
Prinsova muzika prvi put na vinilu
Tri važna Prinsova albuma Musicology, 3121 i Planet Earth biće od 8. februara dostupni na CD-u i prvi put ikada i na vinilu. Limitirano izdanje vinila biće odštampano u omiljenoj umetnikovoj ljubičastoj boji.
11-12-2018
|13:22
|Autor / Izvor: Naxi media-Menart PR

Izlazak fizičkih albuma „Musicology“ (1CD / 2LP), „3121“ (1CD /2LP) i „Planet Earth“ (1CD /1LP) rezultat je ekskluzivnog ugovora između The Prince Estate i SME/Legacy iz juna 2018. Reč je o albumima koji slave Princ(e)ovu novu kreativnu energiju i komercijalni trijumf slavnog muzičara.
Ta tri albuma obeležavaju Prinsov povratak u vrh popularnog mainstream-a, poziciju koju je održao dok je pomerao granice i rušio norme u industriji, od marketinga, distribucije pa do nastupa uživo.
Katalog Princ(e)ovih izdanja, među kojima su i albumi koji se teško mogu naći ili su rasprodati, pod nazivom Prince Anthology: 1995-2010, dostupan je na digitalnim streaming servisima od avgusta 2018.
„Musicology“ (2004) je osvojio 2 nagrade Grammy i dostigao dvostruki platinasti tiraž.
„3121“( 2006) bio je njegov 31. studijski album, a nakon njega je 2007. usledio „Planet Earth“. Tu je još jednom pokazao inovativne taktike u marketingu pa je u Velikoj Britaniji podelio besplatne primerke albuma kroz dnevne novine „The Mail on Sunday“.