-
Poslednjih 5 pesama
- Vlado Georgiev - Navika
- Prljavo Kazalište - Ako tražiš nekoga
- Djordje Balašević - Pa dobro gde si ti
- Kemal Monteno - Duso Moja
- Doris Dragović - Krivi ljudi
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Palenta sa semenkama
Ako ste ljubitelj palente sa sirom ili pavlakom možda ćete poželeti da isprobate nešto novo i drugačije... Ako, ipak niste ljubitelj ove vrste obroka ovaj recept može prijatno da vas iznenadi.
Krompir sa slaninom i belim lukom
Pripremite danas zapečeni mladi krompir sa belim lukom i slaninom. Ovo je pravo prolećno jelo koje će uz zelenu salatu i mladi luk biti još ukusnije, a mnoge će vratiti u detinjstvo.
-
Zdravlje
Efekti nedostatka sna na telo!
Nedovoljno sna iscrpljuje mentalne sposobnosti i ugrožava fizičko zdravlje. Nauka je povezala hroničan nedostatak sna sa brojnim zdravstvenim problemima – od gojenja do oslabljenog imunog sistema. Ako ste ikada proveli noć prevrćući se u krevetu, znate kako ćete se osećati sutradan: umorno, razdražljivo i dezorijentisano. Ali, redovno uskraćivanje preporučenih 7 do 9 sati sna ima mnogo ozbiljnije posledice od pukog jutarnjeg umora.
Devet napitaka koje treba da izbegavate ako vodite računa o zdravlju
Neka pića koji mnogi od nas svakodnevno kozumiraju predstavljaju rizik za zdravlje. Možda smatramo da su neka zdravija i bolja opcija od gaziranih pića, ali neki podaci govore suprotno.
-
Putovanja
Ovaj gradić proglašen je najlepšim priobalnim mestom na svetu!
Prestižni magazin Architectural Digest sastavio je listu najlepših priobalnih gradova sveta, a na samom vrhu našao se Camogli, slikoviti gradić na severozapadu Italije, nadomak Đenove.
Najdinamičniji gradovi sveta: London opet na vrhu, a evo ko ga prati!
Redakcija magazina Time Out donosi pregled najuspešnijih urbanih sredina na osnovu opsežnog istraživanja IESE Cities in Motion indeksa.
-
Preporučujemo
Koje su to najčešće greške koje pravimo kad peremo veš u veš mašini?
Iako pranje veša deluje kao rutinska aktivnost, mnogi od nas prave uobičajene greške koje utiču na miris, dugotrajnost i izgled odeće. Jedna od najčešćih zabluda ogleda se u korišćenju previše omekšivača ili deterdženta, kao i u pogrešnom izboru temperature pranja.
Pet biljaka za prelepo prolećno dvorište bez mnogo održavanja
Proleće je pravo vreme da udahnete novi život svom dvorištu – bilo da raspolažete prostranim vrtom ili malim zelenim kutkom. Sadnja biljaka koje ne zahtevaju previše nege odličan je način da oplemenite prostor bez dodatnog opterećenja. Donosimo vam pet idealnih biljaka koje će uneti boju, miris i eleganciju u vaše dvorište, a pritom ne traže mnogo pažnje.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.37 117.19 118.01 CHF 124.22 125.10 125.97 USD 102.31 103.04 103.76
-
Sokoj prihvatio predloge RAB Srbija
Godinu dana nakon što je Udruženje radio-stanica RAB Srbije pokrenulo inicijativu za otpočinjanje pregovora sa Sokojem, postignut je dogovor o dodatnim popustima na minimalne tarife koje radio-stanice i lokalne televizije plaćaju tom udruženju.
04-10-2019 | 18:43 | Autor/Izvor: Naxi media
Foto: Bigstockphoto/ Ksander
Predsednica Udruženja radio-stanica RAB Srbija Maja Rakovic, koja je i zamenica predsednika Odbora Grupacije radiodifuzije Privredne komore Srbije pri Udruženju za kreativnu industriju izrazila je zadovoljstvo što je na sastanku u Privrednoj komori Srbije postignut dogovor i zhvalila je članovima Odbora Grupacije za radiodifuziju i SOKOJ-a što su prihvatili poziv RAB-a i uvideli da su mali emiteri u teškom položaju.
- Na prošlogodišnjim Jesenjim Radio-danima RAB-a, na kojima su prisustvovali i predstvanici SOKOJ-a, pokrenuta je inicijativa o popustima na minimalnu nadoknadu koje radio i televizijske stanice plaćaju tom udruženju. Minimalna naknada za radio emitovanje muzičkih dela, kao najniži iznos naknade za korišćenje repertoara, obračunava se prema broju stanovnika u servisnoj zoni pokrivenosti a sada će ona biti na mesečnom nivou umanjena za dogovorene procente popusta, uz zadržavanje dosadašnjeg popusta od 50 odsto onima koji redovno izmiruju svoje obaveze. Zahvaljujem Grupaciji za radiodifuziju pri Privrednoj komori Srbije i SOKOJ-u što su uvideli da su mali emiteri u nezavidnom finansijskom položaju, jer će oni ubuduće mesečnu tarifu SOKOJ-u plaćati manje – izjavila je Maja Rakovic i dodala da je ovo veliki uspeh RAB-a.
Sokoj je, takođe, prihvatio i RAB-ov predlog za detaljniju tabelu naplate naknade koja je sada srazmernija broju stanovnika gde se emituje radio i televizijski program.
Udruženje radio-stanica RAB Srbija, koje okuplja preko 150 članica, u zvanične pregovore sa Sokojem uključilo je i Odbor Grupacije radiodifuzije, u čijem su sastavu svi nacionalni televizijski i radio-emiteri i jedan broj regionalnih i lokalnih televizijskih i radio stanica, kao jedino reprezentativno telo u zemlji. -
Pročitajte i...
Održana konferencija za novinare uoči Beogradskog proleća
Za prestižne nagrade festivala „Beogradsko proleće“ koje će biti održano 24. aprila u 20 časova u mts Dvorani i ove godine takmičiće se 18 izvođača, kako afirmisanih, tako i neafirmisanih sa kompozicijama koje do sada nisu objavljene. Tako će prestižni festival, ove godine svojim pesmama obogatiti: Dado Topić, Boris Režak, Milan Bujaković, Sandi Cenov, Marko Vukes, Neno Murić, Nataša Mihajlović, Famos, Bojan Marović, Đole Boem, Ana Petan, Nikola Borković , David Temelkov, Lena Kovačević, Lorenca Lola, Oliver Kostić, Anđela Nestorović, Emil Fetahović.
Objavljena imena 18 učesnika Beogradskog proleća!
Od sinoć su poznata imena 18 izvođača koji će učestvovati u takmičarskom delu prestižnog festivala Beogradsko proleće, koji se od obnavljanja 2022. godine, već četvrti put održava u organizaciji mts Dvorane i uz strateško partnerstvo Televizije Blic i Naxi radija.
RAB SRBIJA proslavio 16 godina postojanja
Dodelom godišnjih nagrada i priznanja, Udruženje radio stanica RAB SRBIJA proslavilo je svoj 16. rođendan i Svetski dan radija.
Svetski dan radija 2025: Glas koji povezuje svet
Svake godine, 13. februara, obeležava se Svetski dan radija, a ovogodišnja tema koju je UNESCO odabrao je "Radio i klimatske promene". Ovaj medij, koji ulazi u svoj drugi vek postojanja, ostaje jedan od najpouzdanijih i najdostupnijih izvora informacija širom sveta.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: