-
Poslednjih 5 pesama
- Neverne Bebe I Neno Belan - Zajedno
- Moby Dick - Na rubu moje usne
- Aleksandra Radović - S Tobom Zauvek
- Merlin - Mjesečina
- Tony Cetinski - Zbogom Odlazim
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Rustična pita sa borovnicama
Pita sa borovnicama je izuzetno sočan i ukusan desert koji često nepravedno ostaje po strani. A upravo sada je pravo vreme da ga napravite – sezona borovnica je u punom jeku, pa iskoristite ovo zdravo i osvežavajuće voće dok ga ima u izobilju!
Fantastični lešnik mafini!
Ljubiteljima mafina posebno će se dopasti fantastična kombinacija lešnika i čokalade. Ako imate dovoljno vremena probajte da pripremite ovaj slatkiš već danas.
-
Zdravlje
Kako pravilno koristiti repelent protiv komaraca i kako sprečiti ujede?
Ujedi komaraca nisu samo neprijatni i dosadno svrbe – oni mogu predstavljati ozbiljan zdravstveni rizik kada putujete u određene delove sveta. Malarija, denga, zika i žuta groznica samo su neke od bolesti koje ovi insekti prenose, a koje mogu izazvati ozbiljna, pa čak i smrtonosna oboljenja.
Tajna kvalitetnog sna možda se jednostavno krije u konzumaciji voća i povrća!
Kvalitetan san je ključan za zdravlje, a najnovija istraživanja pokazuju da bi jedan od najlakših načina da spavamo bolje mogao da se krije u tanjiru prepunom voća i povrća.
-
-
Putovanja
Indijski mauzolej proglašen najlepšom građevinom na svetu
Časopis Time Out nedavno je objavio listu najimpresivnijih građevina na planeti, a na samom vrhu našla se čuvena građevina koju mnogi smatraju pravim čudom arhitekture – Tadž Mahal u Agri, Indija.
Jedan od najpopularnijih evropskih gradova za vikend putovanja uvodi zabranu alkohola
Od srede, 25. juna, Porto je počeo sa primenom zabrane prodaje alkohola za konzumaciju na javnim mestima u večernjim satima – evo šta to znači za noćni život u ovom portugalskom gradu.
-
Preporučujemo
Rashladite se i bez klime: Ovo su sjajni trikovi da preživite vrućinu!
Toplotni talasi mogu značajno da otežaju svakodnevni život, posebno kada ste primorani da boravite u zatvorenom prostoru bez mogućnosti rashlađivanja klima uređajem - bilo da ga nemate ili vam jednostavno ne odgovara.
Uštedite vreme: Pametni trikovi za uredan dom bez celodnevnog sređivanja
Da bi dom bio uredan, nije neophodno da svakog dana provedete sate u čišćenju. Dovoljno je da svako jutro odradite nekoliko jednostavnih koraka, i već time možete izbeći da vas po povratku s posla dočeka nered koji vam oduzima energiju.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.36 117.18 118.00 CHF 124.59 125.47 126.35 USD 98.69 99.39 100.08
-
Pozorište na Terazijama proslavilo 75. rođendan.
Pozorište na Terazjama je juče, 23. decembra proslavilo 75. rođendan. Tim povodom su tradicionalno dodeljene godišnje nagrade i zahvalnice za doprinos u radu Pozorišta na Terazijama. Od ove godine ustanovljena je nova nagrada za životno delo „Radivoje Lola Đukić“.
24-12-2024 | 14:26 | Autor/Izvor: Naxi media, Pozorište na Terazijama
Foto: Bigstockphoto/ Elnur
“Ovo je nagrada za ljubav I vernost. Posebno sam počastvovana što ova nagrada nosi ime velikog Radivoja Lole Đukića koga nisam imala sreće da upoznam i da radim sa njim ,ali nositi nagradu sa njegovim imenom je kao da sam ga poznavala ceo život.
Ovo su reči Ljiljane Stjepanović koja je prva dobitnica novoustanovljene nagrade za životno delokoja nosi naziv Radivoje Lola Đuki.
Nagrada ima za cilj da istakne umetnika koji je svojim delovanjem, radom i upečatljivošću trajno doprineo umetničkom razvoju i pozicioniranju Pozorišta na Terazijama na kulturnoj mapi Srbije.
Dobitnik godišnje nagrade Pozorišta na Terazijama za izuzetan koreografski iskorak predstavom A čime se ti baviš? čime je baletski ansambl usmerio ka novom, inovativnom i istraživačkom pristupu ovoj vrsti umetnosti, dodeljena je Branku Mitroviću, solisti baleta.
Branko je istakao je da ovo nije nagrada samo za njega i njegov tim već za celu plesnu umetnost koja, na žalost, često ostaje u senci drugih pozorišnih formi.
“Smatram da je ples univerzalni jezik tela i emocija koji ima moć da dotakne srž ljudskog bića i da ga inspiriše i poveže na način na koji reči ne mogu.”
V.d. Pozorišta na Terazijama Radoslav Rade Marjanović se zahvalio celokupnom ansamblu pozorišta na velikom zalaganju uz koje smo uspeli da povećamo broj izvedenih predstava sa popunjenošču preko 98% i da rešimo veliki broj tehničkih problema i uđemo u najveće investicije od povratka na ovu scenu.
DOBITNICI NAGRADA I PRIZNANJA ZA 2024. GODINU:
Dobitnici jubilarnih nagrada i zahvalnica za 2024. godinu:1. Lidija Novaković, 10 godina
2. Predrag Stevanović, 10 godina
3. Aleksandar Dunić, 30 godina
4. Đorđe Makarević, 30 godina
5. Goran Tomić, 30 godina
6. Ljiljana Spasić, 30 godina
7. Mirjana Đurđević, 30 godina
8. Mirjana Založnik, 30 godina
9. Tatjana Radunović, 30 godina
10. Dušan Šida, 38 godina
11. Elizabeta Đorevska, 38 godina
12. Jovan Nikolić, 38 godina
13. Katarina Kasatkin, 38 godina
14. Milan Milosavljević, 38 godina
Dobitnici zahvalnica za poseban doprinos u radu za 2024. godinu:1. Milan Antonić - dramski umetnik, za ostvarenu ulogu Čoveka u fotelji u predstavi Brodvejske vragolije
2. Danijel Korša - dramski umetnik, za ostvarenu ulogu Jovana Todorovića Žana u predstavi Mister Dolar
3. Milan Tubić- dramski umetnik
4. Duško Radović – dramski umetnik
5. Petar Đurđević – pevač solista i dramski umetnik
6. Kristina Savić – pevač solista
7. Marko Bogdanić – pevač solista
8. Milena Moravčević – pevač solista
9. Maja Hajduković – orkestarski muzičar
10. Vladimir Mandić – orkestarski muzičar
11. Katarina Kovačevski – orkestarski muzičar
12. Jelena Dimitrijević – orkestarski muzičar
13. Ivana Dubovac – baletski umetnik
14. Aleksandra Delić – izvršni direktor
15. Sektor promotivnih aktivnosti, saradnje sa sponzorima i pristupafondovima
16. Ivan Brusić – inženjer audio - video tehnike
17. Zoran Mandić – dizajner tona
18. Nenad Arnaut – tehničar tona
19. Pavle Morača – tehničar tona
20. Snežana Šimić - kostimograf
21. Maja Nikolić – šminkerka
22. Predrag Bogojević – rekviziter
23. Dalibor Tonković- fotograf i snimatelj koji je više od decenije sa nama
Prijateljima jubilarne sezone:24. Agencija New Moment- za kreativni koncept i vizuelni identitet jubilarnesezone
25. Studio Crater- za izradu animiranog promo spota jubilarne sezone
26. Ivan Stančić- za režiju animiranog promo spota jubilarne sezone -
Pročitajte i...
Danas slavimo svetski dan pozorišta
Na današnji dan, već duže od šest decenija, obeležavamo Svetski dan pozorišta.
Mjuzikl “Mamma Mia!” obeležava deceniju od premijernog izvođenja
U četvrtak 27. marta, ansambl mjuzikla Mamma Mia! Pozorišta na Terazijama obeležiće deset godina od premijere!
49. Festival monodrame i pantomime od 27. do 30. novembra u Pozoristu lutaka Pinokio
Tradicionalni 49. Festival monodrame i pantomime održava se od 27. do 30. novembra 2024. u Pozorištu lutaka Pinokio. Na programu je 12 predstava iz zemlje i inostranstva od kojih je 11 u konkurenciji za nagradu Festivala.
Svečano otvorena jubilarna 75. sezona u Pozorištu na Terazijama!
U subotu 5. oktobra u Pozorištu na Terazijama svečano je otvorena 75. sezona i predstavljen vizuelni identitet ovog jubileja.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: