-
Poslednjih 5 pesama
- Boris Novković - Moskva
- Galija - Poljubi me
- U Škripcu - Sidji Do Reke
- Merlin - Zaspao Je Mesec
- Bajaga - Zmaj od Noćaja
-
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
-
-
Kuća
Dubinsko čišćenje doma
Iako svakodnevno, jednom nedeljno ili u zavisnosti od potreba pribegavamo čišćenju doma, postoje neki elementi čišćenja koje nije potrebno raditi tokom kraćih vremenskih perioda, ali je svakako nužno makar jednom ili dva puta godišnje.
Vaša deca će biti oduševljena: Napravite sami
Igra je od neizmernog značaja za pravilan razvoj deteta. Iako igračke uglavnom kupujemo, uvek se možemo oprobati u pravljenju kućica, raketa koje će učiniti da deca izmaštaju neke druge svetove i prepuste se igri unutar njihovih soba.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.75 117.57 118.39 CHF 105.89 106.64 107.39 USD 96.11 96.79 97.47
-
Zatvoren 48. FEST: Beogradski pobednik dodeljen Malkoviču
Sinoć je u Kombank dvorani dodelom nagrada najboljim filmovima i autorima svečano zatvoren 48. Beogradski međunarodni filmski festival FEST.
09-03-2020 | 11:34 | Autor/Izvor: Naxi media-CEBEF PR-Instagram
Foto: Naxi media, Željka Dimić
Žiri Glavnog takmičarskog programa radio je u sastavu Sebastijan Kavaca, predsednik žirija, Nataša Ninković, Nikola Ljuca, Dana Budisavljević i Klemens Šik.
Oni su odlučili da Beogradski pobednik za najbolji film u Glavnom takmičarskom programu ode filmu Nevidljivi život reditelja Karima Anjuza. “Sa preciznom režijom glumaca i veoma artikulisanim korišćenjem svih aspekta filmske naracije, ovaj film publiku povede na prelepo i gorko putovanje. Film, koji bi lako nazvali remek delom, zaslužio je naše duboko poštovanje i vraća nam nadu u pravu umetnost stvaranja filmova,” istakao je žiri. Barbara Santos, glumica u filmu, primila je nagradu i istakla koliko je značajno što je upravo film o nevidljivom životu žena trijumfovao baš na 8. mart. Nagradu je posvetila svim ženama, a posebno samohranim majkama, izbeglicama, i romkinjama u regionu.
Nagradu za najboljeg reditelja odneo je Vaclav Marhoul za film Obojena ptica, jer je “napravio iskorak iz svih trenutnih filmskih trendova i zakoračio u ekstrem. Napravio je monumentalno umetničko delo, koja podseća na najveća remek dela sedme umetnosti.”
“Zbog specifičnosti stilskog postupka prema teškoj i ozbiljnoj temi”, Rita Kalnejais nagrađena je za najbolji scenario za film Mlečni zubi.
“Snagom svog izraza, u ulozi poniženog čoveka, sa minimalnim spoljnim sredstvima i snažnom unutrašnjom emotivnom ogoljenošću za lik Oca koji želi da povrati svoju decu” Goran Bogdan dobija nagradu za najboljeg glumca u glavnoj ulozi. Primajući nagradu, Goran Bogdan je posvetio svom kolegi, Nebojši Glogovcu.Погледајте ову објаву у апликацији Instagram
“Film Dama herc nezamisliv je bez sjajne Trine Dirholm”, koja je nagrađena za najbolju žensku ulogu.
Za najbolji debi nagrađen je Filipo Menegeti, reditelj filma Nas dve. “Film koji svojom zrelošću, finoćom rediteljskih postupaka i briljantnim glumačkim izvedbama, gotovo nadilazi pojam debitantskog filma.”
Nagrada publike uz podršku Delegacije EU u Srbiji za najbolji evropski film u Glavnom takmičarskom programu pripala je filmu Sumrak u bečkom haustoru. Nagradu je Mladenu Đorđeviću uručio Sem Fabrici, Ambasador i šef Delegacije Evropske unije u Republici Srbiji.
Žiri novouspostavljenog takmičarskog programa FEST Fokus, koji su činili Momir Milošević, Dušan Zorić i Damir Šehanović, proglasio je najboljim filmom ovog programa ostvarenje Ivane Mladenović - Ivana grozna. “Na svojim krhkim plećima, Ivana Mladenović iznedrila je hrabro, autentično, drsko i nesvakidašnje ostvarenje kojim je opravdala postojanje ovog programa,” glasilo je obrazloženje žirija.
Žiri takmičarskog programa Nebojša Đukelić odlučio je da nagradu koja nosi ime našeg čuvenog kritičara, dodeli filmu Mater, reditelja Jure Pavlovića, “zbog inovativnosti u rediteljskom postupku u kontekstu jedne sveobuhvatne porodične drame.”
Politikina nagrada Milutin Čolić, za reditelja najboljeg srpskog filma na FEST-u, otišla je Mladenu Đorđeviću za Sumrak u bečkom haustoru, “za autentičan, iskren i human film o traganju za srećom u doba velikih migracija.” Mladen Đorđević nagradu je posvetio gastarbajterima, o kojima njegov film govori.
“Zbog svoje dramatične atmosfere, odličnog rada reditelja i sjajne glumačke ekipe”, nagrada žirija FEDEORA odlazi filmu Otac Srdana Golubovića.
Stella Artois Most wanted movie award otišla je najtraženijem filmu 48. FEST-a: Otac Srdana Golubovića. Primajući priznanja, Golubović se zahvalio toplom prijemu publike na premijeri FEST-a, kao i na ovim nagradama, istakavši koliko mu znače što je ta priznanja dobio upravo ovde.
Damir Handanović, v.d. direktora CEBEF-a, najavio je uspešan završetak akcije koja je realizovana kroz saradnju Centra beogradskih festivala i kompanije Mozzart. Rezultat ove saradnje je nabavka inkubatora koji će krajem meseca biti uručen porodilištu u Višegradskoj ulici. “Ovo je samo jedna u nizu aktivnosti kojom ćemo se truditi da, kao društveno odgovorna ustanova, pomognemo i podržimo humanitarne aktivnosti koje doprinose poboljšanu kvaliteta života naših najmlađih. Hvala svima koji su učestvovali I pomogli ovu akciju i čestitam svim dobitnicima,” rekao je Handanović.Погледајте ову објаву у апликацији Instagram
Na samom kraju ceremonije, veliko finale označila je dodela Beogradskog pobednika za izuzetan doprinos filmskoj umetnosti Džonu Malkoviču. Ivan Karl, gradski sekretar za kulturu, uručio je priznanje Malkoviču. “Nikad nemam osećaj kao da sam zaslužio priznanja jer sam imao toliko sreće u životu. Imao sam priliku da radim sa zaista sjajnim ljudima, fenomenalnim kolegama, rediteljima, piscima, glumcima, glumicama, bila je ovo fenomenalna vožnja,” rekao je legendarni holivudski glumac primajući nagradu.
Nakon dodele nagrada, Džon Malkovič je izveo muzičko-scenski performans Muzički kritičar, koji je osmislio Aleksej Igudesman. Publika je uživala u muzičkim kompozicijama nekih od najvećih kompozitora svih vremena, ispraćenih Malkovičevim recitovanjem užasno oštrih i negativnih kritika koje su pratile ova dela kada su prvi put izvođena. -
Pročitajte i...
Pokaži nam "Gde sve vidiš srce" i osvoji Delta City poklon karticu
Povodom omiljenog praznika svih zaljubljenih, kada se poklanjaju ljubav i pažnja, tvoj Naxi radio ti daruje Delta City poklon karticu za šoping u iznosu od 6.000 dinara!
Nagrade za Anicu Dobru i Dragana Petrovića Peleta
Sinoć je zatvoren 19. Pozorišni festival „Dani komedije“ u Bijeljini, a Anica Dobra i Dragan Petrović Pele su poneli nagrade za najbolje glumicu i glumca, saopštava Zvezdara tetar.
Pogodi Tajanstveni NAXI glas i osvoji Hisense LED TV
Naxi radio i ove godine u svom rođendanskom mesecu nagrađuje slušaoce! Slušajte Naxi radio svakog radnog dana od 9 do 17h i osvojite Hisense LED TV 32 inča.
Osvoji vaučer za Mega Maxi kupovinu
Naxi radio i Mega Maxi Vas nagrađuju vaučerima u iznosu od 2.000 din za šoping u Mega Maxi prodavnici na Adi. Mega Maksi je novo mesto kupovine koje kombinuje Maksi raznovrsnost i kvalitet sa Tempo cenama!
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: