-
Poslednjih 5 pesama
- Viktorija - Daj, ne pitaj
- Eva Braun - Odvedi me iz ovog grada
- Petar Grašo - Ako Te Pitaju
- Galija - Poljubi me
- Frajle - Menjam Dane
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Engleska pita sa jabukama
Naša domaća pita sa jabukama je savršen desert, ali ako volite da eksperimentišete probajte i englesku, starinsku verziju.
Grčka musaka sa šampinjonima
Vrlo interesantna musaka koja će oduševiti sve ljubitelje šampinjona...
-
Zdravlje
Evo šta se dešava u telu tokom šest sati nakon prve jutarnje kafe
Mozak je izuzetno složen sistem, koji se neprestano prilagođava. Što češće konzumirate kafu, u mozgu se stvara veći broj adenozinskih receptora, zbog čega vam s vremenom može biti potrebno više kofeina da biste ostali budni nego kada ste prvi put počeli da je pijete u mlađim danima.
Šest znakova da vam nedostaje kalijum: Evo kako da ga nadoknadite
Kalijum je mineral koji se često zanemaruje, iako ima presudnu ulogu u funkcionisanju tela – od pravilnog rada mišića i srca, do regulacije krvnog pritiska i održavanja ravnoteže tečnosti. Njegov dovoljan unos može imati veći efekat na snižavanje pritiska čak i od smanjenja unosa soli, zbog čega je važno prepoznati signale koje telo šalje kada mu ovog minerala nedostaje.
-
-
Putovanja
Jedan od najpopularnijih evropskih gradova za vikend putovanja uvodi zabranu alkohola
Od srede, 25. juna, Porto je počeo sa primenom zabrane prodaje alkohola za konzumaciju na javnim mestima u večernjim satima – evo šta to znači za noćni život u ovom portugalskom gradu.
Da li je ovo najbolji grad za stanovanje u 2025. godini?
Beč je ponovo dospeo u žižu međunarodne pažnje zahvaljujući izuzetnom kvalitetu života – ali ovog puta sa posebnim naglaskom na stanovanje. Prema najnovijem izdanju prestižnog magazina Monocle, austrijska prestonica proglašena je najboljim gradom na svetu za stanovanje u 2025. godini.
-
Preporučujemo
Koliko je dovoljno? Proverite da li koristite previše deterdženta prilikom pranja u veš mašini
Ako vam se dešava da odeća nakon pranja u veš mašini deluje grubo, kruto ili neprijatno na dodir – iako je naizgled čista i mirišljava – možda niste ni svesni da koristite previše deterdženta. Prekomerna količina praška ili tečnog sredstva ne znači nužno bolje pranje, a često može imati suprotan efekat: vlakna postaju tvrđa, koža iritirana, a mašina se dodatno opterećuje. Vreme je da proverite – možda je manje zapravo više kada je deterdžent u pitanju.
Sunčani dani – idealno vreme za pranje zavesa, ali koliko često bi to trebalo da radimo?
Leto je donelo sunčane i tople dan, što znači da je pravo vreme za pranje zavesa. Ipak, mnogi nisu sigurni koliko često bi trebalo da ih peru. Stručnjaci za čišćenje upozoravaju da prljave zavese mogu zadržavati prašinu, alergene i neprijatne mirise, čineći prostor nezdravim i vizuelno neurednim.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.32 117.14 117.96 CHF 124.52 125.40 126.27 USD 98.69 99.38 100.08
-
Da li redovno čistite otirač na ulazu? Evo zašto je to važno
Postoje objektivni razlozi koji ukazuju na važnost čišćenja otirača, uprkos činjenici da mnogi od nas često zaborave da to i urade.
25-03-2024 | 10:19 | Autor/Izvor: Naxi media, Mirror
Foto: Bigstock, Maridav
Iako se trudimo da održavamo čistoću u svom domu, često zaboravljamo na neke oblasti koje se lako zapuste, a među njima su i otirači. Tokom cele godine, otirači se prljaju, ali retko razmišljamo o tome koliko se prljavštine može nakupiti na njima. Možda nikada niste razmišljali o čišćenju otirača, ali ne brinite, niste jedini.
Ipak, trebalo bi ponovo razmotriti tu naviku. Prljavi otirač ne samo da može da dovede do prljavog doma, već može i uneti štetne bakterije i viruse, što predstavlja rizik za zdravlje vaše porodice. S obzirom na to, stručnjak za čišćenje Ričard O'Konor deli nekoliko korisnih saveta za Mirror o tome kako pravilno očistiti otirač.
Dobro protresite otirač
Preporuka stručnjaka Ričarda je da otirač protresete svake nedelje kako biste bili sigurni da ništa prljavo nije uneto u vaš dom. Takođe se preporučuje da temeljno čistite otirač jednom mesečno, pri čemu se metode razlikuju u zavisnosti od vrste prostirke koju koristite.
Ubacite vaš otirač u veš mašinuJedan od efikasnijih načina da otirač bude čist jeste da ga stavite u mašinu za pranje veša. Ovo je posebno korisno za tepihe napravljene od vlakana ili tkanina, bilo prirodnih ili sintetičkih. Preporučuje se da pažljivo proverite nalepnicu ili etiketu na svojoj prostirci da biste saznali da li je bezbedno staviti je u mašinu za pranje veša i na kojoj temperaturi je to moguće.
Ako mašinsko pranje nije opcija, postoji jednostavan alternativni metod koji možete koristiti. Možete posipati prostirku sodom bikarbonom i ostaviti da odstoji oko sat vremena. Nakon toga, usisivačem uklonite sodu bikarbonu i svu prljavštinu koja se zalepila za prostirku. Zatim otirač obrišite vlažnom krpom da biste uklonili preostalu prljavštinu i osvežili površinu prostirke.
Održavanje čiste prostirke važno je ne samo za estetiku, već i za zdravlje vašeg doma, jer će čista prostirka smanjiti ulazak neželjenih čestica i bakterija u vašu unutrašnjost.Čišćenje gumenih otirača
Gumene prostirke i otirače ne treba stavljati u mašinu za pranje veša, ali entuzijasti za čišćenje mogu da koriste krpu za ribanje ili četku u kombinaciji sa malo tečnosti za pranje sudova i toplom vodom. Ričard savetuje da prostirku stavite u sudoperu, istrljajte je tečnošću za pranje sudova i vodom pre nego što jednostavno isperite i osušite kuhinjskom krpom.
Za vlasnike kućnih ljubimaca
Krzno pasa i mačaka se prečesto zapetlja u čekinje vašeg tepiha, pa Ričard predlaže da pređete nogama preko tepiha dok nosite patike ili cipele sa gumenim đonom pre nego što uđete, olabavite dlake koje bi tamo mogle da se zakače .Nemojte večno da koristite isti otirač
Stručnjak za čišćenje predlaže ulaganje u novu prostirku svake dve ili tri godine, u zavisnosti od toga koliko se vaša prostirka dnevno istroši. -
Pročitajte i...
Tri načina za lako čišćenje mikrotalasne pećnice
Čišćenje mikrotalasne pećnice može biti brzo i jednostavno uz prave trikove – bez upotrebe jakih hemikalija i napornog ribanja. Donosimo tri efikasna metoda koja koriste sastojke koje već imate kod kuće.
Pet stvari u dnevnoj sobi koje bi trebalo češće da čistimo
Dok čistimo radnim danima obično se trudimo da vratimo sve na svoje mesto, usisamo i da nam kuhinja uvek bude uredna. Viked je rezervisan za detaljnije čišćenje kuće i dnevnog boravka, ali se postavlja pitanje da li i tad baš obraćamo pažnju na sve stvari koje je neophodno da očistimo?
Da li ste znali da je aktivni ugalj jedno od najmoćnijih sredstava za čišćenje?
Iako možda deluje neobično, aktivni ugalj je izuzetno efikasan u uklanjanju prljavštine, vlage i neprijatnih mirisa. Za razliku od običnog uglja, njegova porozna struktura omogućava mu da apsorbuje toksine, ulja i vlagu, što ga čini odličnim prirodnim sredstvom za čišćenje.
Aceton kao višenamensko sredstvo za čišćenje u domu
Iako je najpoznatiji kao sredstvo za uklanjanje laka za nokte, aceton ima mnogo širu primenu u domaćinstvu. Njegova moć rastvaranja čini ga izuzetno korisnim za čišćenje tvrdokornih mrlja, uklanjanje lepka i skidanje osušene boje. Takođe, može pomoći u saniranju manjih nezgoda, poput istopljene plastike na kuhinjskim površinama. Uz pravilnu upotrebu, aceton može zameniti mnoga komercijalna sredstva za čišćenje i uštedeti vam vreme i novac.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: