-
Poslednjih 5 pesama
- EKV - Krug
- Oliver Dragojević - Moj Lipi Andjele
- Gibonni - Kad sam nasamo s njom
- Oliver Mandić - Smejem Se A Plakao Bih
- Neno Belan - Rijeka snova
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Mekane kiflice sa kremom
Da li postoji neko ko ne voli kiflice sa kremom? Ako ih ranije niste pripremali, imajte na umu da je ovaj recept veoma jednostavan i da je teško da pogrešite sa njim.
Teleći gulaš sa paprikom
Recept za prave gurmane i ljubitelje kuvanih jela. Paprika ovom jelu daje posebnu aromu i sigurno će vam prijati u ovom periodu kada se lagano opraštamo od letnjih dana i ulazimo u jesen...
-
Zdravlje
Šta uzrokuje tamne podočnjake i kako ih ublažiti?
Tamni kolutovi ispod očiju (poznati i kao periorbitalna hiperpigmentacija) mogu se pojaviti iz više razloga - genetike, alergija, umora, dehidratacije i drugih faktora. Mada nisu opasni po zdravlje, mogu uticati na samopouzdanje. Postoje kućni i medicinski tretmani koji mogu pomoći u ublažavanju njihovog izgleda.
Da li je bundeva voće ili povrće i koliko je zapravo zdrava?
Večita dilema: da li je bundeva povrće? Ali ima semenke, pa znači da je voće? A da li se bundeva razlikuje od tikve ili tikvice? Dok provodite sate pripremajući pitu ili čorbu od bundeve, ovakva pitanja lako mogu da vam padnu na pamet...
-
Putovanja
Evropska prestonica sa najlepšim kruzer lukama na svetu
U poređenju desetina glavnih kruzer luka širom sveta, osiguravajuća kompanija AllClear je samo jednoj dodelila savršenih 100 poena - možete li pogoditi koja?
Jesenji šarm Pariza: Idealan period da posetite ovaj grad
Pariz je predivan u svako doba godine, ali tokom jeseni njegov šarm posebno dolazi do izražaja. Šetnje kroz zlatno lišće, miris kiše i toplih kroasana stvaraju neponovljivu atmosferu koja ovu sezonu čini nezaboravnom. Iskoristitite zato ovaj period i posetite grad koji će vas opčiniti svojom neverovatnom energijom.
-
Preporučujemo
Najlakši način da očistite peglu
Ako koristite peglu na paru, neophodno je da vodite računa, jer neadekvatna upotreba i izbegavanje čišćenja mogu da dovedu do pojave kamenca, buđi i oštećenja ploče.
Naučite da perete veš kao profesionalac i očuvate odeću!
Kažu da su pravila tu da bi se kršila, ali to nikako ne važi za pranje veša. Jedna pogrešna odluka može uništiti vašu omiljenu majicu ili pantalone zauvek. Kako da garderoba što duže ostane sveža i očuvana? Pratite jednostavna pravila...
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.36 117.18 118.00 CHF 124.70 125.58 126.46 USD 98.64 99.34 100.03
-
Serijal “DŽON F. KENEDI:JEDAN DAN U AMERICI” na kanalu NATIONAL GEOGRAPHIC
Povodom 60. godišnjice atentata na predsednika SAD Džona F.Kenedija, kanal NATIONAL GEOGRAPHIC emituje još jedno izdanje serijala “Jedan dan u Americi”, nagrađenog Emijem. Nova mini-serija nosi naziv “Džon F. Kenedi: Jedan dan u Americi”.
01-11-2023 | 16:32 | Autor/Izvor: Naxi media, Disney- National geographic
Foto: Disney, National geographic
Serijal produkcijske kuće “72 Films” Dejvida Glovera će biti emitovan 5. i 6. novembra od 22.00 i pružiće priliku gledaocima da čuju izjave nekih od poslednjih preživelih svedoka događaja 22. novembra 1963 – ističe Tom Mekdonald, izvršni potpredsednik dokumentarnog sadržaja kompanije NATIONAL GEOGRAPHIC.
U realnom vremenu prikazaće ne samo dan atentata, već i 21. novembar kada je predsednik stigao u Dalas, 24. novembar, kada je Osvald upucan, i sahranu Džona F. Kenedija 25. novembra.
Serijal je realizovan u saradnji sa “Muzejom na šestom spratu” otvorenim u bivšem Teksaškom skladištu školskih udžbenika odakle je Li Harvi Osvald tekobne 1963. pucao na predsednika Kenedija.
Produkcija “Jedan dan u Americi” dobila je ekskluzivno pravo da kolorizuje arhivske crno-bele snimke, dopunjene izjavama malobrojnih svedoka koji su još živi. Serijal tako razvija složenu analizu događaja tog sudbonosnog dana koji je zauvek promenio Ameriku.
Snimci koji su deo serijala prikazuju Lija Harvija Osvalda u policijskom pritvoru i trenutak ranjavanja tokom premeštanja u okružni zatvor. Među ljudima koji će podeliti svoje emotivne priče u ovom dokumentarcu je i Pegi Simpson, jedina novinarka “Asošijeted presa” u Teksasu 1963. godine, koja je bila svedok Osvaldovog ubistva. Tu su i Rasti Robins, policajac iz Dalasa koji je poznavao Džeka Rubija, čoveka koji je ubio Osvalda, i Bil Merser, lokalni novinar radio- stanice “KRLD” koji je osumnjičenom Osvaldu saopštio da je optužen za ubistvo predsednika.
Gledaoci će imati priliku da pogledaju i intervju sa Klintom Hilom, agentomameričke tajne službe, koji je bio deo bezbednosnog tima Džeki Kenedi, a koji je skočio na automobil u pokretu i pokušao da pomogne prvoj dami nakon što su ispaljeni hici. Tu su i agent tajne službe Pol Landis, koji je prvi put učestvovao u predsedničkoj povorci automobila tokom incidenta, Sid Dejvis, korespondent “Bele kuće” koji je prisustvovao proglašenju Lindona B. Džonsona za predsednika u avionu “Er fors van” ubrzo nakon atentata, zatim Buel Frejzijer, koji je odvezao Osvalda na posao na dan atentata, kao i prodavac cipela Džon Bruer, koji je pomogao policiji u pronalaženju Lija Harvija Osvalda.
Videćemo i svedočenje Rut Pejn, prijateljice Osvaldove supruge Marine koja je živela s njom u trenutku atentata, kao i jedinih preživelih civila koji su svedočili pucnjavi – Gejl i Bila Njumana.
U dokumentarcu će biti emitovani i audio snimci sa policijskog radija nastali 22. novembra 1963. dok su pripadnici policije tragali za atentatorom. Snimci uključuju i trenutak kada je policajac Džej D. Tipit upucan, kao i potragu u blizini Teksaškog pozorišta, tokom koje je Osvald uhapšen. Takođe, u svakoj epizodi prikazuju se snimci vesti koje su se emitovale uživo, a kojima se dočaravaju strah, konfuzija i tuga koji su preplavili državu nakon smrti predsednika Kenedija i policajca Tipita. -
Pročitajte i...
Najpoznatiji živi iluzionista na svetu vodi nas na neverovatno putovanje!
Najpoznatiji živi iluzionista na svetu vodi nas na uzbudljivo i neponovljivo putovanje koje pomera granice magije i ljudske izdržljivosti. Od poljupca sa kraljevskom kobrom do plesa smrti sa najotrovnijim škorpijama – pred vama su izazovi koji ostavljaju bez daha i brišu granicu između stvarnosti i iluzije.
Stiže nova sezona dokumentarnog serijala “Avionske nesreće”
Od 17. februara kanal NATIONAL GEOGRAPHIC vraća nas među oblake.Nova 24. sezona popularnog dokumentarnog serijala “Avionske nesreće” emitovaće se ponedeljkom u 22.00, a u nastavku nas očekuje 10 novih uzbudljivih jednočasovnih priča o uzrocima i posledicama avionskih nesreća.
Dokumentarni serijal „Cunami: Trka sa vremenom“ na kanalu National Geographic
Poslednja nedelja novembra na kanalu NATIONAL GEOGRAPHIC rezervisana je za ekskluzivni četvorodelni dokumentarni serijal „Cunami: Trka protiv vremena” koji će se emitovati u četvrtak i petak, 28. i 29. novembra od 22.00 (dve epizode).
Nova sezona dokumentarnog serijala “Avionske nesreće” na kanalu National Geographic
Dokumentarni serijal “Avionske nesreće”, premijerno će biti prikazan 26. februara na kanalu NATIONAL GEOGRAPHIC, a prva epozoda nas vodi sve do rajskih Havaja na čijem se nebu odvijao pravi pakao
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: