-
Poslednjih 5 pesama
- Divlji Andjeli - Voli Te Tvoja Zver
- Oliver Dragojević - Pred tvojim vratima
- Laki Pingvini - Šizika
- Djavoli - Suncan dan
- Tony Cetinski - Krik
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Pljeskavice od pasulja
Ako vam je možda dosadilo meso i žudite za nekim novim ukusima ovo je sjajna opcija za letnji ručak koji je ujedno i pun proteina.
Dijetalna kupus čorba
Ova čorba je bez mesa, mlečnih proizvoda i glutena – pa je kao takva pogodna za post, detoks ili dijetalne režime. Može se jesti gotovo u neograničenim količinama tokom dana, pa bez obzira na to da li držite dijetu ili ne, preporučuje se kao lagani obrok u toku letnjih dana...
-
Zdravlje
Kako visoke temperature i vlažnost vazduha utiču na krvni pritisak i srce?
Vremenske prilike mogu igrati značajnu ulogu u pogoršanju određenih zdravstvenih stanja. Visoke temperature i velika vlažnost vazduha posebno su rizični za osobe sa povišenim krvnim pritiskom i srčanim oboljenjima.
Upozorenje stručnjaka: Hrana sa najvećim rizikom od bakterije E. coli
Stručnjaci za bezbednost hrane otkrivaju koje proizvode treba izbegavati u prodavnici kako biste smanjili rizik od bolesti prenosivih hranom.
-
-
Putovanja
Šta sve vredi videti i doživeti u Firenci? 25 predloga iz prve ruke
Novinari prestižnog magazina Travel + Leisure zanimalo je kako najbolje doživeti Firencu, a odgovore su potražili kod onih koji ovaj grad najbolje poznaju - lokalaca. Od remek-dela renesanse do radionica za pravljenje paste i neodoljivog gelata, evo šta stanovnici ovog neverovatnog grada preporučuju da nikako ne propustite prilikom posete toskanskoj prestonici.
Najbolje niskobudžetne avio-kompanije u 2025. godini!
Putovanje s ograničenim budžetom ne mora da znači i odricanje od kvaliteta - a najnovija rang-lista Svetskih avio-nagrada (World Airline Awards) pokazuje koje niskobudžetne kompanije pružaju najbolju uslugu u 2025. godini.
-
Preporučujemo
Kako da limun ostane svež i do mesec dana? Ovi trikovi zaista funkcionišu!
Limun nije voće koje se kvari preko noći, ali ako se drži na sobnoj temperaturi, obično traje oko nedelju dana. I dok se i dalje može iskoristiti za čišćenje kada počne da omekšava, postoji mnogo jednostavniji način da mu produžite svežinu - i to bez mnogo muke.
Trikovi za čišćenje pločica u kupatilu: Dva proizvoda nikako ne treba da koristite!
Molly Woodward-Moor, poznata je na društvenim mrežama kao" ekspert za čišćenje" jer već godinama deli isprobane savete i trikove. Sada je podelila neke savete za čišćenje pločica u toaletu, a i potvrdila da postoje proizvodi koje bi svakako trebalo da izbegavamo pri čišćenju.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.39 117.21 118.03 CHF 123.58 124.45 125.33 USD 100.96 101.68 102.39
-
Sjajni saveti uz koje će vam kuća uvek imati lep miris
Da bi boravak u domu bio prijatan nije dovoljno samo da on bude čist i lepo opremljen, već je veoma važno da ima prijatan miris.
21-05-2024 | 10:31 | Autor/Izvor: Naxi media
Foto: Bigstock, Mariia Boiko
Ponekad je jako teško da postignete da dom dobro miriše, ali stručnjak iz kompanije za čišćenje kuće podelio je nekoliko saveta koji bi mogli da vam olakšaju posao, piše Real Simple.
Uklonite vlaguTo je glavni uzrok neprijatnih mirisa u domaćinstvu. Razmislite o korišćenju posebnog aparata da biste testirali nivo vlažnosti u svakoj prostoriji, a ako otkrijete prostoriju sa vlažnošću iznad 60 procenata, možda ćete želeti da koristite odvlaživač. Ako živite u oblasti sa vlažnom klimom, izbegavajte tepihe koji se šire po prostoriji jer mogu da zarobe vlagu, posebno u delovima kao što su kupatilo i kuhinja. Takođe, pazite na mikro-izvore vlage kao što su sunđeri i peškiri. Menjajte sunđere najmanje svake jedne do dve nedelje i uverite se da su oprani peškiri potpuno suvi pre nego što ih odložite ili okačite u kupatilu.
Čistite određene predmete češće
Mesta kao što su kante za otpatke, kreveti za kućne ljubimce i korpe za pelene su mesta koja emituju neprijatne mirise, a što više vremena provodimo u prostoru sa njima, manje ih osećamo, kaže stručnjak. Zbog toga je važno redovno pranje kreveta za kućne ljubimce i čišćenje unutrašnjosti kutije za otpatke najmanje jednom mesečno.Očistite frižider
Prvi korak je da bacite sve što je isteklo. Stručnjak kaže da su najgori ostaci hrane oni koji su gurnuti u zadnji deo frižidera i zaboravljeni. Uradite popis svog frižidera najmanje jednom mesečno da biste bili sigurni da je sve sveže. Zatim dobro izribajte unutrašnjost frižidera. Izvucite police i fioke i potopite ih u vrelu vodu sa sapunom. Obrišite unutrašnjost frižidera mešavinom vrele vode i belog sirćeta sa jednom kapi deterdženta za sudove. Za ispiranje koristite vlažnu krpu.Očistite meke površine
Tepisi, jastuci, presvlake, posteljina i prekrivači su magneti za neprijatne mirise. Kada nešto prospete po tepihu, odmah ga očistite, jer bakterije koje dospeju u tkaninu tepiha mogu izazvati loš miris. Takođe je dobra ideja da redovno usisavate tepihe i čistite ih onoliko puta koliko je preporučeno. Stručnjak preporučuje profesionalno, parno čišćenje presvlake i tepiha jednom godišnje, a što se tiče jastuka i čaršava, pogledajte etikete na njima i proverite da li možete da ih stavite u veš mašinu.
Otvorite prozore
To je najlakši način da unesete svežinu, kaže stručnjak, posebno ako imate dugotrajne mirise od kuvanja ili dugotrajnog renoviranja kuće. Ako je moguće, otvorite prozore na nekoliko strana vašeg doma da biste napravili promaju.
Pronađite suptilne načine da unesete miris u svoj dom
Na primer, možete pomešati 1/2 šolje belog sirćeta, 1/2 šolje alkohola, 1 kašičicu kukuruznog skroba i 20 kapi vašeg omiljenog ulja u maloj bočici sa raspršivačem. Dobro protresite pre svake upotrebe i poprskajte ga na odeću ili presvlake, ali proverite da li je odeća potpuno suva pre nego što je odložite u orman. Možete probati kesice sode bikarbone, tako što ćete malu vrećicu napuniti sodom bikarbonom, dodati oko pet kapi eteričnog ulja i zavezati, pa stavite u fioku ili gde god postoji neprijatan miris.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: