Slušate: Jutro uz Svetu Stefanovića

Pesma: Azra - Marina

Jutro uz Svetu Stefanovića
Naxi Radio
  • Poslednjih 5 pesama
    1. Azra - Marina
    2. Nina Badrić - Dani I Godine
    3. Tap 011 - Sto dana u mesecu
    4. Boris Novković - Tamara
    5. Moby Dick - Ulica i broj
  • Beograd Uzivo
  • Propuštene emisije
    Ostale emisije
    1. Boris Režak - Sreda - Mojih 50
    2. 1. jul - 1 - Dodir noći
    3. 1. jul - 2 - Dodir noći
    4. 1. jul - 3 - Dodir noći
    5. Boris Režak - Utorak - Mojih 50
  • Preporučujemo
    Fantastični lešnik mafini! Fantastični lešnik mafini!

    Ljubiteljima mafina posebno će se dopasti fantastična kombinacija lešnika i čokalade. Ako imate dovoljno vremena probajte da pripremite ovaj slatkiš već danas.

    Engleska pita sa jabukama Engleska pita sa jabukama

    Naša domaća pita sa jabukama je savršen desert, ali ako volite da eksperimentišete probajte i englesku, starinsku verziju.

  • Zdravlje
    Tajna kvalitetnog sna možda se jednostavno krije u konzumaciji voća i povrća! Tajna kvalitetnog sna možda se jednostavno krije u konzumaciji voća i povrća!

    Kvalitetan san je ključan za zdravlje, a najnovija istraživanja pokazuju da bi jedan od najlakših načina da spavamo bolje mogao da se krije u tanjiru prepunom voća i povrća.

    Evo šta se dešava u telu tokom šest sati nakon prve jutarnje kafe Evo šta se dešava u telu tokom šest sati nakon prve jutarnje kafe

    Mozak je izuzetno složen sistem, koji se neprestano prilagođava. Što češće konzumirate kafu, u mozgu se stvara veći broj adenozinskih receptora, zbog čega vam s vremenom može biti potrebno više kofeina da biste ostali budni nego kada ste prvi put počeli da je pijete u mlađim danima.

  • Naxi aplikacija radio 2
  • Putovanja
    Jedan od najpopularnijih evropskih gradova za vikend putovanja uvodi zabranu alkohola Jedan od najpopularnijih evropskih gradova za vikend putovanja uvodi zabranu alkohola

    Od srede, 25. juna, Porto je počeo sa primenom zabrane prodaje alkohola za konzumaciju na javnim mestima u večernjim satima – evo šta to znači za noćni život u ovom portugalskom gradu.

    Da li je ovo najbolji grad za stanovanje u 2025. godini? Da li je ovo najbolji grad za stanovanje u 2025. godini?

    Beč je ponovo dospeo u žižu međunarodne pažnje zahvaljujući izuzetnom kvalitetu života – ali ovog puta sa posebnim naglaskom na stanovanje. Prema najnovijem izdanju prestižnog magazina Monocle, austrijska prestonica proglašena je najboljim gradom na svetu za stanovanje u 2025. godini.

  • Preporučujemo
    Uštedite vreme: Pametni trikovi za uredan dom bez celodnevnog sređivanja Uštedite vreme: Pametni trikovi za uredan dom bez celodnevnog sređivanja

    Da bi dom bio uredan, nije neophodno da svakog dana provedete sate u čišćenju. Dovoljno je da svako jutro odradite nekoliko jednostavnih koraka, i već time možete izbeći da vas po povratku s posla dočeka nered koji vam oduzima energiju.

    Koliko je dovoljno? Proverite da li koristite previše deterdženta prilikom pranja u veš mašini Koliko je dovoljno? Proverite da li koristite previše deterdženta prilikom pranja u veš mašini

    Ako vam se dešava da odeća nakon pranja u veš mašini deluje grubo, kruto ili neprijatno na dodir – iako je naizgled čista i mirišljava – možda niste ni svesni da koristite previše deterdženta. Prekomerna količina praška ili tečnog sredstva ne znači nužno bolje pranje, a često može imati suprotan efekat: vlakna postaju tvrđa, koža iritirana, a mašina se dodatno opterećuje. Vreme je da proverite – možda je manje zapravo više kada je deterdžent u pitanju.

  • Kursna lista
    Kupovni Srednji Prodajni
    EUR 116.34 117.16 117.98
    CHF 124.58 125.46 126.33
    USD 98.62 99.32 100.01
  • Povezani članci
  • Ovo je najmirnija zemlja na svetu i svi ljubitelji putovanja maštaju da je posete!

    Globalni indeks mira objavio je svoju listu najmirnijih zemalja sveta za 2024. godinu, a fascinantno je da šesnaestu godinu zaredom Island zauzima prvo mesto, sa rezultatom od 1.112 prema Globalnom indeksu mira.




    17-06-2024 | 13:17 | Autor/Izvor: Naxi media, Time Out, Nordicvisitor.com

    Foto: Bigstock, Nameless86

     

    Rangiranje je zasnovano na 23 različita faktora, uključujući političku nestabilnost, terorističke aktivnosti, smrt u sukobima i vojne akcije, prenosi Time Out.

    Irska je na drugom mestu zahvaljujući niskom broju raseljenika, dok je Austrija na trećem, zahvaljujući vrlo malom broju nasilnih demonstracija. Na četvrtom mestu liste je Novi Zeland, koji prati Singapur... Interesantno je da je zemlja o kojoj smo dosta pisali u poslednje vreme na devetom mestu. Reč je o komšijskoj Sloveniji.


    O Islandu

    Legenda kaže da je prvo ime Islanda je bilo Snajland (Snežna zemlja) i taj naziv mu je dao viking Nadod, koji se izgubio u gustoj magli i iskrcao na istočnu obalu ostrva. Tokom boravka na ostrvu, počeo je da pada gust sneg, i tako je nastalo ovo ime. Nekoliko decenija kasnije, švedski viking Gardar je oplovio ostrvo, pa je u tom periodu ostrvo nosilo ime po njemu.


    Naknadno, tokom druge polovine 9. veka, još jedan – norveški - viking istraživao je ostrvo brojnih santi leda i nazvao ga Island (iss – led, i land – zemlja), s namerom da po nazivu obeshrabri buduća osvajanja ovog ostrva.


    Priče o Islandu su mnogobrojne, magične i nedokučive, a fascinantno je da mnogi Islanđani i danas veruju u vilenjake Zapravo, između 30 i 40% Islanđana neće poreći postojanje vilenjaka. Islandski folklor je i dalje bogat pričama o Huldufolku, što znači „skrivenim ljudima“, za koje se kaže da žive u poljima lave. Kada se grade u određenim poljima lave u zemlji, postoji čak i poseban portparol za vilenjake.


    Islnad je takođe jedna od najstarijih demokratija na svetu, što najčešće iznenadi turiste, koji ne pre dolaska u ovu neverovatnu zemlju obično ne proučavaju političku istoriju zemlje. Zapravo zanmo da velike demokratije od davnina uključuju grčku, rimsku, ali i islandsku. Ne znaju svi ovu činjenicu, ali Island ima najstariji parlament na svetu koji još uvek postoji.


    Ako putujete oko Zlatnog kruga, na kraju ćete posetiti Nacionalni park Þingvellir (Thingvellir). Njegov impresivan pejzaž je u stvari deo UNESCO-ve svetske baštine. I to ne zato što se ovde susreću severnoamerička i evroazijska tektonska ploča, već zbog njenog izuzetnog istorijskog značaja.


    Za ove kamene stubove bizarnog izgleda se kaže da su okamenjeni trolovi, pretvoreni u kamen kada su bili izloženi izlasku zore i zauvek zamrznuti u vremenu.

    Þingvelir je mesto gde su se islandske poglavice sastale 930. godine ne da bi stvorili prvi parlament, Alþingi (ili 'Althing' za one koji govore engleski). Ovi poglavice i njihovi naslednici su se zatim sastajali u Tingveliru svake godine do 1798. da bi raspravljali o pitanjima i kreirali zakone.


    Nakon perioda promena, uključujući 43-godišnje ukidanje kraljevskim dekretom 1800. godine, Alting je ponovo uspostavljen u Rejkjaviku i ponovo okupljen 1845. Još uvek radi do danas.


    Jedinstveni islandski jezik obuhvata preko 100 reči za vetar, jer je područje izuzetno vetrovito. Ipak, imajte na umu da se klimatska slika Islanda nekada dosta razlikovala od ove danas, jer je bila znatno toplija.


    Islanđani su izuzetno zanimljivi. Za prvi sastanak često biraju sladoled, a poznato je da obožavaju knjige. Dugi niz godina Island je objavljivao knjige po najvećoj stopi po glavi stanovnika na svetu, pokazujući koliko uživaju u dobrom čitanju. Iako ih je nedavno nadmašila Velika Britanija, oni su i dalje nacija koja voli knjige. Čak imaju i praznik darivanja knjiga – Jolabokaflod – na Badnje veče.


    Istovremeno, njihova zaokupljenost mističnim i magičnim sastavni je deo islandskog šarma. Islandska deca stavljaju svoju cipelu na prozor svoje spavaće sobe svake večeri 13 dana pre Božića. Svake večeri će ih neko posetiti i ostaviti im mali poklon, u zavisnosti od toga kako se svako dete ponašalo.


    Ono što posebno privlači tursite svakako je nestvarna priroda. Vode na Islandu, ima do mile volje. U morskom zaleđu, ona je najčešće glečerskog porekla, a s obzirom na konfiguraciju terena, vodopadi su redovna pojava.


    Pored toga Islanđani mogu da se kupaju u svako doba dana, u bilo koje doba godine, po kiši, snegu ili suncu što dodatno podgreva želju da se posete ovi prostori. Možda ste već planirali posetu Plavoj laguni. Na kraju krajeva, to mora da se vidi! Ali da li ste znali da širom zemlje postoji mnoštvo otvorenih bazena i toplih izvora?


    Nalaze se na 17 lokacija samo u regionu glavnog grada. Neki su mali i intimni. Drugi su veliki kompleksi sa toboganima, hidromasažnim kadama i parnim sobama. Svi bazeni se zagrevaju geotermalnom energijom.

     

  • Pročitajte i...
    Jedan od najpopularnijih evropskih gradova za vikend putovanja uvodi zabranu alkohola Jedan od najpopularnijih evropskih gradova za vikend putovanja uvodi zabranu alkohola

    Od srede, 25. juna, Porto je počeo sa primenom zabrane prodaje alkohola za konzumaciju na javnim mestima u večernjim satima – evo šta to znači za noćni život u ovom portugalskom gradu.

    Da li je ovo najbolji grad za stanovanje u 2025. godini? Da li je ovo najbolji grad za stanovanje u 2025. godini?

    Beč je ponovo dospeo u žižu međunarodne pažnje zahvaljujući izuzetnom kvalitetu života – ali ovog puta sa posebnim naglaskom na stanovanje. Prema najnovijem izdanju prestižnog magazina Monocle, austrijska prestonica proglašena je najboljim gradom na svetu za stanovanje u 2025. godini.

    Velika vest: Avio-kompanije u Evropi više neće smeti da naplaćuju ručni prtljag Velika vest: Avio-kompanije u Evropi više neće smeti da naplaćuju ručni prtljag

    Putnici u EU uskoro će moći da ponesu kabinski prtljag bez dodatne nadoknade, a evo šta za sada znamo...

    Zlatibor Zlatibor: Planina koju volimo tokom zime, ali i tokom leta!

    Zlatibor je pored Kopaonika jedna od najpopularnijih planina u Srbiji. Pravi je dragulj za ljubitelje prirode i aktivnog odmora, a interesantno je da popularnost Zlatibora ne jenjava ni leti jer ovo turističko mesto zaista ima mnoštvo sadržaja koje može da ponudi.

  • Komentari

    Komentara: 0

    Postavi komentar: