Šimpanze napravile merdevine i pobegle iz zoološkog vrta
U zoološkom vrtu u Kanzas Sitiju sedam šimpanzi se dosetilo da napravi improvizovane merdevine od drveta i pobegne iz svog kaveza, prenosi Reuters.
02-06-2015
|12:25
U zoološkom vrtu u Kanzas Sitiju sedam šimpanzi se dosetilo da napravi improvizovane merdevine od drveta i pobegne iz svog kaveza, prenosi Reuters.
Autor/izvor: Naxi media
Datum objave: 14.4.2014. - 11:05:00
(Foto:bionews-tx)
- Jedna od šimpanzi je najverovatnije otkinutu granu naslonila uz zid staništa i potom pozvala druge majmune da joj se pridruže, objašnjava direktor zoološkog vrta Rendi Visthof.
On je dodao i da odbegle životinje nisu imale kontakta s posetiocima zoološkog vrta, jer su "pobegle" u područje rezervirano za čuvare.
Čuvari vrta su odbegle šimpanze namamili hranom i na taj način ih naveli da se vrate u svoje zatvoreno stanište.
Visthof je rekao da osoblje zoološkog vrta redovno proverava stabla u delu sa šimpanzama, ali u ovom slučaju životinji se namestilo da je grana bila na zgodnom mestu.
- Šimpanze su mnogo jače od ljudi i veoma su pametne, kaže Visthof.
U ovom zoo vrtu ukupno se nalazi 12 šimpanzi koje su bile zatvorene nakon ovog incidenta, a odbegle su bile na slobodi oko sat vremena.