Počasno priznanje za film „Sunce nikad više“ na Kipru

Film „Sunce nikad više“ u režiji Davida Jovanovića, nakon uspešnih prikazivanja na domaćim i međunarodnim festivalima, nastavlja da beleži zapažene rezultate na svetskoj festivalskoj sceni.

14-04-2025

|

14:16

|

Autor / Izvor: Naxi media, Prior Pr

Na 23. izdanju Međunarodnog festivala Cyprus Film Days, održanom na Kipru, film je nagrađen Počasnim priznanjem u okviru međunarodne takmičarske selekcije Glocal Images.


Debitantsko ostvarenje Davida Jovanovića uvršteno je i u takmičarski program Prix SAUVAGE na festivalu L’Europe autour de l’Europe u Parizu, gde će biti prikazan 26. aprila.

Radnja filma prati Vida, oca suočenog sa rudnikom koji preti da mu proguta dom. Vid pronalazi optimizam u maštovitoj i bajkovitoj perspektivi svog sina, Duleta.


Uloge u filmu tumače: Dušan Jović, Rastko Racić, Nataša Marković, Radovan Miljanić, Joakim Tasić i Svetozar Cvetković u ulozi Boga.


Svetska premijera film održana je krajem prošle godine na Međunarodnom filmskom festivalu u Talinu, dok je srpska premijera upriličena na 30. Festivalu autorskog filma. Na jubilarnom FAF-u direktor fotografije Mladen Teofilović i kolorista filma Nikola Marinković su osvojili nagradu Veruj u sebe u okviru takmičarske selekcije Hrabri Balkan.

„Sunce nikad više“ je diplomski rad Davida Jovanovića, realizovan u koprodukciji Fakulteta dramskih umetnosti i produkcijske kuće Pointless Films koja stoji iza najnagrađivanijeg srpskog filma iz 2023. godine „Ovuda će proći put“.