-
Poslednjih 5 pesama
- Oliver Dragojević - Neka Se Drugi Raduju
- Sergej Ćetković - 1000 razloga
- Denis & Denis - Soba 23
- Vlado Georgiev - Zivim da te nadjem
- Goca Tržan - Stoperka
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Kokos kuglof
Ako volite brze i mirisne kolače, ovaj jednostavan kokos kuglof biće vaš novi omiljeni desert za hladnije dane...
Kolač sa tikvicama i maslinama
Ako volite ukuse Mediterana i jela koja se brzo spremaju, ovaj slani kolač sa tikvicama, fetom i maslinama biće pravo otkriće za vas.
-
Zdravlje
Kako ostati budan bez kafe? Pet namirnica koje prirodno daju snagu
Hrana je gorivo za telo i um, ali ne deluje svaka isto: dok one bogate šećerom izazivaju brzi skok i još brži pad energije, postoje namirnice koje pružaju postojan osećaj budnosti i snage. Neke od njih sadrže blagu dozu kofeina uz dodatne hranljive koristi, dok druge telu obezbeđuju prirodnu energiju i pomažu ćelijama da je efikasnije koriste.
Ovo su poruke koje vam telo šalje kada nema dovoljno proteina
Najmanje 10% dnevnog unosa kalorija trebalo bi da potiče iz proteina.
-
Putovanja
Mala baltička zemlja nadmašila Portugal i Grčku po gostoprimstvu
Kada planirate svoje sledeće evropsko putovanje, šta vam prvo pada na pamet? Spektakularne obale, povoljna i ukusna hrana, ulice sa kaldrmom prepune galerija i vinskih barova? Sve su to odlični razlozi za put, ali ima nešto još lepše, osećaj dobrodošlice. Jer, budimo iskreni, ništa ne može da se meri s onim trenutkom kad zalutate u usku uličicu, uđete u mali bar i završite večer u razgovoru s meštanima do zatvaranja.
Najlepši evropski grad za posetu ove godine - mediteranski dragulj koji je osvojio sve
Pariz, Berlin i Prag su već dobro poznate destinacije, ali prema izboru čitalaca magazina Condé Nast Traveller, najbolji grad za posetu u Evropi 2025. godine je - Valeta, glavni grad Malte.
-
Preporučujemo
Zaboravite usisivač: Stari kineski trik za savršeno čiste podove
I pored redovnog čišćenja i korišćenja savremenih sredstava, sitne čestice prašine brzo se ponovo skupljaju na raznim površinama u domu. Zbog toga se mnogi oslanjaju na jednu staru, ali izuzetno delotvornu tehniku čišćenja – tradicionalni kineski način mokrog brisanja podova.
Da li je bezbedno jesti smrznutu hranu kojoj je istekao rok?
Pitanje koliko dugo smrznuta hrana ostaje bezbedna za konzumaciju često zbunjuje mnoge. Dr Deina Figure nedavno je u videu na Instagramu objasnila šta zapravo znači kada u zamrzivaču pronađemo namirnice kojima je istekao rok.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.35 117.17 117.99 CHF 124.72 125.60 126.47 USD 100.52 101.23 101.93
-
SVEČANA PREMIJERA FILMA "BAUK" ZAKAZANA ZA 1. OKTOBAR!
Novi film reditelja i scenariste Gorana Radovanovića "Bauk" premijerno će biti prikazan pred domaćom bioskopskom publikom 1. oktobra, u mts Dvorani, a za prvu, svečanu projekciju, već se od sada mogu pronaći karte na blagajni bioskopa.
12-09-2024 | 11:46 | Autor/Izvor: Naxi media, MegaComFilm PR
Foto: youtube printscreen
Osmišljena kao antiratna drama, smeštena u proleće 1999. godine, u vreme bombardovanja ovih prostora, "Bauk" prema rečima reditelja sublimira na neki način naš kolektivni strah, ali i duh našeg kolektivnog otpora tadašnjem zlu.
Na ideju da snimi film čija se radnja dešava tokom NATO bombardovanja, reditelj je došao na osnovu ličnih iskustava, biografskih detalja njemu bliskih ljudi i uz pomoć literature, a inspiracija za naslov filma proistekla je iz istoimene pesme Johana Volfganga Getea: "Reč je o divnom prevodu Alekse Šantića pesme nemačkog ili evropskog romantizma, i govori o ocu i sinu, odnosno dečijem strahu.“
Film prikazuje jednu intimnu priču o odrastanju, gde osmogodišnji dečak Sava sa svojom majkom prolazi strahote bombardovanja pokušavajući da zadrži svoj neiskvareni, dečiji pogled na svet!
Glavne muške uloge u filmu poverene su Vojinu Ćetkoviću u ulozi sveštenika i Milošu Bikoviću kao Savinom ocu, a kako reditelj navodi, bez dileme se odlučio za trenutno dva najbolja srpska filmska glumca. Uloga dečaka Save pripala je mladom Jakši Prpiću: "Uvek je problem naći dete za glavnu ulogu! Tako je bilo u Enklavi gde sam imao dva dečaka u naslovnim ulogama. Rediteljsko iskustvo iz Enklave mi je pomoglo u odabiru izuzetno talentovanog dečaka koji se zove Jakša Prpić!"
Novost u srpskom filmu je Sara Klimoska, mlada makedonska glumica koja povodom beogradske premijere filma kaže da joj je bila ogromna čast da igra u filmu Bauk : "Kao i odgovornost, da budem deo filma koji govori o kolektivnom stradanju srpskog naroda. Ipak, Bauk je za mene poetska priča kroz koju, preko Savinih očiju, doživljavamo taj mračni svet. Imala sam zaista tešku i izazovnu ulogu da odigram lik majke, ali tu mi je moj mladi kolega Jakša Prpić pomogao svojom posvećenošću, ljubavlju i neverovatnom zrelošću."
Film je od 3. oktobra u redovnoj bioskopskoj distribuciji.
Za premijeru filma karte se mogu kupiti online, putem sajta mts Dvorane -
Pročitajte i...
Premijera filma „Hajduk u Beogradu“ zakazana za 11. novembar u MTS dvorani
Svečana premijera filma „Hajduk u Beogradu“ reditelja Milana Todorovića, snimljenog prema kultnoj knjizi Gradimira Stojkovića zakazana je za 11. novembar u mts Dvorani, s početkom od 19:30h.
Film "Lopov s krova" (Roofman) - u bioskopima od 9. oktobra
Uzbudljiva i napeta filmska priča, inspirisana neobičnim događajima i još neobičnijim čovekom, „LOPOV S KROVA“ (ROOFMAN) od četvrtka 9. oktobra prikazivaće se na redovnom repertoaru naših bioksopa.
Film o grupi HAUSTOR od 02. oktobra u CineStar bioskopima u Srbiji
Dugometražni dokumentarni film o čuvenoj grupi Haustor, „Treći svijet“, od 2. oktobra 2025. prikazuje se u CineStar bioskopima u Srbiji (Beograd, Novi Sad, Pančevo, Zrenjanin).
Film o rok legendi: Deliver Me From Nowhere od 23. oktobra u bioskopima
Sinoć je na 63. Filmskom festivalu u Njujorku premijerno prikazan filmu o legendarnom Brusu Springstinu, a projekciji su prisustvovali autori i glumačka ekipa filma, te su se pored samog Springstina, našli i Džerei Alen Vajt koji i tumači legendarnog muzičara, Džeremi Strong, Stiven Grejam, reditelj Skot Kuper i drugi.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: