-
Poslednjih 5 pesama
- K2 - Ajmo u zivot
- Nina Badrić - Ceznja
- Laki Pingvini - Šizika
- Marija - Pozuri, Pozuri
- Minea - Rano
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Domaći sladoled od nektarina
Ako niste imali priliku da probate sladoled od nektarina pravo je pitanje šta čekate? Isprobajte recept koji ne uključuje veštačke arome i verujte nam na reč da će vas ukus ovog fenomenalnog deserta oduševiti.
Kokos rolat
Ako ste ljubitelj kokosa, obavezno obradujte sebe ovim fenomenalnim desertom. Poslužite ga uz kafu ili hladnu limunadu za još bolji ugođaj.
-
Zdravlje
Šta uzrokuje tamne podočnjake i kako ih ublažiti?
Tamni kolutovi ispod očiju (poznati i kao periorbitalna hiperpigmentacija) mogu se pojaviti iz više razloga - genetike, alergija, umora, dehidratacije i drugih faktora. Mada nisu opasni po zdravlje, mogu uticati na samopouzdanje. Postoje kućni i medicinski tretmani koji mogu pomoći u ublažavanju njihovog izgleda.
Ubrzajte metabolizam i dovedite liniju do savršenstva!
Postoji nekoliko jednostavnih i efikasnih načina da podržite svoj metabolizam, od kojih mnogi uključuju jednostavne promene u vašoj ishrani i načinu života.
-
-
Putovanja
Italija proglašena za „ultimativnu“ destinaciju za solo avanturiste u 2025. godine!
Ako ste planirali solo putovanje u 2025. i tražite destinaciju koja ne nudi samo kulturno obogaćenje već i uzbuđenje i dozu adrenalina, Italija je – prema novom istraživanju – pravo mesto za vas.
Lisabon je zvanično dom najboljeg luksuznog hotela na svetu!
TripAdvisor je objavio dobitnike nagrada Travellers’ Choice, otkrivši listu najboljih hotela na svetu – a titula apsolutnog pobednika pripala je jednom portugalskom dragulju.
-
Preporučujemo
Zaboravite hemikalije: Očistite celu kuću uz pomoć limuna!
Limunska kiselina poseduje izuzetnu moć čišćenja i pokazala se kao jedno od najučinkovitijih prirodnih sredstava za održavanje higijene doma. Zahvaljujući svojim antibakterijskim i dezinfekcionim svojstvima, idealna je za sve koji žele da izbegnu upotrebu agresivnih hemikalija i opredele se za zdravije, ekološki prihvatljivije alternative.
Savet dizajnera: Kombinacije boja koje donose luksuzni izgled prostora
Dizajneri enterijera otkrili su za Homes & Gardens da postoje izvesne kombinacije boja koje da prostoru daju luksuzan izgled.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.40 117.22 118.04 CHF 124.08 124.96 125.83 USD 100.90 101.61 102.32
-
Indexi i prijatelji obeležavaju 60 godina od osnivanja benda
Koncertni spektakl "Indexi i prijatelji", omaž je kultnom sarajevskom bendu Indexi. Povodom 60. godišnjice od osnivanja benda produkcijska kuća Music Time organizuje pet regionalnih koncerata u Ljubljani, Zagrebu, Sarajevu, Beogradu i Skoplju. Beogradski koncert je zakazan za četvrtak 27.oktobara u mts dvorani.
30-09-2022 | 11:47 | Autor/Izvor: Naxi media-Indexi i prijatelji PR
Foto: Naxi media, Željka Dimić
U ovom zanimljivom i emotivnom projektu gde će se pevati vanvremenski hitovi kao što su „Bacila je sve niz rijeku, Sanjam, Balada, Da sam ja netko, Sve ove godine, Plima, Jutro će promijeniti sve” sa raznih strana sveta okupiće se živi članovi benda: Fadil Redžić, Neno Jurin, Miroslav Šaranović, Peco Petej, Vlado Pravdić, legendarni klavijaturista Bijelog dugmeta koji je muzičku karijeru počeo u Indexima. Tu su i gitariste Muris Varajić i Ivan Kukić. Uz njih na bini će se smenjivati kombinacija iskusnijih i mladih pevača, vrhunskih vokalnih kvaliteta: Dado Topić, Hari Mata Hari, Zoran Predin , Branko Đurić-Đuro, Dino Jelusić, Nermin Puškar, Bojana Stamenov, Amel Čurić, Tamara Todevska, Dejan Cukić.
