    EUR 116.37 117.19 118.01
    CHF 124.22 125.10 125.97
    USD 102.31 103.04 103.76
  • Povezani članci
  • Izuzetan prizor: Intenzivne padavine preobrazile Saharu

    U jugoistočnom delu Maroka, neuobičajene padavine su ponovo oživele jezera i bare, što su lokalni stanovnici – kao i turisti – doživeli kao neverovatan dar.




    28-10-2024 | 11:45 | Autor/Izvor: Naxi media, ScienceAlert

    Foto: Bigstock, wrangel


    U Merzougi, atraktivnom turističkom gradu udaljenom oko 600 kilometara jugoistočno od Rabata, nekada suve zlatne dine sada su prošarane obnovljenim jezerima i barama.

    "Presrećni smo zbog nedavnih kiša," rekao je Jusef Ait Čiga, lokalni vodič koji vodi grupu nemačkih turista ka jezeru Jasmina, smeštenom među dinama Merzuge.


    Khalid Skandouli, još jedan vodič, istakao je da je kiša privukla još više posetilaca u turistički kraj, sada dodatno zainteresovanih da vide ovu neobičnu promenu. Sa njim, Laetitia Chevallier, francuska turistkinja i redovna posetiteljka regiona, izjavila je da su kiše bile "blagoslov s neba".


    "Pustinje su ponovo zazelenile, životinje ponovo imaju hranu, a biljke i palme su se vratile u život," rekla je ona.


    Lokalni stanovnici su ispričali agenciji AFP da je ovo područje bilo suvo skoro 20 godina. Prošla godina bila je najsušnija u Maroku u poslednjih 80 godina, sa padavinama smanjenim za 48%, prema oktobarskom izveštaju Generalne direkcije za meteorologiju (DGM).


    U septembru, jake padavine izazvale su poplave na jugu Maroka, gde su prema zvaničnim podacima stradale najmanje 28 osobe.


    Ove retke obilne kiše dolaze u trenutku kada se severnoafričko kraljevstvo suočava s najgorom sušom u skoro 40 godina, što ugrožava njegovu ekonomiju zasnovanu na poljoprivredi. Susedna regija takođe je u ranim septembarskim padavinama i poplavama izgubila šestoro ljudi.


    Severnoafričke zemlje trenutno su među onima s najvišim nivoom vodnog stresa na svetu, prema podacima Instituta za svetske resurse, neprofitne istraživačke organizacije.


    Marokanska meteorološka agencija opisala je nedavne obilne padavine kao "izuzetne".


    Pripisala ih je neuobičajenoj promeni intertropske zone konvergencije – ekvatorijalnog regiona gde se vetrovi severne i južne hemisfere susreću, izazivajući grmljavinske oluje i obilne kiše.


    Klimatske Promene


    "Sve ukazuje na to da je ovo znak klimatskih promena," rekla je Fatima Drioeš, marokanska klimatološkinja, za AFP. "Međutim, prerano je donositi konačne zaključke bez detaljnih istraživanja."


    Drioeš je naglasila važnost daljih istraživanja kako bi se ovo događanje precizno povezalo sa širim klimatskim trendovima.


    Stručnjaci kažu da klimatske promene čine ekstremne vremenske događaje, poput oluja i suša, sve češćim i intenzivnijim.


    Na jugu Maroka, kiše su delimično napunile neke rezervoare i obnovile podzemne akvifere. Međutim, kako bi se nivoi značajnije povećali, stručnjaci smatraju da bi padavine morale da traju duže. Ostatak zemlje i dalje se bori sa sušom, sada već šestu uzastopnu godinu, čime je ugrožen poljoprivredni sektor koji zapošljava više od trećine marokanske radne snage.


    Jean Marc Berokoirigoin, 68-godišnji francuski turista, rekao je da ga je iznenadilo da vidi ponovno napunjeno jezero Jasmina.


    "Osećao sam se kao dete za Božić," rekao je on. "Ovakav prizor nisam video 15 godina."


    Voda se takođe vratila u druge pustinjske oblasti poput Erg Znagija, oko 40 kilometara južno od Merzuge, kako su izveštači AFP-a primetili.


    Dok su kiše donele novi život u sušni jugoistok Maroka, Drioeš upozorava da "jedan ekstremni događaj ne može doneti trajnu promenu".


    Prošle nedelje, marokanska meteorološka agencija izjavila je da bi ovakve padavine mogle postati sve učestalije, "delimično podstaknute klimatskim promenama usled pomeranja intertropske zone konvergencije prema severu."

  • Pročitajte i...
    Zemlja se sve sporije okreće – i to bi moglo da objasni zašto danas imamo kiseonik Zemlja se sve sporije okreće – i to bi moglo da objasni zašto danas imamo kiseonik

    Rotacija Zemlje usporava još od njenog nastanka pre oko 4,5 milijardi godina, a dani na našoj planeti postaju sve duži. Iako su te promene gotovo neprimetne na ljudskoj vremenskoj skali, tokom milijardi godina imale su značajne posledice – uključujući i pojavu kiseonika u Zemljinoj atmosferi, pokazuje istraživanje objavljeno 2021. godine.

    Kako se određuje cena umetničkih dela? Faktori koji prave razliku Kako se određuje cena umetničkih dela? Faktori koji prave razliku

    Procena vrednosti umetničkih dela je složen proces koji uključuje analizu različitih faktora koji utiču na varijacije u cenama. Umetnička dela su po prirodi heterogena i razlikuju se prema starosti umetnika, veličini dela, tehnici, žanru, poreklu, kao i pominjanjima u literaturi ili izlaganjima na izložbama.

    Naučnici tvrde da su otkrili novu boju koju ljudsko oko nikada ranije nije videlo Naučnici tvrde da su otkrili novu boju koju ljudsko oko nikada ranije nije videlo

    Po prvi put, moguće je da su ljudi ugledali deo spektra boja koji se inače nalazi izvan granica naše percepcije – uključujući „plavo-zelenu boju neviđene zasićenosti“.

    Slavimo Svetski dan knjige: Koliko često čitate? Slavimo Svetski dan knjige: Koliko često čitate?

    Danas, 23. aprila obeležava se Svetski dan knjige i autorskih prava.

  • Komentari

    Komentara: 0

    Postavi komentar: