Slušate: Noć uz Naxi

Pesma: Tajči - Halde Da Ludujemo Ove Noci

Noć uz Naxi
Naxi Radio
  • Povezani članci
  • Od danas postFESTUM: Filmovi koje niste stigli da pogledate na 50. FEST-u

    Program “postFESTum”, kao sjajna prilika za one koji nisu stigli da pogledaju filmove koje su želeli tokom trajanja 50. FEST-a, biće ove godine održan od 7. do 13 marta u tri bioskopske dvorane, navodi se u saopštenju za javnost.




    07-03-2022 | 12:45 | Autor/Izvor: Naxi media-FEST PR

    Foto: Bigstockphoto-NejroN Photo


    U salama Doma omladine, Dvorane Kulturnog centra Beograda i Cineplexx Ušće Shopping center, publika će moći da uživa u nekim od najtraženijih filmskih naslova sa ovogodišnjeg festivala, među kojima su KOCKAR, VORTEKS, HEROJI, NITRAM, ELEKTRIČNI ŽIVOT LUJA VEJNA, GEJM, OPTUŽBA, ŠARLOTA O DŽEJN, SMRT ŽENSKAROŠA, SUNCOKRET, SUPERHEROJI, ZBORNICA, BELFAST i mnogi drugi.

    Kompletan program može se naći na sajtu i društvenim mrežama FEST-a, kao i na sajtovima navedenih bioskopa.

    Celokupan program je u nastavku.

    DOM OMLADINE BEOGRADA


    7. mart
    17:30
    RIZNICA / The Storage
    Kina/Srbija
    2021, 93’
    R: Chen Danyan
    Dokumentarni

    20:00
    EVOLUCIJA / Evolution
    Nemačka/Mađarska
    2021, 97’
    R: Kornél Mundruczó
    U: Annamária Láng, Lili Monori, Goya Rego
    F: Kan, Solun

    22:15
    NEKA BUDE JUTRO / Let It Be Morning
    Izrael/Francuska
    2021, 101’
    R: Eran Kolirin
    U: Alex Bakri, Juna Suleiman, Salim Dau
    F: Kan, Palm Springs


    8. mart
    17:30
    INTRO FEST ZVEZDA / The Star
    SAD/Izrael, 2021, 16’
    R: Nadav Lapid
    NEUKALJANA / Imaculat
    Rumunija, 2021, 114’
    R: Monica Stan, George Chiper
    U: Ana Dumitrascu, Cezar Grumazescu, Ilona Brezoianu
    F: Venecija, Stokholm

    20:00
    KOCKAR / The Card Counter
    Velika Britanija/SAD
    2021, 111’
    R: Paul Schrader
    U: Oscar Isaac, Tiffany Haddish, Willem Dafoe
    F/N: Venecija, Valjadolid (Najbolji scenario)

    22:15
    MREŽA GOSPOĐE KOLINS / Madeleine Collins
    Francuska/Belgija
    2021, 103’
    R: Antoine Barraud
    U: Virginie Efira, Quim Gutiérrez, Jacqueline Bisset
    F: Venecija, Čikago

     

    9. mart

    17:30
    VUK / Wolf
    Irska/Velika Britanija
    2021, 99’
    R: Nathalie Biancheri
    U: Lily-Rose Depp, George MacKay, Paddy Considine

    20:00
    HEROJI / Heroes
    Srbija
    2021, 71’
    R: Goran Nikolić
    U: Mladen Sovilj, Todor Jovanović, Žarko Laušević

    22:15
    NITRAM
    Australija
    2021, 112’
    R: Justin Kurzel
    U: Caleb Landry Jones, Judy Davis, Anthony LaPaglia
    F/N: Kan (Najbolji glumac)

     

    10. mart

    17:30
    UKUS GLADI / A Taste of Hunger
    Danska/Švedska, 2021, 104’
    R: Christoffer Boe
    U: Katrine Greis-Rosenthal, Nikolaj Coster-Waldau, Nicolas Bro

     

    20:00
    JAHAČI PRAVDE / Riders of Justice
    Danska/Švedska, 2020, 116’
    R: Anders Thomas Jensen
    U: Mads Mikkelsen, Nikolaj Lie Kaas, Lars Brygmann

    22:15
    SVET POSLE NAS / Le monde après nous
    Francuska, 2021, 85’
    R: Louda Ben Salah
    U: Aurélien Gabrielli,
    Louise Chevillotte, Léon Cunha Da Costa

    11. mart

    17:30
    HASANOVA ZAKLETVA / Baglilik Hasan
    Turska, 2021, 147’
    R: Semih Kaplanoglu
    U: Umut Karadag, Filiz Bozok, Mahir Günsiray
    F: Kan, Karlove Vari

    20:00
    ELEKTRIČNI ŽIVOT LUJA VEJNA / The Electrical Life of Louis Wain
    Velika Britanija, 2021, 111’
    R: Will Sharpe
    U: Benedict Cumberbatch, Claire Foy, Taika Waititi


    22:15
    MALI TVIST / Twist à Bamako
    Francuska/Kanada/Senegal 2021, 129’
    R: Robert Guédiguian
    U: Stéphane Bak, Alice Da Luz, Saabo Balde
    F: Valjadolid

     

    12. mart
    17:30
    TOČAK SREĆE I FANTAZIJE / Wheel of Fortune and Fantasy
    Japan, 2021, 121’
    R: Ryûsuke Hamaguchi
    U: Kotone Furukawa, Hyunri, Kiyohiko Shibukawa, Fusako Urabe
    F/N: Berlin (Srebrni medved-Nagrada žirija)

    20:00
    GEJM / The Game
    Srbija/SAD, 2021, 93’
    R: Ana Lazarević
    U: Branislav Trifunović, Yousef Al Khaled, Boris Isaković
    F: Toronto

    22:15
    NEVEROVATNO, ALI ISTINITO / Incroyable mais vrai
    Francuska, 2022, 90’
    R: Quentin Dupieux
    U: Léa Drucker, Anaïs Demoustier, Benoît Magimel
    F: Berlin


    13. mart
    17:30
    OPTUŽBA / Les choses humaines
    Francuska, 2021, 138’
    R: Yvan Attal
    U: Charlotte Gainsbourg, Ben Attal, Mathieu Kassovitz

    20:00
    SVE JE PROŠLO DOBRO / Tout s’est bien passé
    Francuska, 2021, 113’
    R: François Ozon
    U: Sophie Marceau, André Dussollier, Charlotte Rampling
    F: Kan, San Sebastijan

    22:15
    VORTEKS / Vortex
    Francuska/Belgija, 2021, 135’
    R: Gaspar Noé
    U: Dario Argento, Françoise Lebrun, Alex Lutz
    F: Kan, Karlove Vari


    DVORANA KULTURNOG CENTRA BEOGRADA


    7. mart
    17:00
    ŠARLOTA O DŽEJN / Jane par Charlotte Francuska/Velika Britanija 2021, 86’
    R: Charlotte Gainsbourg
    U: Jane Birkin, Charlotte Gainsbourg, Jo Attal
    F: Kan, San Sebastijan
    dokumentarni

    19:30
    DRUGI SVET / Un autre monde
    Francuska, 2021, 96’
    R: Stéphane Brizé
    U: Vincent Lindon, Sandrine Kiberlain, Anthony Bajon

    22:00
    LATINSKA AMERIKA / America Latina
    Italija/Francuska, 2021, 90’
    R: Damiano D'Innocenzo, Fabio D'Innocenzo
    U: Elio Germano, Astrid Casali
    F: Venecija


    9. mart
    17:00
    MORNAR SA PLANINA / O Marinheiro das Montanhas
    Brazil/Francuska/Alžir, 2021, 95’
    R: Karim Aïnouz
    F: Kan, Karlove Vari
    dokumentarni

    19:30
    VORTEKS / Vortex
    Francuska/Belgija
    2021, 135’
    R: Gaspar Noé
    U: Dario Argento, Françoise Lebrun, Alex Lutz
    F: Kan, Karlove Vari

    22:00
    KRSTAŠKI POHOD: KAKO SPASITI PLANETU / La croisade
    Francuska, 2021, 68’
    R: Louis Garrel
    U: Laetitia Casta, Louis Garrel, Joseph Engel
    F: Kan, San Sebastijan

    10. mart
    17:00
    SMRT ŽENSKAROŠA / Death of a Ladies’ Man
    Kanada/Irska, 2020, 100’
    R: Matt Bissonnette
    U: Gabriel Byrne, Jessica Paré, Brian Gleeson

    19:30
    PREVARA / Tromperie
    Francuska, 2021, 105’
    R: Arnaud Desplechin
    U: Denis Podalydès, Léa Seydoux, Emmanuelle Devos
    F: Kan, Busan

    22:00
    EVOLUCIJA / Evolution
    Nemačka/Mađarska
    2021, 97’
    R: Kornél Mundruczó
    U: Annamária Láng, Lili Monori, Goya Rego
    F: Kan, Solun

    11. mart
    17:00
    BEZ TRAGOVA / Leave No Traces
    Poljska/Češka, 2021, 160’
    R: Jan P. Matuszynski
    U: Tomasz Zietek, Sandra Korzeniak, Jacek Braciak
    F: Venecija, Palm Springs

    20:00
    FANTAZIJE / Les fantasmes
    Francuska, 2021, 102’
    R: David Foenkinos, Stéphane Foenkinos
    U: Denis Podalydès, Suzanne Clément, Monica Bellucci, Nicolas Bedos

    22:00
    UKUS GLADI / A Taste of Hunger
    Danska/Švedska, 2021, 104’
    R: Christoffer Boe
    U: Katrine Greis-Rosenthal, Nikolaj Coster-Waldau, Nicolas Bro

    12. mart
    17:00
    SUNCOKRET / Sunflower
    Kazahstan, 2021, 97’
    R: Elya Gilman
    U: Erkebulan Dairov, Sloboda Mićalović, Kirill Käro

    19:30
    JAHAČI PRAVDE / Riders of Justice
    Danska/Švedska, 2020, 116’
    R: Anders Thomas Jensen
    U: Mads Mikkelsen, Nikolaj Lie Kaas, Lars Brygmann

    22:00
    LINIJA / La ligne
    Francuska/Belgija, 2022, 100’
    R: Ursula Meier
    U: Stéphanie Blanchoud, Valeria Bruni Tedeschi
    F: Berlin

    13. mart
    17:00
    EMIGRANTI / The Emigrants
    Švedska/Danska, 2021, 148’
    R: Erik Poppe
    U: Gustaf Skarsgård, Sofia Helin, Tove Lo

    19:30
    SUPERHEROJI / Supereroi
    Italija, 2021, 125’
    R: Paolo Genovese
    U: Alessandro Borghi, Flavio Parenti, Jasmine Trinca

    22:00
    ZBORNICA / The Staffroom
    Hrvatska, 2021, 126’
    R: Sonja Tarokić
    U: Marina Redžepović, Stojan Matavulj, Nives Ivanković
    F: Karlove Vari


    CINEPLEXX UŠĆE SHOPPING CENTER, sala 2


    7. mart
    17:00
    BERGMANOVO OSTRVO / Bergman Island
    Francuska/Belgija/ Nemačka, 2021, 112’
    R: Mia Hansen-Løve
    U: Vicky Krieps, Tim Roth, Mia Wasikowska
    F: Kan, Toronto

    19:30
    JAHAČI PRAVDE / Riders of Justice
    Danska/Švedska, 2020, 116’
    R: Anders Thomas Jensen
    U: Mads Mikkelsen, Nikolaj Lie Kaas, Lars Brygmann

    22:00
    TRI SPRATA / Tre piani
    Italija/Francuska, 2021, 119’
    R: Nanni Moretti
    U: Riccardo Scamarcio, Margherita Buy, Alba Rohrwacher
    F: Kan, Toronto

    8. mart
    17:00
    NESPOKOJAN / Les intranquilles
    Belgija/Francuska, 2021, 117’
    R: Joachim Lafosse
    U: Leïla Bekhti, Damien Bonnard, Patrick Descamps
    F: Kan, San Sebastijan

    19:30
    IZ AFRIKE S LJUBAVLJU / OSS 117: Alerte rouge en Afrique noire
    Francuska/Belgija, 2021, 117’
    R: Nicolas Bedos
    U: Jean Dujardin, Pierre Niney, Natacha Lindinger

    22:00
    JEDNA SEKUNDA / One Second
    Kina/Hong Kong, 2020, 104’
    R: Yimou Zhang
    U: Yi Zhang, Haocun Liu, Wei Fan
    F: San Sebastijan, Toronto

     


    9. mart

    17:00
    KRALJ SMEHA / Qui rido io
    Italija/Španija, 2021, 133’
    R: Mario Martone
    U: Toni Servillo, Maria Nazionale, Cristiana Dell'Anna
    F: Venecija

    19:30
    PLAN A
    Nemačka/Izrael
    2021, 109’
    R: Doron Paz, Yoav Paz
    U: August Diehl, Sylvia Hoeks, Michael Aloni

    22:00
    ZALAZAK SUNCA / Sundown
    Francuska/Meksiko
    2021, 83’
    R: Michel Franco
    U: Charlotte Gainsbourg, Tim Roth, Henry Goodman
    F: Venecija, London, Čikago

    10. mart
    17:00
    GRAD PROKLETIH / Hinterland
    Austrija/Luksemburg
    2021, 98’
    R: Stefan Ruzowitzky
    U: Murathan Muslu, Liv Lisa Fries, Marc Limpach
    F/N: Lokarno (Nagrada publike), London

    19:30
    DAN MAJKE / Mothering Sunday
    Velika Britanija, 2021, 104’
    R: Eva Husson
    U: Olivia Colman, Odessa Young, Colin Firth
    F: Kan, Toronto, London

    22:00
    SVE JE PROŠLO DOBRO / Tout s'est bien passé
    Francuska, 2021, 113’
    R: François Ozon
    U: Sophie Marceau, André Dussollier, Charlotte Rampling
    F: Kan, San Sebastijan

    11. mart
    17:00
    DŽOKEJ / Jockey
    SAD, 2021, 94’
    R: Clint Bentley
    U: Clifton Collins Jr, Molly Parker, Moises Arias
    F: Sandens, Toronto

    19:30
    KOCKAR / The Card Counter
    Velika Britanija/SAD
    2021, 111’
    R: Paul Schrader
    U: Oscar Isaac, Tiffany Haddish, Willem Dafoe
    F/N: Venecija, Valjadolid (Najbolji scenario)

    22:00
    PAKT / Pagten
    Danska, 2021, 115’
    R: Bille August
    U: Birthe Neumann, Simon Bennebjerg, Nanna Skaarup Voss

    12. mart
    17:00
    SUPERHEROJI / Supereroi
    Italija, 2021, 125’
    R: Paolo Genovese
    U: Alessandro Borghi, Flavio Parenti, Jasmine Trinca

    19:30
    BELFAST
    Velika Britanija, 2021, 98’
    R: Kenneth Branagh
    U: Judi Dench, Caitriona Balfe, Jamie Dornan
    F/N: Zlatni globus (Najbolji scenario)


    22:00
    PILOT / Letchik
    Rusija, 2021, 105’
    R: Renat Davletyarov, Cindy Robinson
    U: Maksim Emelyanov, Pyotr Fyodorov, Michael Ihnow


    13. mart

    17:00
    DAN ZASTAVE / Flag Day
    SAD
    2021, 109’
    R: Sean Penn
    U: Josh Brolin, Sean Penn, Dylan Penn, Regina King

    19:30
    ELEKTRIČNI ŽIVOT LUJA VEJNA / The Electrical Life of Louis Wain
    Velika Britanija, 2021, 111’
    R: Will Sharpe
    U: Benedict Cumberbatch, Claire Foy, Taika Waititi


    22:00
    TOČAK SREĆE I FANTAZIJE / Wheel of Fortune and Fantasy
    Japan, 2021, 121’
    R: Ryûsuke Hamaguchi
    U: Kotone Furukawa, Hyunri, Kiyohiko Shibukawa, Fusako Urabe
    F/N: Berlin (Srebrni medved-Nagrada žirija)

  • Pročitajte i...
    Projekcija dva dokumentarna filma Mile Turajlić u DKC-u Projekcija dva dokumentarna filma Mile Turajlić u DKC-u

    Dokumentarni diptih „Non-Aligned & Ciné-guerrillas“ (Nesvrstani i Filmske gerile) autorke Mile Turajlić biće prikazan od ponedeljka, 13. do srede 22. marta u 18 i u 20.30 časova u Dvorani Kulturnog centra Beograda. U prvoj nedelji prikazivanja (od 13. do 17. marta) između projekcija biće održani i razgovori sa autorkom.

    Treći termin za Anime simfoniju u Beogradu Treći termin za Anime simfoniju u Beogradu

    Sve je veće interesovanje za muzički spektakl “Anime simfonija” 15. decembra u Beogradu, u Velikoj sali Doma omladine. Rasprodati su termini od 18.30 i 20.30, a otvoren je nov-treći termin u 16.30 časova.

    Anime simfonija u Domu Omladine Anime simfonija u Domu Omladine

    Nesvakidašnji spektakl koji objedinjuje anime i operski orkestar stiže 15. decembra od 18:30 u veliku salu Doma omladine. Zbog velikog interesovanja zakazan je još jedan termin u 20:30h, a ovo je prvi put u da se u Beogradu održava “Anime simfonija” uz dirigenta iz Japana - Keniči Simuru, orkestar Opere Srpskog narodnog pozorišta i projekcije anima na ekranu.

    Pobednica Sanrema prvi put u Beogradu Pobednica Sanrema prvi put u Beogradu

    Ambasada Italije u Beogradu i Italijanski institut za kulturu u Beogradu u saradnji sa Domom omladine Beograda predstavljaju muzički spektakl: Aliče peva Batijata! Pobednica Sanremo festivala Aliče (Alice) nastupiće prvi put u Beogradu 23. maja 2022. u 20:00h.

  • Komentari

    Komentara: 0

    Postavi komentar: