-
Poslednjih 5 pesama
- Merlin - Sa mojih usana
- Zana - Dodirni mi kolena
- Tony Cetinski - Onaj ko te ljubi sretan je
- Oliver Mandić - Zbog tebe bih tucao kamen
- Goran Karan - Potrazi
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Gulaš sa paprikama i mesom
Pravi gurmani nikako neće moći da odole ovom savršenom, aromatičnom jelu.
Kokos kuglice sa malinama
Recept je toliko jednostavan, pa ove kuglice uvek možete pripremati sa decom i prijateljima...
-
Zdravlje
Melatonin iz prirode: Najbolje namirnice za miran san
Melatonin je hormon ključan za regulaciju sna. Proizvodi ga epifiza u mozgu, a njegovi nivoi prirodno rastu nakon zalaska sunca i opadaju s dolaskom dana. Istraživanja pokazuju da povećan unos melatonina putem ishrane može poboljšati kvalitet sna.
Ultra-prerađena hrana može da sabotira mršavljenje, čak i kada se zdravo hranite!
Ultra-prerađena hrana (UPF) već ima lošu reputaciju, a nova studija pokazuje da čak i njene „zdravije“ varijante mogu ozbiljno narušiti napore u mršavljenju.
-
-
Putovanja
Nepal omogućio besplatan uspon na skoro 100 planina, a evo i zašto
Planinarenje po Himalajima jeste ozbiljan hobi i ujedno ozbiljan trošak, ali vlada Nepala je nedavno saopštila uzbudljivu vest: naredne dve godine čak 97 planina biće dostupne za besplatan uspon. Prava planinarska prilika!
Pet najboljih gradova za digitalne nomade u 2025. godini
Život digitalnog nomada može biti izuzetno ispunjavajući, naravno, ako se pravilno organizuje. Prava i etička opcija smeštaja, fleksibilni radni prostori, prilika da se izgradi nova zajednica i sloboda da se svet istražuje sopstvenim tempom i sve to čini ovaj stil života sve privlačnijim.
-
Preporučujemo
Zašto ne bi trebalo da okrećemo čaše naopako nakon pranja?
Mnogi ne obraćaju pažnju na način odlaganja čaša nakon pranja, ali stručnjaci upozoravaju da ih nikada ne treba stavljati naopako. Iako se često čini praktičnim jer čaše brže osuše, to može ozbiljno da ugrozi njihov kvalitet i dugovečnost.
Koliko često bi zapravo trebalo da peremo kuhinjske krpe?
Kuhinjske krpe se ne koriste samo za sudove – često njima brišemo ruke, radne površine, pa čak i ostatke hrane. Nakon toga ih obično zgužvamo i ostavimo da vise preko stolice, radijatora ili na nekom uglu radne ploče. Ali koliko često ih zaista operemo?
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.35 117.17 117.99 CHF 123.66 124.53 125.41 USD 99.98 100.68 101.39
-
Predstavljena Sala srpskog filma u Kombank dvorani
U Kombank Dvorani je danas svečano predstavljena Sala srpskog filma, koja će kao kulturni poduhvat nastao u saradnji Filmskog centra Srbije i Kombank Dvorane, biti namenjena celodnevnom prikazivanju isključivo nekomercijalni srpskih filmova i filmova srpskih koprodukcija.
13-02-2020 | 15:06 | Autor/Izvor: Naxi media-Kombank dvorana PR
Foto: Naxi media, Željka Dimić
Publiku u startu očekuje bogat filmski program, pa će se tokom prve dve nedelje na repertoaru naći filmovi: Zaposlena, Nebeska tema, Enderlezi rajzing, Šavovi, Dovlatov, kao i Slučaj Makavejev. Cena svih ulaznica će biti simbolična - 300 dinara.
Pokretanjem saradnje između Filmskog centra Srbije i Kombank Dvorane publici se otvara mogućnost da radnim danima, ali i vikendom i praznicima pogleda srpske filmove koji su imali manje zapažen odjek ili uopšte nemaju bioskopsko prikazivanje, kao i filmove koji su u drugim bioskopima završili svoj bioskopski život.Jelena Trivan, predsednica Upravnog odbora Filmskog centra Srbije je na konferenciji za medije u Kombank Dvorani poručila da je ovaj poduhvat samo deo sprovođenja digitalizacije bioskopa u Srbiji u saradnji sa Ministarstvom kulture.
"Jedna smo od zemalja koja je na vrhu u procentima bioskopa koji su digitalizovani i spremni za prikazivanja novih filmskih formata. Kombank Dvorana će biti samo jedna u mreži sprskih bioskopa koji će prikazivati srpski film", rekla je Trivan i dodala da će Sala služiti i u procesu pravljenja filma.
"Važno nam je da producenti imaju svoje platno da mogu da rade na radnim verzijama filma. Sale će u potpunosti biti stavljena na raspolaganje za sve potrebe producenata koji žele da imaju svoje testne projekcije", rekla je Trivan i dodala da je obaveza filmova da budu titlovani, kako bi svaki turista mogao da pogleda srpski film i savremenu srpsku produkciju.
Takođe, Sala će biti dostupne i članovima komisija i Upravnog odbora, kako bi bili informisani o samom filmu pre počinjanja bioskopskog života fima ili njegovog učešća na festivalima.
Gordan Matić, direktor Fimskog centra Srbije ponosan je na činjenicu da je ovakva mreža digitalizovanih bioskopa razvijena u 17 gradova u Srbiji, pored Beograda." U Sali srpskog filma, posetioci će moći da vide filmove na engleskom, dokumentarce koji veoma retko uđu u distribuciju, kao i filmove iz manjinskih koprodukcija, koji se obično ne prikažu nigde osim u Beogradu", istakao je Matić.
Direktor Kombank Dvorane Igor Stanković najavio je bogat filmski repertoar, na kome će tokom 52 nedelje, svakoga dana biti prikazana po tri filma u tri večernja termina.
" U pitanju su filmovi koji su imali bioskopsku distribuciju u poslednjih 12 meseci, ali nisu imali zapažen komercijalni efekat, dokumentarni filmovi, kao i eksperminetalni filmovi", nagalasio je Stanković, koji je istovremeno izrazio zadovoljstvo početkom realizacije ovog značajnog projekta u saradnji sa Filmskim centrom Srbije.
-
Pročitajte i...
Veče magije u Kombank dvorani
Veče magije uz film Fantastične zveri: tajne Dambldora biće održano u četvrtak 21. aprila s početkom u 20h u Kombank Dvorani.
Specijalna projekcija sinhronizovane animacije "Zečija akademija: Nemoguća misijaja"
Nova sinhronizovana animacija "Zečija akademija: Nemoguća misijaja" biće prikazana u okviru specijalne projekcije u subotu 16. april u 14:30h u Kombank Dvorani.
Kombank dvorana postaje MTS dvorana
Kompanija Telekom Srbija, sa svojim brendom MTS - novi je naslovni sponzor Kombank Dvorane, nekadašnje Dvorane doma sindikata – objekta koji ima decenijsku tradiciju održavanja kulturno-umetničkih događaja na Balkanu. Kultna, multifunkcionalna Dvorana u centru grada od 29. aprila i zvanično će postati MTS Dvorana, što je saopšteno na održanoj konferenciji za medije u Press centru Dvorane.
Dražen Žerić Žera najavio koncert Crvene jabuke
Dražen Žerić Žera frontmen čuvene bosanske pop - rok grupe Crvena Jabuka najavio je danas na konferenciji za novinare drugi koncertni datum za 15. april, nakon što je koncert zakazan za 26. mart uveliko rasprodat. On je obraćajući se medijima najavio reprizu koncerta "Tvrđava", koji nosi naziv po istoimenom, aktuelnom albumu.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: