Prvi londonski kafić za mačke

U Londonu je otvoren prvi mačiji kafić. Gosti ovde mogu uživati u šoljici toplog čaja i društvu mačaka koje okolo šetaju.

02-06-2015

|

12:25

U Londonu je otvoren prvi mačiji kafić. Gosti ovde mogu uživati u šoljici toplog čaja i društvu mačaka koje okolo šetaju.

Autor/izvor: Naxi media
Datum objave: 5.3.2014. - 10:40:00

Mačiji kafić
Foto:(coolforcatsuk)

Ljubitelji životinja sa nestrpljenjem su čekali otvaranje kafića Lady Dinah's Cat Emporium u istočnom delu britanskog glavnog grada. Nekoliko sati nakon objavljivanja datuma otvaranja, "pala" je internet stranica kafića, jer je na hiljade ljudi htelo da rezerviše sto.

Osim čaja, gosti mogu konzumirati i druga pića, sendviče i kolače, a sve to u društvu 11 mačaka koje se zovu Adamska, Artemis, Biskuit, Karbonele, Donie, Indiana, Loki, Mue, Petra, Romeo i Vukie. Unutrašnjost je uređena u viktorijanskom stilu uz dodatak brojnih mačijih igračaka i grebalica.

Tridesetjednogodišnja Lauren Pears došla je na ideju o otvaranju mačijeg kafića nakon što se jedan otvorio u Parizu, a niz u Aziji, na Tajvanu, u Kini i Japanu. Sredstva je prikupila pomoću donacija na stranici indiegogo.com. Samo u Tokiju postoji stotinu ovakvih kafića.