Idejni tvorac ovog koncerta je producent Tomislav Kašljević koji je u periodu od 15 godina organizovao 25 puta koncert na prostorima bivše Jugoslavije : „ Sve je počelo iz ljubavi prema muzici grupe Indexi. Na jednoj večeri sa prijateljem Tarikom Filipovićem došli smo na ideju da napravimo omaž legendarnim Indexima. Nazvao sam Fadila Redžića u Ameriku i odmah mu se ideja svidela. Obratio sam se i Zrinku Tutiću i Nikši Bratošu, koji su me podržali i uključili se u projekt. Prvi koncert održan u Lisinskom bio je sjajan i toliko je emotivno odjeknuo da su nas zvali iz svih gradova bivše Jugoslavije“ priseća se Kašljević, ističe kako je ponosan na projekat i dodaje : “To mi je zasigurno jedan od najdražih projekata u životu, iako je to težak i mazohistički posao jer okuplja muzičare iz celog sveta, komplikovana je organizacija, ali svaki put kad se završi koncert znam da je sve vredelo. Uvek sam se vodio rečima pokojnog Kornelija Kovača, koji je bio član Indexa, i koji je takođe podržavao i učestvovao u ovim koncertima i naglašavo mi da pazim na nivo, na kvalitet. I uvek sam se trudio da tako i bude“. rekao je Kašljević.
Indexi su najznačajnija bosanskohercegovačka pop rock grupa i jedna od najboljih ex-YU grupa koja je žarila i palila od 1962. do 2001. godine. U tom razdoblju su objavljena dva studijska albuma, 27 singlova, 12 kompilacijskih albuma, a poznato je i to da više njihovih pesama do sada nije objavljeno. Prvi nastup Indexi su imali u jesen 1962. u sarajevskom Domu milicije. U početku su svirali instrumentalnu muziku i obrade svetskih hitova svojih uzora The Shadows, The Kinks i Cliffa Richarda, a kasnije su počeli snimati i svirati i svoje pesme. Poslednji koncert Indexa održan je u Banja Luci, u dvorani Borik 5. maja 2001. Nakon što je nenadmašni pevač Davorin Popović umro 2001. grupa prestaje da postoji. Gitarista Slobodan Bodo Kovačević je umro 2004. godine, bubnjar Đorđe Kisić 2005., a nedavno nas je napustio i legendarni Kornelije Bata Kovač.
Ulaznicu za ovaj koncert možete kupiti na blagajni mts Dvorane i u sistemu ticket.rs.
-
Pročitajte i...
Emotivno veče uz Indexe i prijatelje
Koncertni spektakl "Indexi i prijatelji“, kao omaž kultnom sarajevskom bendu Indexi, održan je sinoć u punoj mts Dvorani kao jedan od pet velikih regionalnih koncerata posvećenih 60-godišnjici od osnivanja tog bezvremenskog benda.
Anita Popović: Muzička posveta čuvenoj pesnikinji
Kantautorka Anita Popović, publici poznata i samo kao Anita, predstavila je numeru Karavan putuje koju je komponovala na tekst čuvene Maje Perfiljeve. U razgovoru za Naxi portal, Anita otkriva kako je došlo do susreta sa čuvenom pesnikinjom koja je napisala neke od najvećih hitova grupe Indexi, Zdravka Čolića i Bijelog dugmeta.
Saska Janković i Milena Vasić među izvođačima
I ove godine mnogobrojni muzčari iz regiona će se okupiti u čast grupe Indexi i pevati njihove nezaboravne hitove, a listi izvođača se pridružuju i Saška Janković i Milena Vasić.
Novković i Đuro pozivaju na koncert u čast Indexa
Koncertni spektakl INDEXI I PRIJATELJI – DA SAM JA NETKO i omaž kultnom sarajevskom bendu Indexi vraća se na pozornicu koncertne dvorane Sava centra 4. oktobra 2018. godine. Ponovo se u Beogradu okupljaju muzičari, članovi Indexa, nastavljajući koncertnu tradiciju koja traje i obnavlja se iz godine u godinu još od 2007., uz uvek rasprodane dvorane i bezvremenske pesme Indexa koje obožavaju sve generacije.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: