-
Poslednjih 5 pesama
- Merlin - Ja potpuno trijezan umirem
- Danijela - Neka mi ne svane
- Moby Dick - Ulica i broj
- Magazin - Ginem
- Zdravko Čolić - Čija je ono zvijezda
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Prolećna supa sa povrećem
Evo jednostavnog i ukusnog recepta za laganu prolećnu supu sa povrćem – savršenu za dane kada nam je potrebno nešto osvežavajuće i hranljivo...
Neodoljivi kolač sa višnjama
Možda sezona višanja još uvek nije u punom jeku, ali to nije razlog da ne uživate u njihovom osvežavajućem ukusu — naročito kada znamo da se za ovaj kolač savršeno uklapaju i smrznute višnje. Lagani, kremasti i neodoljivo osvežavajući, ovaj kolač je kao stvoren za toplije dane i pravi je uvod u leto koje svi s nestrpljenjem čekamo.
-
Zdravlje
Gazirana voda: Da li je dobra za nas?
Gazirana voda, poznata i kao kisela ili soda voda je voda obogaćena mehurićima ugljen-dioksida. Taj gas može biti prirodnog porekla ili se dodaje u običnu vodu u procesu karbonizacije.
Problemi sa štitnom žlezdom? Evo šta bi trebalo da izbegavamo!
Ne postoji dijeta koja može izlečiti hipotireozu ili hipertireozu, ali određene namirnice i suplementi mogu otežati kontrolu ovih stanja.
-
-
Putovanja
Grčka laguna proglašena najboljom plažom u Evropi za 2025. godinu
Evropske plaže su među najboljima na svetu – to je nepobitna činjenica. Zato se svake godine i ažuriraju liste sa najboljim mestima za letnji odmor. A sada je tu još jedan izvor inspiracije za sve ljubitelje mora i sunca.
Ovo su najpoželjnije destinacije za letnje putovanje u 2025. godini
Iako većina ljudi letnji odmor instinktivno povezuje s plažom, ovog leta trendovi pokazuju nešto sasvim drugo. Prema najnovijim podacima iz Mastercardovog izveštaja zasnovanog na analizi avionskih letova, Tokio — glavni grad Japana — izbio je na prvo mesto kao najtraženija destinacija za leto 2025.
-
Preporučujemo
Očistite zagorelo posuđe uz pomoć jednostavnih trikova?
Zagorelo posuđe može da predstavlja pravi izazov za čišćenje, a često se poseže za grubim priborom poput žičanih četki ili agresivnim hemijskim sredstvima. Ipak, postoje jednostavni i prirodni načini da ga očistite, bez oštećivanja posuđa – pritom su ekološki prihvatljivi i veoma efikasni.
Kako da operemo patike u veš mašini, a da ih ne oštetimo?
Patike su obuća koju često nosimo u različitim uslovima – tokom šetnje, vežbanja, pa čak i po kiši ili blatu – zbog čega se brzo zaprljaju. Ako planirate da operete patike u veš mašini, važno je da preduzmete nekoliko koraka kako biste ih zaštitili od oštećenja.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.41 117.23 118.05 CHF 124.45 125.33 126.21 USD 103.78 104.51 105.25
-
Osvoji najkvalitetniju krovnu izolaciju za svoj dom
Spremno dočekajte hladnije dane u Vašem domu sa najkvalitetnijom krovnom izolacijom kosog krova koju Vam poklanjaju Ursa i Naxi radio.
11-09-2015 | 14:57 | Autor/Izvor: Naxi media
Foto: Naxi media
***U skladu sa članom 229. Zakona o obligacionim odnosima, Naxi radio ovim putem izdaje javno obećanje nagrade za kandidata koji postigne rezultat u skladu sa dole navedenim pravilima.
Renovirajte Vaš dom, osvojite Izolaciju kosog krova za stambeni prostor do 60 m2, sa najkvalitetnijim materijalima i besplatnom ugradnjom.
Da biste učestvovali u nagradnoj podeli potrebno je da od 14. septembra popunite formular i uz kratak opis postavite fotografiju vašeg stambenog prostora sa kosim krovom.
Žiri Urse odabraće 5 takmičara koji će se u kvizu boriti za nagradu 25. septembra. Kviz podrazumeva odgovore na jednostavna pitanja o izolaciji i uštedi energije. Odabrani takmičari imaju po 60 sek vremena da daju što više tačnih odgovora na postavljena pitanja. Pitanja će biti iz oblasti ekologije, energetske efikasnosti itd. U slučaju da bude više takmičara sa istim brojem tačnih odgovora, svim takmičarima biće postavljeno dodatno pitanje, a dobitnik nagrade biće takmičar koji da najpribližniji tačan odgovor.
Danas, 25. septembra najveće znanje je pokazala Aleksandra Duh, koja je osvojila krovnu izolaciju za svoj dom.
URSA: Najpogodnija izolacija za potkrovlja
Iako udeo gubitka toplotne energije loše izolovanog krova u odnosu na ukupne gubitke iznosi oko 20 do 30 %, krov ima veoma važnu ulogu u kvalitetu stanovanja. Krov štiti zgradu od spoljnih uticaja kao što su sneg, kiša, hladnoća i vrućina. Tako je prostor pod krovom direktno pod uticajem hladnoće i vrućine, atmosferskih padavina, vlage... Bez zadovoljavajuće i kvalitetne toplotne izolacije, taj prostor se prebrzo hladi i pregreva što puno utiče na toplotne gubitke (dobitke). Kako bismo osigurali ugodne klimatske uslove u potkrovnim prostorima, moramo najkvalitetnije moguće, i sa dovoljno debelim termoizolacionim slojem izolovati krov i spoljne zidove. Sve veće cene energenata jako opterećuju porodični budžet, zato je nužno naći rešenje za smanjenje troškova grejanja preko zime i hlađenja preko leta. Sanacijom starijeg neizolovanog ili loše izolovanog krova mogu se bitno smanjiti toplotni gubici i dobici, a samim tim i troškovi za energiju. Pametno je ugraditi što više toplotne izolacije, jer se na taj način za duži vremenski period osiguravamo od prevelikih troškova za grejanje i hlađenje. URSA vam savetuje kako te troškove smanjiti i pri tom dugoročno uštedeti, jer ćete sa dodatnom izolacijom smanjiti potrošnju goriva i električne energije.
Za toplotnu izolaciju kosog krova moramo upotrebljavati negorive i paro-propusne materijale poput toplotne izolacije od mineralne staklene vune URSA Glasswool. Paropropusnost je vrlo bitna osobina materijala jer omogućuje prolaz vlage iz unutrašnjih prostora u spoljnu sredinu. Pri tome je nužno da su i drugi materijali ugrađeni u krovnu konstrukciju što je moguće više paropropusni, naročito završni slojevi prema spoljnoj sredini. Ugrađenu termoizolaciju u kosi krov moramo zaštititi i od spoljašnjih uticaja (kiša, vetar) kao i od prevelikog prodiranja vlage iz unutrašnjih prostora i spoljne sredine. Za to koristimo zaštitne folije kojima oblažemo toplotnu izolaciju sa obe strane.
Danas se koriste savremene zaštitne folije koje imaju povoljne paro(ne)propusne karakteristike. Sa jedne strane ona je vodoneprepusna i štiti izolaciju od atmosferske vlage i eventualnih oštećenja krovnog pokrivača. Sa druge strane, ta folija propušta vlagu koja se eventualno nakupila u toplotnoj izolaciji (efekat koji je sličan onom u materijalima od kojih su napravljena skijaška odela). Dobre paropropusne folije imaju sd vrednost 0,02 m. Folija (sekundarni krov), ako se pravilno namesti, sprečava i prodiranje hladnog vazduha iz ventilisanog prostora u toplotnu izolaciju i na taj nacin štiti izolaciju od podhladivanja (hlađenja gornjih slojeva termoizolacije) i smanjenja njene toplotne efikasnosti. Na donjoj strani toplotne izolacije, između izolacije i završne obloge (u poslednje vreme najčešće se postavljaju gips-kartonske ploče), postavlja se druga zaštitna folija – parna brana čije se karakteristike razlikuju od onih koje ima paropropusna vodonepropusna folija. Razlika je u tom da je paropropusnost donje folije manja, sd vrednost 100 m, jer se na taj način sprečava nagli prodor velike količine vlage u toplotnu izolaciju.
Pravila i nagrade
Organizatori takmičenja Naxi radio i Ursa.
Takmičenje traje od 14. septembra do 25. septembra 2015. i sastoji se iz 2 dela, prijave i realizacije.
I deo - prijava
Od ponedeljka 14. septembra do četvrtka 24. septembra do 12h, slušaoci se prijavljuju na portalu Naxi radija (www.naxi.rs), popunjavanjem formulara. Obavezan deo prijave je fotografija potkrovlja koje treba adaptirati. Od svih pristiglih prijava, žiri Urse izabraće 5 takmičara koji će se u kvizu boriti za nagradu.
II deo - kviz
Realizacija kviza je 25. septembra, uživo u programu Naxi radija. Izabrani takmičari imaju po 60 sek vremena da daju što više tačnih odgovora na postavljena pitanja. Pitanja će biti iz oblasti ekologije, energetske efikasnosti itd. U slučaju da bude više takmičara sa istim brojem tačnih odgovora, svim takmičarima biće postavljeno dodatno pitanje, a dobitnik nagrade biće takmičar koji da najpribližniji tačan odgovor.
Nagrada:
Materijal za izolaciju krova, za površinu potkrovlja do 60m2 sa ugradnjom. Nagradu nije moguće preneti na drugo lice. Nagradu nije moguće potraživati u novcu. Izolaciju krova je moguće realizovati samo na objektu koji se nalazi na teritoriji grada Beograda.
Ostale informacije
Pravo na ucesce u nagradnoj igri imaju slušaoci Naxi radija sa prebivalištem u Beogradu.
Ime pobednika biće objavljeno na Facebook stranici i portalu Naxi radija kao i uživo u programu Naxi radija. Pobednik je dužan da do 2. oktobra dostavi potrebne informacije organizatoru (broj lične karte, broj telefona i adresu na kojoj je potrebno vršiti radove). Ove informacije neće biti javno objavljene niti dostupne trećim licima.
Organizator zadržava pravo da diskvalifikuje svakog kod koga primeti neke nepravilnosti prilikom takmičenja ili ko postavlja sadržaje koji su uvredljivi po verskoj, polnoj, manjinskoj ili nacionalnoj osnovi. Takmičar koji je diskvalifikovan nema pravo učešća na takmičenju. -
Pročitajte i...
Film „Vetre, pričaj sa mnom“ osvojio glavnu nagradu na 38. Bolzano Film Festivalu u Italiji
Na upravo završenom 38. izdanju Bolzano Film Festivala Bozen (BFFB) u Italiji, međunarodni žiri dodelio je Glavnu nagradu za najbolji film u takmičarskom programu ostvarenju „Vetre, pričaj sa mnom“ u režiji Stefana Đorđevića. Ova prestižna nagrada dodeljena je od strane Autonomne pokrajine Bolzano, uz novčani iznos od 7.000 evra.
Radomir Mihailović Točak dobitnik Nagrade Udruženja kompozitora Srbije „Darko Kraljić“
Prestižnu Nagradu Udruženja kompozitora Srbije „Darko Kraljić" za muzičko stvaralaštvo/životno delo u domenu popularne muzike za 2024. godinu, dobio je rok gitarista i kompozitor - Radomir Mihailović Točak.
Slavimo ljubav uz Naxi radio!
I ove godine Dan zaljubljenih slavimo uz romatične poklone koji se kriju "iza srca".
Održan je prvi beogradski kviz na rooftopu CineStar bioskopa
„CineKviz“, održan je 31. maja pod otvorenim nebom u Beogradu, na “rooftopu” bioskopa CineStar (Ada Mall). Prijavljeni timovi pokazali su kako se pravi odlična atmosfera uz sjajno znanje, zajedno sa najpopularnijim “filmskim zvezdama” koje su sedele pored njih.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: