Hala sportova od danas nosi ime Ranka Žeravice
Hala sportova na Novom Beogradu ubuduće će nositi ime legendarnog trenera Ranka Žeravice, jednog od tvoraca srpske košarke, koji je preminuo u oktobru prošle godine. Spomen ploča sa likom Ranka Žeravice postavljena je danas na Hali sportova na Novom Beogradu.
10-02-2016
|12:08
|Autor / Izvor: Naxi media
U prisustvu velikog broja prijatelja proslavljenog trenera, spomen ploču otkrili su supruga Zaga Žeravica, Aleksandar Šapić, predsednik opštine Novi Beograd, košarkaš i potpredsednik KŠ Dejan Tomašević i Dragan Đilas predsednik Košarkaškog saveza Srbije.
Predlog Košarkaškog saveza brzo je prošao proceduru opštine Novi Beograd kako bi poznata hala nosila ime trenera koji je upravo u njoj pravio odlične rezultate sa Partizanom.
- Najmanje što smo mogli da uradimo bilo je da brzo odgovorimo na predlog Košarkaškog saveza, jer ako neće brzo da reaguje bivši sportista, onda ne znam ko će. Pozvao bih i druge lokalne samouprave da razmisle o tome da svi sportski objekti u zemlji dobiju naziv po nekom našem istaknutom sportisti. To je moj javni predlog i nadam se da će naići na pozitivan odgovor - rekao je Šapić.
Tomašević se zahvalio opštini Novi Beograd što je usvojila inicijativu Saveza.
- Ranko je bio jedan od tvoraca košarke posle rata. Iz ličnog iskustva znam koliki je uticaj imao u Evropi - poručio je Tomašević.