-
Poslednjih 5 pesama
- Toše Proeski - Vo kosi da ti spijem
- Željko Joksimović - Ljubavi
- Tap 011 - Sto dana u mesecu
- Parni Valjak - Sad Kad Znas
- Film - Ti zracis zrake kroz zrak
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Nudle sa pečurkama
Poslednjih godina nudle su postale popularne i u našoj zemlji, pa ako ste već postali ljubitelji isprobajte i ovaj lagani recept sa pečurkama...
Torta od čokolade i lešnika
Postoji nešto posebno u spoju lešnika i čokolade—topao, bogat ukus koji nikad ne dosadi. Ta kombinacija je klasična, a opet svaki put iznova oduševi, naročito kada se nađe u obliku sočne torte.
-
Zdravlje
Četiri napitka za zdravu i čistu jetru
Jetra je ključni organ koji održava zdravlje našeg tela eliminacijom toksina, obradom hranljivih materija i podrškom sistemu za varenje. Za pravilno funkcionisanje jetri je potrebna dovoljna količina vode, ali pored vode postoje i drugi napici koji prirodno podstiču detoksikaciju.
Da li nam ispijanje veće količine vode pomaže pri mršavljenju?
Sigurno ste već čuli brojne razloge zašto je voda dobra za vas, kao i da pomaže telu da izbaci otpadne materije, omogućava pravilno funkcionisanje ćelija, podmazuje i štiti zglobove i još mnogo toga. Ukratko: voda vas održava u životu i pokretu.
-
-
Putovanja
Posetite ove jeseni Prag!
Glavni grad Češke s ponosom nosi titulu jednog od najlepših evropskih gradova, a za to su zaslužni prelepa arhitektura i bajkovita atmosfera koja posebno dolazi do izražaja s prvim jesenjim danima.
Najskuplji i najpristupačniji gradovi u Evropi za kupovinu stana
Kupovina stana u Evropi postala je daleko manje pristupačna nego ranije, posebno u gradovima gde prosečne plate ne prate lokalne cene nekretnina, uz sve veći trošak života i inflaciju.
-
Preporučujemo
Pet mesta u domu koja bi trebalo osvežavati svake sezone
Nije iznenađenje da dizajneri enterijera obožavaju da unesu promene u svoj dom na početku svake nove sezone. Ipak, te promene ne bi trebalo da budu samo dekorativni potezi, već da imaju svrhu, objašnjava Dženifer Bakster, osnivačica studija Baxter Hill Interiors. „Sezonske promene treba da deluju promišljeno, a ne kao puka predstava. Najbolje su one koje zaista koristite, trebaju vam ili vas jednostavno raduju,“ kaže ona.
Kako da čuvamo osnovne kuhinjske namirnice da bi trajale duže?
Bilo da često pečete ili samo povremeno koristite sastojke poput brašna, šećera, kakaa i praška za pecivo, sigurno ste se nekada zapitali koliko dugo oni zapravo mogu da traju. Iako većina ima naznačen rok upotrebe, on često nije presudan, mnogo je važnije da ih pravilno skladištite, najbolje u hermetički zatvorenim posudama, na hladnom i suvom mestu.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.35 117.17 117.99 CHF 124.10 124.98 125.85 USD 99.83 100.53 101.23
-
Sedmi Zemun fest od 24. do 28. avgusta
Sedmi po redu, Zemun fest održaće se na tri lokacije u Zemunu od 24. do 28. avgusta.
22-08-2022 | 11:27 | Autor/Izvor: Naxi media-Zemun fest PR
Foto: Naxi media. Željka Dimić
Organizatori ovog festivala, koji spaja muziku i film, stare i mlade, Zemunce i one koji to nisu, ističu da su ponosni na činjenicu što će i ove godine sadržaj festivala nadmašiti sve predhodne:"Kada smo počinjali, bili smo mladi ljudi sa velikim idejama. Zemun fest je bio odgovor na nedostatak sadržaja u oblasti kulture i umetnosti, pre svega, filmske, koja je nestala zajedno sa privatizacijom i zatvaranjem bioskopa. Danas, skoro deset godina kasnije, Zemun fest je, zahvaljujući podršci institucija, opštine Zemun, grada Beograda i Ministarstva kulture i informisanja, nadmašio sva naša očekivanja i nadanja. Zato smo posebno ponosni što je Zemun fest postao platforma koja pruža pomoć kreativnim ljudima koji su na početku i kojima je možda najveći izazov da njihova autorska dela budu predstavljena širokom auditorijumu.
Iz godine u godinu nastojimo da Zemun fest ima što bolji muzički i filmski program. Ove godine, svoje radove će predstaviti i mladi umetnici, čija su dela već prepoznata i sa oduševljenjem prihvaćena na izložbama širom regiona. Tokom pet dana festivala trudili smo se da napravimo dobar balans izmedju popularnih filmova i onih koji će premijerno biti prikazani na festivalu. Godine 2013. smo počeli kao filmski festival, dok je danas Zemun fest mnogo više od toga, ali ono po čemu smo prepoznatljivi brižljivo negujemo."
Festival otvara film Duška Kovačevića, „Nije loše biti čovek“, a zatvara film "Bilo jednom u Srbiji" u režiji Petra Ristovskog. Priliku da se prikažu javnosti dobiće i mladi stvaraoci - režiseri, muzičari, glumci i mnogi drugi umetnici.
Zemun fest biće pozicioniran na nekoliko lokacija. Glavni filmski program održaće se na Velikom trgu, Festival studentskog filma, koji je ujedno i takmičarski program, na Magistratskom trgu, dok je muzčka scena na Zemunskom keju. Osim pomenutog programa, održava se poseban dečji program tokom vikenda na Velikom trgu, dok se na Magistratskom trgu prikazuju ekološki i drugi filmovi u okviru revijalnog programa. Na Zemunskom keju tokom trajanja festivala biće postavljen noćni market i samostalna izložba od recikliraniog ekološkog otpada Danice Maksimović.
U okviru muzičkog programa koncerte će održati "Vampiri", "The Frajle", "Kerber", "Fantom"...
Više informacija dostupno je na Facebook stranici festivala. -
Pročitajte i...
ZEMUN FEST I OVE GODINE VEOMA POSEĆEN ZAHVALJUJUĆI BOGATOM PROGRAMU!
Tradicionalni letnji festival Zemun Fest je i ove godine bio veoma posećen u svim zonama i opravdao je titulu manifestacije koja promoviše kulturu na više lokacija i to potpuno besplatno.
Yu grupa: Film i koncert na Zemun festu
Projekcija dokumentarnog filma i koncert na zatvaranju festivala.
Ovacije na premijeri filma Nije loše biti čovek Dušana Kovačevića
Novi Film Dušana Kovačevića “Nije loše biti čovek” premijerno je prikazan 7. decembra u Kombank dvorani i bioskopu Cineplexx Galerija. Zbog velikog interesovanja i rasprodatih karata dve nedelje pred premijeru, iste večeri organizovana je i dodatna projekcija u Sali 6 Kombank dvorane. Nakon projekcija, publici su se uz ovacije i gromoglasne aplauze poklonili reditelj, glumci i ekipa filma.
Rasprodata premijera filma Nije loše biti čovek Dušana Kovačevića
Karte za premijeru novog filma Dušana Kovačevića “Nije loše biti čovek”, 7. decembra u Kombank dvorani (20.30) rasprodate su nedelju dana pred zakazanu projekciju. Zbog velikog interesovanja, istog dana će biti organizovana i dodatna projekcija u Sali 6 Kombank dvorane u 20.15, a karte su u prodaji na blagajni ovog bioskopa i preko online servisa tickets.rs. Takođe, karata još uvek ima i za premijeru filma 7. decembra u bioskopu Cineplexx Galerija Belgrade u 19.30.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: