Željko Samardžić u Mojih 50

Od ponedeljka, 9. novembra gost emisije Mojih 50 na Naxi radiju je Željko Samardžić.

08-11-2020

|

20:01

|

Autor / Izvor: Naxi media/zeljkosamardzic.com

Željko je rođen 3. oktobra 1955. godine u Mostaru.

Najveće uspehe ostvario je u Beogradu. Omiljen je na svim prostorima bivše SFRJ.

Pre rata, Željko je u Mostaru bio poznat kao kvalitetan pevač zabavne muzike koji je pevao pesme Kemala Montena. Učestvovao je na festivalima “Vaš šlager sezone” bez vidnog uspeha, nije trudio za neke veće uspehe, jer je najviše voleo pevanje lokalnog karaktera, navijanje za “rođene” (popularni nadimak za fudbalski tim “Velež” iz Mostara) i vođenje svog kafića u centru grada.

Po izbijanju rata Željko kao izbeglica stiže u Beograd, gde je pevao po beogradskim diskotekama i kafanama. Tek kada su ga kao vrsnog kafanskog zabavljača pozvali u elitni klub “Ambasador”, uz pomoć je snimio debi album sa bračnim parom Marinom Tucaković i Aleksandrom Radulovićem Futom. Na festivalu “Pjesma Mediterana” u Budvi osvaja nagradu sa pesmom "Sipajte mi još jedan viski". Sa dva albuma "Sudbina" i "Sećanje na ljubav" postaje najpopularniji pevač zabavne i pop-muzike, osvaja odličja na festivalima “Sunčane skale”, “Budva”, “Zrenjanin”, prestižne nagrade “Oskar popularnosti”, “Zlatni Melos” i pevač godine.

U saradnji sa menadžerom i kompozitorom Sašom Dragićem pravi solističke koncerte u Centru "Sava", a ove godine obeležava čak 25 godina od takvog prvog koncerta. U to vreme snimio je pesme “Grlica”, “Sipajte mi još jedan viski”, “Da me nije”, “Dobar dan tugo”, “Bože čuvaj tu ženu”, “Sećanje na ljubav”,” Imaš me u šaci “,” Sunca nikad ne videla ti”,” Šta se peva u kafani “, sjajne duetske pesme sa Nedom Ukraden (“Samo je nebo iznad nas”) i sa Davorinom Popovićem (“Nema više ničega”).

Na sarajevskom festivalu “Forte” osvaja nagradu sa Dragićev pesmom “Mogu još da poludim” koja postaje hit 2001. godine. Njegov osmi album “Sentimentalan čovek” postaje album godine.

Njegova bogata biografija broji preko dvadeset albuma, a poslednji među njima obavljen je ove, 2017. godine i nosi naziv "Mila".

Početkom 2020. godine Željko je predstavio baladu "Možda", koja je dostigla veliku popularnost i osvojila regionalne radio stanice, a nedavno je predstavljena i njegova muzička saradnja sa "Crvenom jabukom". Reč je o duetskoj pesmi "Aleje ljubavi".


U emisiji "Mojih 50" Željko će, pored ostalog, odabrati pesmu svog kolege, za koju bi voleo da ju je on snimio, saznaćete za kog muzičara misli da je nešto najbolje što se dogodilo muzici ovih prostora u poslednjih 20 godina, a čućete i kom velikom piscu je, kao dečak, pevao prilikom slučajnog susreta na ulici.


Emisija "Mojih 50" na programu je svakog radnog dana od 18 do 19 časova na Naxi radiju. Emisiju "Mojih 50", možete slušati i na Naxi nacionalu, najvećoj radijskoj mreži u Srbiji.


Pogledajte koje pesme je Željko Samardžić odabrao u emisiji "Mojih 50". 

Ukoliko ste propustili emisiju u kojoj je gostovao Željko Samardžić, možete je poslušati OVDE.