-
Poslednjih 5 pesama
- Merlin - Rane
- Ana Stanić - Grad
- Bajaga - Na vrhovima prstiju
- Goca Tržan - Haljina
- Moby Dick - Nema nas više
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Salata sa kruškom, rukolom i sirom
Ova salata je odlična kao lagani obrok, prilog uz meso, ili kao predjelo.
-
Zdravlje
Najbolja hrana za lepu i negovanu kožu!
Ono što jedete može značajno uticati na izgled i osećaj vaše kože, kao i na učestalost određenih kožnih problema. Australijska istraživanja pokazala su da ishrana s niskim glikemijskim indeksom (GI) može da smanji simptome akni i poboljšati kvalitet kože. Savete o ishrani donosi dijetetičarka dr Džoana Mekmilan.
13 načina da se izborite sa žudnjom za šećerom
Da li često konzumirate slatka peciiva za doručak i primećujete li da baš ta navika može da vas natera da posegnete za još nečim slatkim dva sata kasnije? Da li uzmete čokoladicu kako biste prebrodili popodnevni pad energije – a zatim posegnete za kolom da biste se oporavili od tog „pada nakon pada“?
-
-
Putovanja
Najlepše lisabonske bašte ovog proleća otvorene za posetioce
U okviru festivala Jardins Abertos, najlepše zelene oaze Lisabona otvoriće svoja vrata svim ljubiteljima prirode tokom četiri vikenda u maju – i to bez ikakve ulaznice. Inicijativa ima za cilj da „podstakne snažnu i pozitivnu vezu s prirodom“, spajajući održivost sa urbanim načinom života.
Upoznajte čari Samosa: Savršena destinacija za proleće i leto u Grčkoj
Stigli su topli dani, a s njima i sve češće misli o putovanjima, begu iz svakodnevice i trenucima koje možemo provesti na suncu, negde uz more. Kako temperature rastu, raste i želja da otkrijemo nova mesta – ona koja još nisu preplavljena turistima, ali nude sve ono što tražimo od savršenog odmora. Jedna od takvih destinacija krije se u samom srcu Egejskog mora – ostrvo Samos. Iako ne spada u najpoznatije grčke hitove poput Santorinija ili Mikonosa, Samos važi za pravi skriveni dragulj.
-
Preporučujemo
Trik sa čašom koji može da nam pomogne da se rešimo vinskih mušica
Vinske, odnosno voćne mušice, uskoro će se pojaviti u našim domovima. Ako ih primetite kako lete oko kante za smeće ili posude s voćem i povrćem, isprobajte jednostavan trik sa čašom.
Da li ste znali da je aktivni ugalj jedno od najmoćnijih sredstava za čišćenje?
Iako možda deluje neobično, aktivni ugalj je izuzetno efikasan u uklanjanju prljavštine, vlage i neprijatnih mirisa. Za razliku od običnog uglja, njegova porozna struktura omogućava mu da apsorbuje toksine, ulja i vlagu, što ga čini odličnim prirodnim sredstvom za čišćenje.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.41 117.23 118.05 CHF 125.31 126.19 127.07 USD 102.45 103.17 103.89
-
Prednovogodišnje gostovanje: Albalunna u BITEF-u
U BITEF teatru 28. decembra zakazno je gostovanje umetničke organizacije Albalunna iz Splita čiji će ansambl predstaviti Jean Genet: Sluškinje – paralelna ekspozicija od 20 časova.
25-12-2015 | 15:24 | Autor/Izvor: Naxi media
Foto: Naxi media, Željka Dimić
Režiju potpisuje Goran Golovko, a igraju Andrea Mladinić, Nikša Arčanin, Petra Težak,Goran Marković, Matea Elezović, Stipe Radoja.
Sluškinje – paralelna ekspozicija prvi je projekat pozorišne laboratorije organizacije „Albalunna“, s ciljem stvaranja stalne platforme za rad mladih glumaca s afinitetom prema pozorišnim istraživanjima.Zamišljena kao laboratorijsko pozorišno istraživanje rodne, polne, klasne i egzistencijalne potlačenosti, predstava Jean Genet: Sluškinje – paralelna ekspozicija kreće od autorove zamisli davanja ženskih uloga muškarcima, kako bi iskrivljenom – grotesknom slikom gledaocu naslikao jasniju sliku sveta.
Je li stanje potlačenosti egzistencijalna potreba i nužnost pojedinca, bio on tlačitelj bio potlačeni, ili je ugovoreno društvenim datostima te postaje potreba i nužnost zbog hiljadu godina starih tlačiteljskih društvenih sastava, a zatim upisano u kolektivno nesvesno da bi u uslovima neoliberalnog kapitalizma postalo kolektivna i ozakonjena svest? Jesu li rodna i polna potlačenost u korenima totalitariz(a)ma? I na kraju: koristi li vlast, legitimna i ona ilegalna, naše polne identitete da bi nas držala u pokornosti? -
Pročitajte i...
Sezona emocija i vrhunskih doživljaja u Madlenianumu u martu!
Ako tražite večeri ispunjene strašću, emocijama i vrhunskim umetničkim doživljajem, Madlenianum je prava adresa. Ove sezone, repertoar donosi spektakl za sva čula – od duboko emotivnih drama i duhovitih komedija do raskošnih opereta i koncerata koji diraju dušu.
Igra snoviđenja - muzička predstava za celu porodicu
„Gde reči ne vrede, progovara muzika“ - upravo na ovom citatu bazirana je muzička romantična komedija IGRA SNOVIĐENJA u 11 slika, po bajci Hansa Kristijana Andersena Postojani olovni vojnik, udramatizaciji i režiji Zore Bokšan Tanurdžić, koja na dramaturški opravdan način povezuje dramu, igru i operu i kroz odabranu klasičnu muziku upućuje decu u zabavan teatarski sadržaj, ali posredno i u životne istine o ljubavi, prijateljstvu, bratsko/sestrinskom odnosu i iskušenjima kroz koja treba da prođe jedno mlado biće da bi sazrelo.
Počinje prodaja ulaznica za 58. Bitef!
Veliko 58Bitef24: Odbrojavanje označiće početak prodaje ulaznica za ovogodišnje izdanje Bitefa, a biće održano 29. avgusta od 20 časova u Umami Cocktail &Sushi baru.
Komedi fransez prvi put u Srbiji – na 58. Bitefu!
Čuveno francusko pozorište Komedi fransez prvi put će se predstaviti regionalnoj publici na ovogodišnjem Bitefu i to predstavom „Hekuba, ne Hekuba“ Tijaga Rodrigeša, koja će biti izvedena 26. i 27. septembra na Velikoj sceni Narodnog pozorišta u Beogradu.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: