-
Poslednjih 5 pesama
- Sergej Ćetković - 1000 razloga
- Galija - Skadarska
- Denis & Denis - Čuvaj se
- Kiki Lesendric I Piloti - Negde Duboko Tu
- Poslednja igra leptira - Grudi Balkanske
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Grčka musaka sa šampinjonima
Vrlo interesantna musaka koja će oduševiti sve ljubitelje šampinjona...
Osvežavajući voćni koktel!
Ovaj koktel je idealan i za nas i za decu jer ne sadrži alkohol. Osvežiće nas tokom vrućina, a svakako je savršena zamena za kupovne, industrijske sokove...
-
Zdravlje
Šest znakova da vam nedostaje kalijum: Evo kako da ga nadoknadite
Kalijum je mineral koji se često zanemaruje, iako ima presudnu ulogu u funkcionisanju tela – od pravilnog rada mišića i srca, do regulacije krvnog pritiska i održavanja ravnoteže tečnosti. Njegov dovoljan unos može imati veći efekat na snižavanje pritiska čak i od smanjenja unosa soli, zbog čega je važno prepoznati signale koje telo šalje kada mu ovog minerala nedostaje.
Tri sporne navike koje povećavaju rizik od dijabetesa
Nije tajna da je hranljiva, uravnotežena ishrana važna komponenta vašeg ukupnog zdravlja.
-
-
Putovanja
Da li je ovo najbolji grad za stanovanje u 2025. godini?
Beč je ponovo dospeo u žižu međunarodne pažnje zahvaljujući izuzetnom kvalitetu života – ali ovog puta sa posebnim naglaskom na stanovanje. Prema najnovijem izdanju prestižnog magazina Monocle, austrijska prestonica proglašena je najboljim gradom na svetu za stanovanje u 2025. godini.
Velika vest: Avio-kompanije u Evropi više neće smeti da naplaćuju ručni prtljag
Putnici u EU uskoro će moći da ponesu kabinski prtljag bez dodatne nadoknade, a evo šta za sada znamo...
-
Preporučujemo
Koliko je dovoljno? Proverite da li koristite previše deterdženta prilikom pranja u veš mašini
Ako vam se dešava da odeća nakon pranja u veš mašini deluje grubo, kruto ili neprijatno na dodir – iako je naizgled čista i mirišljava – možda niste ni svesni da koristite previše deterdženta. Prekomerna količina praška ili tečnog sredstva ne znači nužno bolje pranje, a često može imati suprotan efekat: vlakna postaju tvrđa, koža iritirana, a mašina se dodatno opterećuje. Vreme je da proverite – možda je manje zapravo više kada je deterdžent u pitanju.
Sunčani dani – idealno vreme za pranje zavesa, ali koliko često bi to trebalo da radimo?
Leto je donelo sunčane i tople dan, što znači da je pravo vreme za pranje zavesa. Ipak, mnogi nisu sigurni koliko često bi trebalo da ih peru. Stručnjaci za čišćenje upozoravaju da prljave zavese mogu zadržavati prašinu, alergene i neprijatne mirise, čineći prostor nezdravim i vizuelno neurednim.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.32 117.14 117.96 CHF 124.52 125.40 126.27 USD 98.69 99.38 100.08
-
Plasido Domingo nastupa u Beogradu
Ovogodišnji festival BELEF biće zatvoren koncertom Maestra Plasida Dominga, u sredu 8.9.2021. od 21 čas na Stadionu Tašmajdan.
06-09-2021 | 12:36 | Autor/Izvor: Naxi media-CEBEF PR
Foto: Bigstock-kathclick
Uz maestra pevaće Ana Piroci, dramski koloraturni sopran iz Italije, koja je debitovala 2012. godine u Regionalnom teatru u Torinu, a posle njenog nastupa sa dirigentom Rikardom Mutijem na Festivalu u Salcburgu 2013. godine, počinje njena izuzetna karijera na najznačajnijim svetskim operskim i koncertnim scenama. Uz Anu Piroci, na koncertu će pevati i sopran Marija Jelić koja uspešno gradi svoju internacionalnu karijeru uz nedavne nastupe sa Elinom Garančom, svetkom operskom divom, iščekujući svoj debitantski nastup u Кarnegi holu u Njujorku, oktobra ove godine.
„Program za koncert sa Domingom je sjajan, Verdijeve i Pučinijeve arije i dueti, arije i dueti iz opereta, kao i poznate italijanske kancone. Program je koncipiran od Maestra Dominga i sigurna sam da će se publici izuzetno dopasti. On je jako skroman čovek u zahtevima koje je dostavio organizatorima i to samo potvrđuje da su veliki umetnici veoma jednostavni ljudi. Radujem se ovom koncertu ali se još više radujem prilici da upoznam Dominga i da sa njim razgovaram. Mislim da je on osoba od koje može mnogo toga korisnog da se čuje s obzirom na karijeru dugu šest decenija." - izjavila je Marija Jelić.Pevači će nastupiti uz Simfonijski orkestar Radio-Televizije Srbije, pod palicom Maestra Diana Čobanova, generalnog muzičkog direktora državne opere u Plovdivu, rezidencijalnog dirigenta hrvatske nacionalne opere u Zagrebu i glavnog gostujućeg dirigenta Narodnog pozorišta u Beogradu i Novom Sadu.
Dobitnik najvećih svetskih priznanja, Gremi nagrada, počasnih doktorata i odlikovanja brojnih država, Maestro Domingo i dalje ispisuje stranice muzičke istorije u koje spada i preko 150 različitih operskih uloga, što nije pošlo za rukom nijednom drugom operskom pevaču do sada. Uz Lučana Pavarotija i Hoze Кarerasa približio je operu širokoj publici, a fenomen pod nazivom „Tri tenora“ ostavio je najupečatljiviji trag do danas kao planetarna senzacija koja je promenila tok savremene muzike. Godine 1993, osnovao je opersko takmičenje „Operalija, koje su osvojili a potom ostvarili velike internacionalne karijere pevači poput Jozef Кaleje, Hoze Кure, Ervina Šrota, Džojs Di Donato, Sonje Jončeve i drugih. Кao dirigent, Plasido Domingo je do sada dirigovao preko 500 opera i koncerata sa nekim od najboljih svetskih orkestara. Poslednjih godina, uglavnom peva baritonske uloge, sa kojima je i započeo svoju bogatu umetničku karijeru.
-
Pročitajte i...
Matteo Bocelli danas premijerno u Beogradu!
Matteo Bocelli, zvezda klasičnog crossovera, sin velikana Andree Bocellija, u sklopu turneje „Summer Nights“ stiže u četvrtak, 19. juna u MTS Dvoranu.
Odložen koncert Marije Jelić i Nelsona Kalcija na Kolarcu
Koncert soprana Marije Jelić i pijaniste Nelsona Kalcija, koji je bio zakazan za 9. mart u Velikoj dvorani Kolarčeve zadužbine, odložen je zbog bolesti izvođača.
Postmodern Jukebox sinoć oduševili Beograđane na Tašmajdanu
Sinoć je Beograd bio domaćin jedinstvenog muzičkog spektakla – Scott Bradlee's Postmodern Jukebox su na Stadionu Tašmajdanu priredili nezaboravan koncert, koji je trajao puna dva sata.
Deep Purple pred prepunim Tašom: Legendarni rokeri oduševili Beograd!
Engleski hard rok sastav Deep Purple sinoć je priredio nezaboravan koncert na Stadionu Tašmajdan u organizaciji Skymusic-a, a raspoloženi fanovi svih generacija uživali su u večeri ispunjenoj legendarnim hitovima jednog od najvećih r'n'r bendova ikada.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: