-
Poslednjih 5 pesama
- Nina Badrić - Moji Ljudi
- Bajaga - S' Druge Strane Jastuka
- Kiki Lesendrić - Noc Kao Iz Sna
- Oliver Dragojević - Sto To Bijese Ljubav
- Zdravko Čolić - Niceg Nije Bilo Izmedju Nas
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Kokos kuglice sa malinama
Recept je toliko jednostavan, pa ove kuglice uvek možete pripremati sa decom i prijateljima...
Krem čorba od kukuruza
Ne baš popularna čorba, može lako da postane zvezda vaše trpeze, ako ranije niste imali priliku da je probate...
-
Zdravlje
Dijetetičari tvrde da je ovo najbolje voće za zdravlje creva
Iako papaja nije među najpopularnijim voćkama u našoj zemlji, može se pronaći u bolje snabdevenim marketima i zaista vredi uvrstiti je u ishranu, posebno ako vodite računa o zdravlju creva. Zdravlje organa za varenje danas je jedna od najvažnijih tema u oblasti ishrane, i to s razlogom: ono utiče na mnoge aspekte opšteg zdravlja, od varenja, preko imuniteta, do raspoloženja. Zato nutricionisti sve češće ističu značaj konzumiranja voća, koje obiluje vlaknima, enzimima i korisnim mikronutrijentima.
Letnja iscrpljenost zaista postoji, a evo kako da povratite energiju prema savetima lekara!
Osećate se umorno i bezvoljno? Niste jedini, jer istina je da visoke temperature zaista mogu da vas iscrpe. Taj osećaj ima i ime: letnja iscrpljenost. Prema rečima dr Roberta Klaflina, lekara opšte prakse i sportske medicine iz Arizone, uzrok ove pojave je kombinacija fizioloških reakcija i životnih navika.
-
-
Putovanja
Pet najboljih gradova za digitalne nomade u 2025. godini
Život digitalnog nomada može biti izuzetno ispunjavajući, naravno, ako se pravilno organizuje. Prava i etička opcija smeštaja, fleksibilni radni prostori, prilika da se izgradi nova zajednica i sloboda da se svet istražuje sopstvenim tempom i sve to čini ovaj stil života sve privlačnijim.
Najpotcenjenija ostrva Evrope: Nova lista otkriva skrivena blaga
Meki pesak, tirkizno more i gotovo bez turista? Zvuči savršeno. Planiranje odmora na ostrvu može da bude izazov kada svi hrle na ista, preterano posećena mesta. Rezultat su viši troškovi putovanja, gužve i dugi redovi, a onda san o mirnoj izolaciji polako nestaje.Ipak, ponekad je lepo makar na kratko živeti u iluziji da imate svoje malo ostrvsko utočište.
-
Preporučujemo
Koliko dugo možemo da čuvamo jaja u frižideru?
Jaja su sigurno jedna od najvažnijih namirnica u ljudskoh ishrani. Ako niste vegan i nemate određene zdravstvene tegobe, verovatno uvek imate jaja u frižideru, čak i kada vam sve drugo nestane...
Koliko dugo sveža piletina može da stoji u frižideru?
Piletina je jedna od najzastupljenijih namirnica u domaćinstvima, hranljiva je, zdrava i laka za pripremu. Ipak, zbog rizika od bakterijske kontaminacije, važno je čuvati ga na odgovarajući način.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.36 117.18 118.00 CHF 123.27 124.14 125.01 USD 99.37 100.07 100.78
-
Slobodan Trkulja 30. maja u Kombank dvorani
Slobodan Trkulja, priznati umetnik i inovator zvučnih tradicija, koji sa svojim sastavom „Balkanopolis“ oplemenjuje globalnu muzičku scenu modernom tradicijom Balkana, konačno će, u skladu sa primenama svih epidemioloških mera, nastupiti u Kombank dvorani. „Bal pod maskama“ kako Trkulja voli da nazove ovaj koncert, će se održati za 500 ljudi koji će morati da nose maske i da sede sa razmakom.
14-05-2021 | 14:07 | Autor/Izvor: Naxi media-Slobodan Trkulja i Balkanopolis PR
Foto: Naxi media, Željka Dimić
„Ovaj koncert će zaista biti BAL POD MASKAMA i biće organizovan uz striktne mere kojih će svi morati da se pridržavaju. Raspored sedenja je takav da će svih 500 posetilaca biti dovoljno udaljeni jedni od drugih i svi će morati da nose maske! Ko bude skinuo masku za vreme koncerta moraće da napusti dvoranu. Ko smarta da ne može da se toga pridržava ne treba da dolazi. Oni koji mogu i žele – dobiće 100 minuta energičnog muzičkog programa koji jedva čekamo da izvedemo. Prošlo je godinu i tri meseca od našeg poslednjeg koncerta, akumuliralo se mnogo energije u nama. Ovakav koncert je jedini bezbedan način da vratimo umetnost u naše živote i da budemo maksimalno odgovorni. Brinemo o vama i znamo da ćete i vi brinuti o sebi i drugima. Radujemo se što ćemo vam svirati i jedva čekam da vas vidim pa makar i maskirane", izjavio je Trkulja.
Podjednako hvaljen od publike i od svetske kritike,Trkulja je kao solista sarađivao sa svetskim umetnicima poput Marize, Dalarasa, Olete Adams, Josipe Lisac, sa proslavljenim, holandskim Metropol orkestrom, te vrhunskim džez i filharmonijskim orkestrima. Pamte se njegovi nastupi u Kini, gde uživa veliku popularnost, posebno pred 30 000 posetilaca u okviru EXPO izložbe u Šangaju. Potom na BBC-u i Eurovizije gde je njegove nastup pratio auditorijum od preko 100 miliona gledalaca; do nedavnog nastupa Balkanopolisa u novogodišnjem programu u Kini gde ih je gledala neverovatna milijarda gledalaca! Jedan je od ambasadora za kulturnu saradnju Srbije i Kine i kreativni ambasador Srbije.
Ukoliko želite da uživate u tradicionalnom zvuku Srbije i Balkana, protkano rok i džez muzikom, pravoslavnom pojanju, uz gajde, tambure, kavale, gitare i bubnjeve, karte možete nabaviti na blagajni Kombank dvorane i na svim prodajnim mestima tickets-a. Karte kupljene za 15. mart važe i za novi datum.
-
Pročitajte i...
Završen Kineski festival svetla
Kineski festival svetla, koji je i ove godine doneo radost i šarenilo Novom Sadu i Beogradu završen je 5. februara. Tradicionalno već petu godinu zaredom obeležena je proslava kineske Nove godine u Srbiji, na inicijativu našeg umetnika Slobodana Trkulje. U momentu kada smo u Srbiji dočekali kinesku Novu godinu uz svetleće lampione, Trkulja, koji već godinama radi na kulturnoj razmeni Kine i Srbije, nastupio je u najgledanijem šou na planeti, na gali Prolećnog Festivala na kineskoj televiziji CCTV, koji je uživo i putem interneta pogledan preko 11 milijardi puta i time oborio sve rekorde! Predstavio je Srbiju pesmom “Tamo Daleko” u pratnji kineske i svetske pijanističke zvezde, slavnog Lang Langa.
Kineski festival svetla kreće 21. januara
Kineski festival svetla će ponovo zasijati i obradovati mnogu decu, ali i odrasle. U Limanski park u Novom Sadu i na Sava Promenadu ispred Galerije u Beogradu od 21. januara do 5. februara stižu svetlosni lampioni kojima se tradicionalno već petu godinu zaredom obeležava proslava Kineske Nove godine u Srbiji, na inicijativu umetnika Slobodana Trkulje, navodi se u saopštenju.
Nina Badrić: U ime ljubavi 14. februara u mts Dvorani
Nina Badrić, jedna od najcenjenijih pevačica u regionu, pevaće Beograđanima za Dan zaljubljenih. Poznata umetnica, koja ima tri decenije dugu karijeru, nastupiće 14. februara prvi put u mts Dvorani koncertom koji nosi naziv U ime ljubavi.
Otvoren Kineski festival svetla
Četvrti po redu “Kineski festival svetla” u organizaciji “Balkanopolis centra za modernu tradiciju”, pod generalnim pokroviteljstvom Vlade Republike Srbije, uz pokroviteljstvo grada Beograda i podršku ambasade Narodne Republike Kine u Srbiji, otvoren je juče na Sava Promenadi ispred Galerije u Belgrade Waterfront-u. U 17:00 sati po beogradskom, a u ponoć po pekinškom vremenu, vatrometom za pamćenje, obeležen je doček kineske Nove godine. Otvaranju su prisustvovali pomoćnik ministarke za kulturu i informisanje Stanko Blagojević, gradonačelnik Beograda Zoran Radojičić, minister savetnik iz ambasade NR Kine Tian Yishu , Bojan Lalić Institut Pojas i put u Beogradu, i naravno inicijator i osnivač festival, umetnik Slobodan Trkulja.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: