-
Poslednjih 5 pesama
- Aleksandra Radović - Dok Disem
- Tap 011 - Vrapci
- Cacadou Look - Kao pjesma
- Gibonni - Vrime da se pomirim sa svitom
- Zana - Jabuke i vino
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Najsočnija pita od bundeve
Miris tradicije i miris detinjstva, a sve to u jednostavnom receptu za našu pitu od bundeve... Možemo li uopšte da zamislimo jesen bez ovog sjajnog deserta?
Vitaminska salata sa narom
Hrskavi crveni kupus, sočni krastavci, slatke šargarepe i cvekla u kombinaciji sa malo voća i zanimljivim dresingom čine je savršenim obrokom ili prilogom.
-
Zdravlje
Kako brzo, bezbedno i na prirodan način sniziti krvni pritisak?
Visok krvni pritisak, poznat i kao hipertenzija, nastaje kada je potrebna prevelika sila da bi krv prošla kroz arterije, što dodatno opterećuje srce. Više od 1,2 milijarde odraslih širom sveta ima visok pritisak, a gotovo polovina njih i ne zna za to.
Namirnice koje verovatno nisu dobre za zdravlje mozga
Ishrana je jedan od najvažnijih faktora koji dugoročno oblikuju kako naše telo i mozak funkcionišu. Neke namirnice obezbeđuju stabilnu energiju, štite neurone i podržavaju pamćenje. Druge, međutim, mogu imati suprotan efekat, podizati nivo šećera u krvi, izazivati upale i remetiti san. Vremenom, te posledice mogu da oslabe koncentraciju, pamćenje i kognitivne sposobnosti.
-
Putovanja
Helsinki ponovo proglašen za najodrživiju destinaciju na svetu
Po drugi put zaredom, finska prestonica zauzela je prvo mesto na Global Destination Sustainability (GDS) indeksu - rang listi koja svake godine meri održivost turističkih destinacija širom sveta.
Gde videti Severnu svetlost 2026. godine? Najlepše destinacije za čarobno iskustvo
Aurora Borealis, poznata kao Severna svetlost, za mnoge je jedno od najlepših i najređih iskustava u životu. Ove godine svetleći zavese bile su vidljive čak i u južnoj Engleskoj, ali uobičajeno ih možete posmatrati samo u hladnim, severnim krajevima sveta.
-
Preporučujemo
Ako vaš veš nakon pranja ima neprijatan miris isprobajte ove trikove!
Ako primetite da vaš veš ima neprijatan, pa čak i gori miris nego pre pranja, to je znak da vašoj mašini za pranje veša treba dubinsko čišćenje.
Održavanje dušeka: Koliko često treba da ih usisavamo?
Verovatno redovno usisavate podove i nameštaj, ali postoji jedan deo doma koji mnogi često zanemaruju - dušek. Iako na prvi pogled deluje čist, on može biti pravo leglo prašine, alergena i grinja, što može negativno uticati na kvalitet vazduha i vaš san. Zato je važno da ga redovno održavate i usisavate, kako biste smanjili nakupljanje nečistoća i poboljšali higijenu spavaće sobe.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.34 117.16 117.98 CHF 124.40 125.27 126.15 USD 99.14 99.84 100.53
-
Rastko Janković u Mojih 50
Od ponedeljka, 30. januara gost emisije Mojih 50 na Naxi radiju je Rastko Janković.
29-01-2023 | 18:00 | Autor/Izvor: Naxi media-wikipedia
Foto: Naxi media, Željka Dimić
Rastko Janković je proslavljeni televizijski, filmski i pozorišni glumac i pevač.
Glumu je diplomirao na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu u klasi profesora Predraga Bajčetića.
Popularnost je stekao ulogama u filmovima "Lajanje na zvezde", "Tango je tužna misao koja se pleše", "Rođeni sjutra"... Za ulogu u ostvarenju "Rođeni sjutra" osvojio je Nagradu za najbolje debitantsko ostvarenje na 31. Festivalu glumačkih ostvarenja Filmski susreti (1996) i Nagradu za glumca festivala.
U dosadašnjoj karijeri ostvario je uloge i u uspešnim domaćim ostvarenjima: "Ubice mog oca", "Selo gori, a baba se češlja", "Sinđelići", "Senke nad Balkanom", "Zaspanka za vojnike", "Šifra Despot", kao i inostranim produkcijama: "Bunker palas hotel", "Amnezija, "Odisejev pogled".Domaća publika ove jeseni i zime imala je priliku da ga gleda u porodičnom igranom ostvarenju "Vučje bobice" reditelja Sretena Jovanovića, koje je otvorilo 18. Kids Fest, kao i filmu i seriji "Vera".
Počasnim građaninom Zemuna proglašen je 2008. godine.
Pored glume, Janković se bavi i muzikom. Prvi album "To su geni" izdao je 1996. godine, a godine 2022. predstavio je singl "Fleksuj sa nama" koji je snimio sa Ivanom Gavrilovićem i Vladanom Zlatanović.
U emisiji "Mojih 50" Rastko će se, uz jednu pesmu, setiti Pariza 2001. godine, a uz jedan bend sećanja će otići još dalje u prošlost i to u 1990. godinu i trčanje u zemunsku robnu kuću po ploču te grupe. Takođe ćete saznati i koji muzičar je, po njegovom mišljenju, kralj svih kraljeva.
Emisija "Mojih 50" na programu je svakog radnog dana od 18 do 19 časova na Naxi radiju. Emisiju "Mojih 50", možete slušati i na Naxi nacionalu, najvećoj radijskoj mreži u Srbiji.
Pogledajte koje pesme je Rastko Janković odabrao u emisiji "Mojih 50".
Ukoliko ste propustili emisiju u kojoj je gostovao Rastko Janković, možete je poslušati OVDE. -
Pročitajte i...
Spisak 50 omiljenih pesama - Bojan Suđić
Pogledajte koje je pesme Bojan Suđić odabrao u emisiji Mojih 50.
Bojan Suđić u Mojih 50
Od ponedeljka, 29. septembra gost emisije Mojih 50 na Naxi radiju je Bojan Suđić.
Aleksandar Karakašević u Mojih 50
Od ponedeljka, 22. septembra gost emisije "Mojih 50" je Aleksandar Karakašević.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: