-
Poslednjih 5 pesama
- Kemal Monteno - Vratio Sam Se Zivote
- Gibonni - Činim pravu stvar
- Galija - Dodirni me
- Nina Badrić - Pamtim
- Sladjana Milošević - Miki, Miki
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Krompir čorba sa pečurkama
Ako ste ljubitelj krompir čorbe probajte ovu interesantniju verziju sa pečurkama, koje tradicionalnom jelu daju posebnu aromu.
Kokos kuglof
Ako volite brze i mirisne kolače, ovaj jednostavan kokos kuglof biće vaš novi omiljeni desert za hladnije dane...
-
Zdravlje
Kako odrediti najbolje vreme za spavanje?
Idealno vreme za spavanje u zavisnosti od vašeg ustaljenog buđenja Količina sna koja vam je potrebna menja se tokom života. Zato vaš uzrast može pomoći u određivanju tačnog vremena odlaska na spavanje, kako biste se probudili odmorni i spremni za dnevne obaveze.
Kako ostati budan bez kafe? Pet namirnica koje prirodno daju snagu
Hrana je gorivo za telo i um, ali ne deluje svaka isto: dok one bogate šećerom izazivaju brzi skok i još brži pad energije, postoje namirnice koje pružaju postojan osećaj budnosti i snage. Neke od njih sadrže blagu dozu kofeina uz dodatne hranljive koristi, dok druge telu obezbeđuju prirodnu energiju i pomažu ćelijama da je efikasnije koriste.
-
-
Putovanja
Mala baltička zemlja nadmašila Portugal i Grčku po gostoprimstvu
Kada planirate svoje sledeće evropsko putovanje, šta vam prvo pada na pamet? Spektakularne obale, povoljna i ukusna hrana, ulice sa kaldrmom prepune galerija i vinskih barova? Sve su to odlični razlozi za put, ali ima nešto još lepše, osećaj dobrodošlice. Jer, budimo iskreni, ništa ne može da se meri s onim trenutkom kad zalutate u usku uličicu, uđete u mali bar i završite večer u razgovoru s meštanima do zatvaranja.
Najlepši evropski grad za posetu ove godine - mediteranski dragulj koji je osvojio sve
Pariz, Berlin i Prag su već dobro poznate destinacije, ali prema izboru čitalaca magazina Condé Nast Traveller, najbolji grad za posetu u Evropi 2025. godine je - Valeta, glavni grad Malte.
-
Preporučujemo
Zaboravite usisivač: Stari kineski trik za savršeno čiste podove
I pored redovnog čišćenja i korišćenja savremenih sredstava, sitne čestice prašine brzo se ponovo skupljaju na raznim površinama u domu. Zbog toga se mnogi oslanjaju na jednu staru, ali izuzetno delotvornu tehniku čišćenja – tradicionalni kineski način mokrog brisanja podova.
Da li je bezbedno jesti smrznutu hranu kojoj je istekao rok?
Pitanje koliko dugo smrznuta hrana ostaje bezbedna za konzumaciju često zbunjuje mnoge. Dr Deina Figure nedavno je u videu na Instagramu objasnila šta zapravo znači kada u zamrzivaču pronađemo namirnice kojima je istekao rok.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.35 117.17 117.99 CHF 124.72 125.60 126.47 USD 100.52 101.23 101.93
-
Brajanu Rašiću dodeljena nagrada Mikica Zdravković
Čuveni koncertni fotograf Brajan Rašić drugi je dobitnik priznanja „Mikica Zdravković“, koje kragujevački Arsenal fest dodeljuje ličnostima iz Srbije i regiona za njihov dosadašnji rad na muzičkoj sceni.
21-06-2022 | 13:56 | Autor/Izvor: Naxi media-Arsenal fest PR
Foto: Naxi media, Željka Dimić
Nagrada je Rašiću uručena u Kragujevcu 21. juna, na Svetski dan muzike. Odluku o dobitniku doneli su članovi stručnog žirija - Maja Cvetković, pevačica i basistkinja sastava "E-play", ugledni muzičar i producent Vojislav Aralica, i Saša Vujić Vuja, vođa kultnog pank benda "KBO".
Ovim je započeo prateći program 12. Arsenal festa, koji će biti održan od 30. juna do 2. jula u prostoru Kneževog arsenala. Dodeljivanje nagrade Rašiću pravi je uvod za njegovu izložbu koncertnih fotografija „Stars“ u kragujevačkoj galeriji „Đura Jakšić“, koja će biti otvorena sutra (22. jun, 20.30), i trajaće do 17. jula. Rašić ističe da mu je velika čast što je dobitnik nagrade koja nosi ime prerano preminulog Mikice Zdravkovića (1974-2020), jednog od osnivača Arsenal festa, zaposlenika Doma omladine Kragujevac i basiste bendova ČBS i Vesele osamdesete.
-Mikicu sam upoznao kao dobrog čoveka – emotivno će Rašić. – Sreli smo se svega nekoliko puta, ali, i to je bilo dovoljno da vidim da se radi o divnoj osobi. Veoma me je pogodio njegov odlazak. On je, na neki način, bio čovek u senci, kao i ja kao fotograf, ali ti ljudi su bitni. Moje veliko poštovanje gradu Kragujevcu i Arsenal festu. Dirnut sam, hvala na ovom značajnom priznanju.
Upitan koliko mu danas, posle decenija bogate karijere, znače nagrade, Rašić kaže:
"Moram da priznam da ih nisam nešto mnogo dobio. ’Guardian’ je moju fotografiju proglasio za sliku godine. ULUPUDS mi je, pre nekoliko godina, dodelio povelju. Postoje fotografi koje šalju svoje radove na konkurse, ja sam retko učestvovao u tome. Nisam se takmičio, moj posao je bio
više novinarski."Rašić se složio sa konstatacijom da je dodeljivanje priznanja njemu veoma bitno za postojanje svesti o važnosti profesije muzičkog fotografa.
-
Pročitajte i...
Bajaga i Instruktori na Arsenal festu 2025
Bajaga i Instruktori će 26. juna nastupiti na glavnoj bini Arsenal festa u Kragujevcu, vraćajući se na ovaj festival posle četiri godine.
Rasprodate pojedinačne karte za treće veče Arsenal festa!
Usled ogromnog interesovanja posetilaca, već sada nema više u prodaji pojedinačnih ulaznica za poslednje, treće veče Arsenal festa 2024 koji se održava od 27. do 29. juna u prostoru Kneževog arsenala u Kragujevcu!
Bijelo dugme u ROK POSTAVI na Arsenal festu
Bijelo dugme, po mnogima najveći i najznačajniji bend ikada na prostoru bivše Jugoslavije, stiže na Arsenal fest 2024 (27-29. jun), i to u rokenrol postavi. Bend će obeležiti 50 godina od izlaska prvog albuma.
Kijanu Rivs sa bendom Dogstar stiže na Arsenal fest!
Proslavljeni holivudski glumac Kijanu Rivs, sa svojim bendom Dogstar u kom svira bas gitaru, prvo je potvrđeno ime Arsenal Festa 2024. koji će biti održan od 27. do 29. juna u prostoru Kneževog arsenala u Kragujevcu!
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: