Za Obenovac prikupljeno 5000 knjiga

Humanitarna akcija „Pokloni knjigu za novi početak“, koju su organizovali izdavačka kuća Laguna i knjižarski lanac Delfi, uspešno je realizovana i zahvaljujući čitaocima i dalje traje.

06-06-2015

|

16:31

Humanitarna akcija „Pokloni knjigu za novi početak“, koju su organizovali izdavačka kuća Laguna i knjižarski lanac Delfi, uspešno je realizovana i zahvaljujući čitaocima i dalje traje.

Autor/izvor: Naxi media
Datum objave: 10.9.2014. - 17:00:00

mnjige
(Foto: promo/Laguna)

Građani Srbije su se odazvali ovoj humanitarnoj akciji u velikom broju i doniranim knjigama obogatili fondove najugroženijih biblioteka u Srbiji uništenim u poplavama. 

Prvi kontigent doniranih knjiga u humanitarnoj akciji „Pokloni knjigu za novi početak“ biće uručen nastradalim bibliotekama i školama na teritoriji Obrenovca. 

Nakon višemesečnog oporavka stekli su se tek osnovni uslovi da ove kulturne ustanove prime donirane knjige, stoga će im u petak, 12. septembra predstavnici izdavačke kuće Laguna uručiti donaciju. Biblioteci „Vlada Aksentijević“, Gimnaziji u Obrenovcu i Osnovnoj školi „Jovan Jovanović Zmaj“ u Obrenovcu u petak će biti uručeno 4.000 knjiga koje su čitaoci iz cele Srbije prikupili i još 1.000 knjiga koje je Laguna odvojila posle Noći knjige održane u junu. 

Humanitarna akcija organizovana na nivou cele Srbije trajaće i dalje, sve dok oštećene biblioteke ne budu u potpunosti opremljene. 

Još jednom molimo naše drage čitaoce da se uključe u akciju i svojim knjigama pomognu bibliotekama da ponovo ožive. Kutije će i dalje biti postavljene u svim knjižarama Delfi i Laguninom klubu čitalaca u Resavskoj ulici.